(۰۲۱)77033026-24
۰۹۰۲- ۳۳۵۶۳۸۸
همه روزه از ساعت 9الی 19
پاسخگویی تلفنی 24 ساعته

مشاوره تغییر رفتار تغذیه

مشاوره تغییر رفتار تغذیه

بسیاری از افراد دوست دارند که وزن خود را کم کنند یا وزن خود را زیاد کنند ولی تمایلی به گرفتن رژیم غذایی ندارند ، برای این افراد یک راهکار جدید به وجود آمده که آن تغییر رفتارهای غذایی می باشد . در چند سال اخیر در دنیا به این مسئله توجه شده که با مشاوره تغییر رفتار تغذیه وتغییر شیوه زندگی می توانیم این کار را انجام دهیم .

بر اساس علم ارتقاء سلامت ما می توانیم در طی حدود ده جلسه رفتارهای غذایی را که داریم به راحتی تغییر دهیم و بدون آنکه از رژیم های غذایی سختی پیروی کنیم از وزن مناسب برخوردار شویم و بر وزن و سلامت بدن خود کنترل داشته باشیم .

مشاوره تغییر رفتار غذایی و اهمیت مصرف صبحانه

این موضوع که بسیاری از افراد دچار اضافه وزن و چاقی می شوند به علت دریافت انرژی خیلی بالا نیست بلکه  در بسیاری از موارد علت اصلی عدم مصرف صبحانه یا داشتن یک صبحانه ناکافی می باشد اما نکته بسیار مهم آن است که شما باید به یک تغییر در رفتار تغذیه ای برسید که در رژیم غذایی شما بهترین وعده غذایی ، وعده صبحانه می باشد . البته ترکیب صبحانه هم بسیار مهم می باشد .

در ترکیب صبحانه باید دو ماده مغذی حتما وجود داشته باشد . یکی منابع پروتئینی و دوم منابع کربوهیدرات و نشاسته ای :

  • منابع پروتئینی که می تواند در صبحانه قرار بگیرد شامل شیر و لبنیات و بالاخص در گروه لبنیات بهترین ماده غذایی پنیر ها می باشد . انواع و اقسام پنیرهایی که در بازار وجود دارد می تواند با توجه به شرایط فرد استفاده شود . البته مقدار پنیر هم بسیار مهم است و مقادیر بسیار کم آن نمی تواند تامین کننده منابع مغذی مورد نیاز باشد .
  • دومین موردی که باید به آن توجه شود منابع نشاسته ای یا کربوهیدراته است . برخلاف تصور عامه مردم که هر نوع نانی را می توانیم مصرف کنیم باید به این نکته توجه کرد که بهترین نان هایی که در وعده های غذایی صبحانه می توان مصرف کرد نان های سبوس دار هستند .

البته هر نوع نانی ، نان سبوس دار نیست  برای آن که تشخیص دهیم که نان هایی که عنوان می شود که سبوس دار هستند ، واقعا دارای سبوس می باشند یک  روش ساده تشخیص آن است که اگر یک برش نان را معادل یک کف دست کامل در وعده صبحانه استفاده کنید باید حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم احساس سیری کنید . اگر حس می کنید که با خوردن نان ولع شما به خوردن نان بیشتر می شود نشان می دهد که آن نان کم سبوس می باشد .

اگر فرد از وعده های صبحانه غیر مغذی مانند کیک و شیر و یا چای خالی استفاده کند یا مصرف مواد بسیار شیرین و چرب مثل کره و مربا در وعده غذایی اشتباهی رایج می باشد.

عکس مشاوره تغذیه

عکس مشاوره تغذیه

اهمیت مصرف صبحانه در کودکان

همانطور که بیان شد یکی از وعده های مهم غذایی صبحانه می باشد زیرا بدن مانند موتوری که کار نمی کرده و باید استارت زده شود و موتور درجا گرم شود می باشد، صبحانه سیستم دفاعی بدن ، سیستم فکر و اندیشه  و دستگاه گوارشی را به کار می اندازد .

گاهی کودکان میل به مصرف صبحانه ندارند و تحقیقات نشان می دهد که علت عدم میل آن ها به صبحانه دیر خوابیدن آن ها است .

باید کودکان را عادت داد که قبل از ساعت ۹ به رختخواب بروند در این صورت صبح با نشاط از خواب برمی خیزند و همینطور در رابطه با صبحانه از صبحانه های مورد علاقه کودکان استفاده کنید .

 پرستاری در منزل طبیب اول  ، با دارا بودن  کادر درمانی و پرستاران حرفه ای و مجرب می تواند، اقدامات درمانی و پرستاری را در منزل برای شما و عزیزانتان با مجهزترین دستگاه های پزشکی و درمانی، انجام دهد.  

به منظور دستیابی به خدمات این مرکز می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

شماره های تماس : ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸ و ۰۲۱۷۷۰۳۳۰۲۴۰

  اینستاگرام

 

نتیجه

اصرار و تهدید در رابطه با صبحانه خوردن نباید به عمل آورد و باید با زود بیدار شدن والدین و دیدن عملی عادت به خوردن صبحانه در خانواده کودکان را به این وعده غذایی عادت داد .

پاسخ

دوازده − 9 =