(۰۲۱)77033026-24
۰۹۰۲- ۳۳۵۶۳۸۸
همه روزه از ساعت 9الی 19
پاسخگویی تلفنی 24 ساعته

آیا به دنبال پرستار سالمند می گردید؟

پرستار سالمند

تا به حال به این فکر کرده اید اولین میزبان ما برای ورود به این دنیای خاکی، چه کسی بوده است؟

مطمئنا با کمی تامل می توانید به پاسخ سوال فوق دست یابید. بله درست است، پدران و مادران ما اولین میزبانان ما در بدو ورود به این دنیا می باشند.

فرزندان بعد از وارد شدن به بازار کار و یا زندگی اجتماعی خود درگیر دغدغه های شخصی و کاری می شوند. با زندگی در دنیای پرازدحام امروز شدت این دغدغه ها به قدری می باشد که اعضای خانواده فرصت مناسبی برای نگهداری و مراقبت از سالمندان ندارند و به دنبال راه حلی برای این خلل می باشند.

پرستار سالمند واژه ای آشنا در جهان مدرن امروزی می باشد. برخی از افراد برای نگهداری و مراقبت از افراد مسن خانواده ی خود به دنبال پرستار سالمند می باشند. خوشبختانه در ایران موسسات و مراکز تخصصی برای پرستاری از سالمندان تاسیس شده است.

پرستار سالمند

پرستاری در منزل

با بالا رفتن سن و افزایش بیماری های زمینه ای، توان و قدرت فرد برای انجام امور روزمره ی زندگی کاهش می یابد. همه ی ما در زندگی خود افرادی را دیده ایم که به دلیل کهولت سن دیگر قادر به انجام امور خود بصورت مستقل نمی باشند.

خانه ی سالمندان ترس بزرگی برای افراد بزرگ خانواده می باشد. فردی که زندگی و جوانی خود را برای پروراندن فرزندان خود فدا کرده است، قبول این موضوع که فرزندانش در دوران پیری او را به خانه ی سالمندان بفرستند، سخت است.

اما دیگر نیاز به این کار نیست! افرادی که شاغل هستند می توانند از مزایای پرستاری در منزل استفاده کنند. پرستار در غیاب اعضای خانواده می تواند از فرد سالمند مراقبت کند و به او در انجام امور زندگی خود کمک کند.

پرستار سالمند

پرستار سالمند

خدمات پرستاری در منزل

افراد مسن نه تنها توانایی کمی در انجام امور شخصی خود دارند بلکه در اکثر مواقع به دلیل ابتلا به بیماری های مختلفی نیاز به مراقبت های پزشکی نیز دارند. بنابراین لازم است پرستار سالمند دارای دانش کامل و مهارت بالا باشد تا بتواند فرد را در انجام امور و همچنین حفظ سلامت خود یاری دهد.

شایان ذکر است موسسه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل طبیب اول با داشتن کادری مجرب و متخصص  و دستگاه های نوین پزشکی، قادر به ارائه خدمات با کیفیتی از جمله:

خلاصه مطلب

همانطور که در مقاله ی پرستاری از سالمندان بیان شد، افراد با بالا رفتن سن دچار بیماری های مختلفی مانند: فشار خون، بیماری های قلبی – عروقی و… می شوند. بنابراین این افراد نه تنها نیاز به کمک گرفتن از اطرافیان برای انجام امور روزمره ی خود می باشند بلکه نیاز به مراقبت های پزشکی نیز می باشند.

به طور مثال فردی را در نظر بگیرید که با بالا رفتن سن دچار فراموشی شده باشد. این فرد در مصرف منظم داروهای خود دچار مشکل می شود. پرستار سالمند باید با برقراری رابطه ی موثر روحیه ی فرد را تقویت کند تا بتواند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

به منظور دستیابی به خدمات طبیب اول می توانید از طریق زیر اقدام کنید:

شماره های تماس : ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸ و ۰۲۱۷۷۰۳۳۰۲۴۰

صفحه اینستاگرام

پاسخ

1 × 5 =