(۰۲۱)77033026-24
۰۹۰۲- ۳۳۵۶۳۸۸
همه روزه از ساعت 9الی 19
پاسخگویی تلفنی 24 ساعته

پرستاری در منزل

خدمات درمانى در منزل ( درمان در منزل )

خدمات درمانى در منزل شامل بخش وسيعى از خدمات پزشكى ،درمانى، تشخيصى و پرستارى در منزل است كه در مواقع بيمارى و اسيب ديدگى مى توان به افراد در محل زندگي شان ارائه كرد.

دريافت خدمات در منزل علاوه بر آن كه در وقت و هزينه هاى شما صرفه جويى خواهد كرد،سهل الوصول تر است وبه همان اندازه كه در بيمارستان شفا بخش و مؤثر است مفيد فايده خواهند بود.

مثال هايى از اين خدمات قابل ارائه شامل موارد زير است:

  • مراقبت از زخمهاى ديابتى، زخم بستر، پايش و كنترل جراحت محل عمل
  • تزريقات وريدى و عضلانى (انجام برخى تزريقات خاص نظير هپارين)
  • برقرارى امكان تغذيه وريدى و جبران مايعات و الكتروليت ها از طريق برقرارى راه وريدى (سرم )
  • آموزش به بيماران و همراهان جهت طى مراحل درمان و بازتوانى پس از اعمال جراحى

پايش و كنترل دقيق علائم بالينى وحال عمومى بيمارانى كه در شرايط حاد و بحرانى نظير كما به سر مى برند و ايجاد امكانات لازم براى مراقبت از بیماران ICU در منزل؛ اين كار بيمار شما را در شرايط خاص و منحصر به فرد قرار گيرى در ميان اعضاى خانواده و دور شدن از محيط آلوده بيمارستان و جلوگيرى از ابتلا به عفونت هاى بيمارستانى قرار مى دهد و به سپرى شدن آسان تر اين دوران كمك مى كند.

درمان در منزل  از جمله مواردی است که مرکز پزشکی پرستاری طبیب اول اعمال می دارد. همچنین این مرکز با دارا بودن بهترین و مجرب ترین کادر پزشکی و پرسنلی ، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.  به منظور دستیابی به خدمات این مرکز می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

شماره های تماس : ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸ و ۷۷۰۳۳۰۲۴

کانال  اینستاگرام

درمان درمنزل چه مزايايى نسبت به بسترى در بيمارستان دارد؟

١-به بازگشت سريع تر بيمار به شرايط قبل كمك مى كند.

٢-از رفت وآمد هاى افراد خانواده به محيط استرس زاى بيمارستان جلوگيرى مى كند.

٣-از ابتلا به عفونت هاى بيمارستانى جلوگيرى مى كند.

٤-به قطع هر چه سريع تر وابستگى بيمار به بيمارستان و بازگشت به زندگى قبلى كمك مى كند.

٥-به صرفه جويى در هزينه ها كمك مى كند در حالي كه بيمار شما كاملا به صورت خصوصى و در خانه خودش مورد مراقبت قرار مى گيرد.

خدمات-درمانی-در-منزل-

روند ارائه خدمات بالينى در منزل به چه صورت است؟

روال كار به اين صورت است كه ابتدا بيمار توسط پزشكان مجرب همين مركز مرکز پرستاری در منزل طبیب اول ويزيت مى شودسپس ؛

-در صورتي كه بيمار شما تحت درمان يكى از همكاران پزشك باشد ما نحوه اجراى دستورات پزشك معالجتان را بررسى مى كنند واشتباهات احتمالى شما را پيدا مى كنند و براى رفع آن اقدامات لازم را انجام مى دهند.

در صورتي كه بيمار شما نياز به انجام مشاوره هاى تخصصى داشته باشد همكاران پزشك ما بر بستر بيمارتان حاضر خواهند شد.

براى تمام بيمارانى كه تحت درمان پزشكان اين مركز قرار مى گيرند پرونده پزشكى تشكيل مى گردد و اطلا عات مربوط به بيمار در آن درج مى گردد تا شما بتوانيد در مواقع لزوم از آن استفاده كنيد (اطلاعاتى مانند ليست داروهاى مصرفى ،عكس هاى راديولوژى،آزمايشات و….)

يكى از خدماتى كه مركز طبيب اول به بيماران و سالمندان ارائه خواهد داد مراقبين ،پرستاران و همراهانى است كه شما براى نگهدارى از بيمار يا سالمندتان به آن ها احتياج داريد.

پرستاران پس از ويزيت بيمار شما توسط پزشكان مركز و ويزيت سالمند شما توسط روانشناس مركز به فرا خور حال در اختيار شما قرار خواهند گرفت تا ضمن خدمت رسانى به بيمارتان امكانات آسايش شما را فراهم كنند.

اين مراقبين به صورت روزانه و حتى گاهى چند بار در روز شرايط بيمارتان را به پزشكان مركز اطلاع مى دهند و دستورات لازم را كسب مى كنند اين همكاران ما وضعيت تغذيه و كفايت رژيم دارويى بيمارتان را بررسى مى كنند و به ما گزارش مى دهند.

در مورد بيماران صعب العلاج (نظير بيماران شيمى درمانى/بيماران دياليزى و آلزایمر و…) ما با تشكيل پرونده پزشكى براى آن ها و پايش دقيق وضعيت آن ها و در صورت لزوم تماس با پزشك معالجشان امكانات نگهدارى اين عزيزان را در منزل فراهم مى كنيم و نياز به مراجعه به بيمارستان را به حداقل مى رسانيم.

به طور كلى هدف جوامع بهداشى-درمانى هر كشور از راه اندازى سيستم هاى ارائه مراقبت در منزل ،كم كردن ميزان مراجعات غيرضرورى به بيمارستان و به تبع آن كم كردن ميزان ازدحام در بيمارستان ها و بهبود خدمات رسانى در بيمارستان ها از يك طرف و ترخيص بيماران تحت درمان در بيمارستان ها هرچه زودتر و طى شدن مراحل بازتوانى و درمان در منزل مى باشد.

اين كار خطر عفونت هاى بيمارستانى را كم مى كند و بيمار شما در خانه خودش و در بين اعضاى خانواده مراحل نقاهت و بازتوانى را طى مى كند ضمن آن كه نياز بستگان بيمار را براى رفت و آمد مكرر به بيمارستان و قرارگيرى در يک محيط آلوده و استرس زا مرتفع مى سازد.

از جمله ديگر خدمات قابل ارائه شامل كليه اقدامات تشخيصى نظير آزمايشات خون، راديولوژى ،سونوگرافى، اكوكارديوگرافى…..مى باشد.

خدمات-درمانی-در-منزل

فيزيو تراپى و كمك به بازتوانى بيماران و سالمندان از اقدامات ارزشمند قابل ارائه به بيماران است.

در پايان، آن كه باز گرداندن سلامتى به شما در سايه آرامش و اطمينان خاطر هدف و آرزوى ما در مركز طبيب اول مى باشد.

One thought on “پرستاری در منزل

  1. محمدناطق - آذر ۲۷, ۱۳۹۷ در ۱:۰۱ ب.ظ

    خیلی مقالتون برام جالب بود می خواستم ببینم شما برای درمان در منزل با بیمه ای هم قرارداد دارید مثلا بیمه تامین اجتماعی

    پاسخ

پاسخ

یازده + 19 =