(۰۲۱)77033026-24
۰۹۰۲- ۳۳۵۶۳۸۸
همه روزه از ساعت 9الی 19
پاسخگویی تلفنی 24 ساعته

کنترل و درمان افسردگی

کنترل و درمان افسردگی

علائم افسردگی

آیا الگوی خواب شما تغییر کرده و کم خواب شده یا خیلی زیاد می خوابید ؟

آیا اشتهای شما تغییر کرده ؟ یا مداوم حس دلتنگی ، غم و گریه کردن دارید ؟

کنترل و درمان افسردگی

کنترل و درمان افسردگی

ممکن است با خود فکر کرده اید که ممکن است دچار افسردگی شده باشید ، اما باید بدانید که افسردگی علائم خیلی گسترده ای دارد . در ادامه علائم افسردگی را توضیح می دهیم ، اگر تمام این موارد را به مدت چند هفته پیاپی و هر روز داشته باشید یعنی دچار افسردگی شده اید و نیازمند درمان می باشید .

  • علامت اول کاهش لذت از زندگی است یعنی اگر از تمام فعالیت هایی که قبلا از آن ها لذت می بردید دیگر لذتی نمی برید .
  • دومین علامت کاهش اشتها یا افزایش اشتها می باشد . یعنی خیلی زیاد می خورید یا کم خوراک شده اید .
  • سومین علامت تغییر الگوی خواب است . خیلی کم خواب می شوید و کم خوابی سراغ شما می آید ، یا خیلی زیاد می خوابید .
  • چهارمین علامت کاهش میل جنسی است که به صورت محسوس متوجه آن می شوید .
  • پنجمین علامت مشکل در توجه و تمرکز است . یعنی دچار حواس پرتی می شوید و فراموشی می گیرید و نمی توانید حواس خود را یکجا جمع کرده و تمرکز کنید .
  • ششمین علامت انرژی کم و خستگی مفرط و بی حوصلگی و بی انگیزگی است به صورتی که حوصله انجام هیچ کاری را نداشته باشید .
  • علامت بعدی احساس بی کفایتی است . احساس بی عرضگی می کنید و احساس می کنید که بی کفایت هستید و از پس کاری برنمی آیید و این احساس هر روز و هر لحظه گریبانگیر شما است .
  • علامت هشتم احساس مداوم دلتنگی و گریه کردن می باشد  . فرد انقدر حساس می شود که با کوچکترین حرف و رفتار دچار ناراحتی شده و حساس شده و گریه می کند. خیلی زیاد تحریک پذیر شوید .
  • علامت آخر تمایل به افکار خودکشی و مرگ و نیستی می باشد . فرد مداوم در مورد مرگ فکر کند .

اگر تمام این علائم را به مدت چند هفته و هر روز داشته باشید یعنی درگیر افسردگی شده اید و نیازمند به روان درمانی و دارو درمانی  هستید .

راه های کنترل افسردگی و درمان آن

همانطور که گفته شد احساس دلمردگی ، احساس خستگی یا احساس تکرار که ناشی از مصائب یا مشکلاتی است که به صورت روزمره برای تمام افراد اتفاق میافتد احساسی دیرینه است . از گذشته تا امروز افراد با این احساس خستگی و دلمردگی مواجه بوده اند .

آنچه که ما را در برابر این احساس ایمن می کند طرز برخورد ما با این احساس منفی است یعنی افراد به سبب سبک زندگی روزانه و نوع مصرف غذاهایشان و نوع تربیت خانوادگی و معلومات عمومی که دارند با مسائل مواجه می شوند .

به عنوان مثال وقتی شما سیستم ایمنی قوی تری دارید و سبزیجات تازه بیشتری مصرف می کنید ، شب ها خواب به موقع دارید ، استفاده از لوازم الکترونیکی و دیدن تلویزیون در زندگی شما ساعت ویژه ای دارد و زمان زیادی را صرف آن نمی کنید ، مطالعه و ورزش روزانه دارید و تعریق ناشی از این فعالیت بدنی و تپش قلب بالای حاصل از آن را تجربه می کنید ، تمام این عوامل دست به دست هم می دهد تا شما انسان صبورتر ، منطقی تر و کاراتری در برابر مصائب و مشکلات زندگی باشید .

 پرستاری در منزل طبیب اول  ، با دارا بودن  کادر درمانی و پرستاران حرفه ای و مجرب می تواند، اقدامات درمانی و پرستاری را در منزل برای شما و عزیزانتان با مجهزترین دستگاه های پزشکی و درمانی، انجام دهد.  

به منظور دستیابی به خدمات این مرکز می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

شماره های تماس : ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸ و ۰۲۱۷۷۰۳۳۰۲۴۰

  اینستاگرام

نتیجه

سبک زندگی سالم را برگزینید . به موقع بخوابید .  خواب سر شب صلاحی است که می توانید به کمک آن به خوبی از پس حالات حاصل از افسردگی فائق آیید .

پاسخ

سه × 2 =