(۰۲۱)77033026-24
۰۹۰۲- ۳۳۵۶۳۸۸
همه روزه از ساعت 9الی 19
پاسخگویی تلفنی 24 ساعته

استفاده از انسولین قلمی

استفاده از انسولین قلمی

علاوه بر ویال انسولین ممکن است انسولین ار به شکل استفاده از قلم انسولین دریافت کنید . انواع مختلفی از انسولین قلمی وجود دارد . تفاوت هایی بینشان وجود دارد ولی همه آن ها اساسا به یک شکل کار می کنند .

نحوه استفاده از انسولین قلمی

درب قلم رابکشید تا جدا شود . مطمئن شوید که نوع انسولین و تاریخ انقضاء آن درست است . از یک پنبه الکلی برای تمیز کردن پلاستیک سر کارتریج استفاده کنید . مثل انسولین داخل ویال انسولین  ، بعضی از قلم های انسولین نیز باید مخلوط شوند .

اگر انسولین کدر دارید ، به آرامی قلم را ۱۰ بار بین دستانتان بغلتانید و همچنین ۱۰ بار آن را سر و ته کنید . قلم را تکان ندهید .

سر سوزن هایی که باید به قلم ها وصل شوند ، جداگانه ارائه می شوند و باید قبل از مصرف به قلم محکم شوند. درپوش سر سوزن رابردارید .سر سوزن را در محل پلاستیک سر کارتریج فشار دهید . سر سوزن را روی قلم بپیچانید تا محکم شود . وقتی سر سوزن محکم شد ، محافظ آن را بردارید ولی دور نیندازید .

حالا باید قلم آماده مصرف شود . با پیچ انتخاب دوز در بالای قلم ، تعداد واحد مورد نظر را انتخاب کنید . در بعضی قلم ها بایستی در حالیکه این کار را انجام می دهید پیچ را بیرون نیز بکشید . نوک قلم را به سمت بالا گرفته و با وارد کردن ضربه ، هوای درون آن را در بالا جمع کنید . ممکن است لازم باشد با چند تلنگر ، حباب های هوای درون قلم را به بالا هدایت کنید . پیچ شمارنده دوز را تا انتها به داخل فشار دهید تا عدد صفر در پنجره نمایان شود . حالا قلم آماده مصرف است .

اگر مقدار کمی از انسولین خارج نشد ، مراحل آماده سازی قلم انسولین را دوباره انجام دهید . بعد تا جایی انتهای قلم را بپیچانید تا دوز تجویز شده انسولین در پنجره نمایان شود .

حالا قلم آماده تزریق است . بعد از تزریق ، محافظ سر سوزن را روی آن بگذارید و به کمک آن سر سوزن را بپیچانید تا از قلم باز شود . سپسس همانطور که بعدا در قسمت ( نحوه تزریق ) توضیح داده خواهد شد ، سر سوزن را دور بیاندازید

عکس استفاده از انسولین قلمی

عکس استفاده از انسولین قلمی

تزریق انسولین با انسولین قلمی

برای انتخاب محل تزریق ، بهترین مکان ناحیه شکمی است . برای جلوگیری از آسیب بافتی ، روش ( عدد ۱۰ ) می تواند برای پخش و جدا کردن محل های تزریق استفاده شود . کافی است انگشتانتان را از هم باز کنید و محل های تزریق را ، به صورت گردشی ، از بین فواصلی که بین ۱۰ انگشتان ایجاد شده است  انتخاب کنید . قبل از تزریق انسولین محل تزریق را با یک پد الکلی یا آب و صابون تمیز کنید .

رعایت این نکته مهم است که اجازه دهید محل تزریق قبل از تزریق دوز انسولین خشک شود .

ناحیه بزرگی را در محلی که می خواهید تزریق انسولین انجام دهید ، نیشگون بگیرید . سوزن را با ناحیه ۹۰ درجه ، تا انتها درون پوست فرو کنید .

اگر کودک و یا خیلی لاغر هستید ، می توانید سوزن را بازاویه ۴۵ درجه وارد پوست کنید . در حالیکه سوزن درون پوست است ، پیستون را تا آخر فشار دهید و بعد از آنکه همه انسولین تزریق شد پوستی را که نیشگون گرفته اید رها کنید ، سوزن را به صورت مستقیم از پوست خارج کنید . محل تزریق را ماساژ ندهید .

 پرستاری در منزل طبیب اول  ، با دارا بودن  کادر درمانی و پرستاران حرفه ای و مجرب می تواند، اقدامات درمانی و پرستاری را در منزل برای شما و عزیزانتان با مجهزترین دستگاه های پزشکی و درمانی، انجام دهد.  

به منظور دستیابی به خدمات این مرکز می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

شماره های تماس : ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸ و ۰۲۱۷۷۰۳۳۰۲۴۰

  اینستاگرام

بعد از آن که سوزن را از پوست درآوردید ، با رعایت نکات ایمنی ، در ظرفی که قبلا تهیه کرده اید و مخصوص دورریزهای دارویی تیز وبرنده است ، دور بیاندازید.

به مقالات در ارتباط با آموزش تزریق انسولین مراجعه کنید .

پاسخ

هفت − چهار =