(۰۲۱)77033026-24
۰۹۰۲- ۳۳۵۶۳۸۸
همه روزه از ساعت 9الی 19
پاسخگویی تلفنی 24 ساعته

آموزش تزریق انسولین

آموزش تزریق انسولین

آموش تزریق انسولین شامل دو بخش است :

  • با استفاده از ویال های انسولین
  • با استفاده از قلم های انسولین

ویال های انسولین

قبل از آماده سازی دوز تزریقی انسولین خود ، کاملا دستان خود را با آب و صابون بشویید. مهم نیست که چه انسولینی استفاده می کنید ، حتما باید این کار را انجام دهید . قبل از کشیدن انسولین در سرنگ ، ویال انسولین خود را چک کنید . مطمئن شوید تاریخ انقضاء و هر نوع نشانه ای از خراب بودن انسولین مثل رشته رشته شدن یا گلوله گلوله شدن را چک کرده اید .

عکس آموزش تزریق انسولین

عکس آموزش تزریق انسولین

ویال تاریخ گذشته

اگر تاریخ انقضاء ویال گذشته باشد ، یا ظاهر آن نسبت به زمان تهیه آن فرق کرده باشد از آن استفاده نکنید . هر چه زودتر یک ویال جدید  تهیه کنید . بعد از بررسی انسولین ، اگر انسولین شما از نوع کدر است به آرامی با غلتاندن آن به جلو و عقب بین کف دستانتان ، مخلوطش کنید . انسولین را تکان ندهید. اگر انسولین شما از نوع شفاف است نیازی به انجام این کار نیست .

ویال نو انسولین

اگر از ویال نو انسولین استفاده می کنید ، درپوش پلاستیکی مسطح رنگی را از سر آن جدا کنید سپس پلاستیکی که روی در ویال است و مانع ریختن دارو می شود باید دیده شود . پلاستیک محافظ روی درب ویال انسولین را با یک پد الکلی تمیز کنید باید این کار را پیش از هر بار مصرف انسولین انجام دهید .

حالا ویال انسولین آماده مصرف است . با رعایت جوانب احتیاط ، درپوش محافظ سرنگ را بردارید مواظب باشید سوزن به هیچ سطحی به جز درب ویال انسولین ، یا پوست شما ( در موضع تزریق ) نخورد .

پیستون سرنگ انسولین را عقب بکشید تا روی عدد متناظر با تعداد واحد انسولینی که می خواهید تزریق کنید بیاید .

مثلا اگر باید ۱۰ واحد از انسولین را تزریق کنید ، پیستون را تا جایی عقب بکشید که انتهای پیستون تا خط مربوط به ۱۰ واحد قرار بگیرد .

مطمئن شوید از سرنگی استفاده می کنید که به طور خاص برای تزریق انسولین باشد . به آرامی نوک سوزن را در پلاستیک روی درب ویال انسولین فشار دهید و سپس با فشار دادن پیستون به سمت پایین هوای درون سرنگ انسولین را درون ویال انسولین خالی کنید . همانطور نوک سوزن را درون ویال انسولین نگه دارید و ویال و سرنگ را برعکس (سر و ته ) کنید . ویال را با یک دست و سرنگ را با دست دیگر نگه داشته باشید . این کار به تمرین نیاز دارد ولی به زودی خواهید توانست ویال وسرنگ را راحت تر کنترل کنید .

پیستون را به عقب بکشید تا دوز مورد نظر از انسولین وارد سرنگ شود . انتهای پیستون باید برابر با خطی قرار بگیرد که موقع کشیدن هوا قرار گرفته بود .

اگر بعد از کشیدن انسولین حباب های هوا درون سرنگ ظاهر شد ، به آرامی با انگشت به سرنگ ضربه بزنید تا حباب ها به بالای سرنگ بیایند و انسولین را به داخل ویال برگردانید . دوباره پیسون را به عقب بکشید تا دوز مورد نظرتان وارد سرنگ شود . حباب های خیلی ریز اهمیتی ندارند .

سرنگ را از درون ویال بیرون بکشید و مقدار انسولین برداشته شده را دوباره چک کنید . مطمئن شوید که هیچ حباب هوای بزرگی درون سرنگ نباشد و اینکه انتهای پیستون در جای درستی نسبت به دوز مورد نیاز قرار داشته باشد .

 پرستاری در منزل طبیب اول  ، با دارا بودن  کادر درمانی و پرستاران حرفه ای و مجرب می تواند، اقدامات درمانی و پرستاری را در منزل برای شما و عزیزانتان با مجهزترین دستگاه های پزشکی و درمانی، انجام دهد.  

به منظور دستیابی به خدمات این مرکز می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

شماره های تماس : ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸ و ۰۲۱۷۷۰۳۳۰۲۴۰

  اینستاگرام

در ادامه ببینید مقاله مربوط به استفاده از قلم های انسولین :

قلم های انسولین

پاسخ

هشت − یک =