مراقبت از بیمار بدحال توسط کارشناس پرستاری در منزل

مراقبت از بیمار بدحال توسط کارشناس پرستاری تیم حرفه ای طبیب اول در منزل


نکات مراقبت از بیمار بدحال توسط کارشناس پرستاری در منزل

مراقبت های بهداشتی در منزل، سیستمی از مراقبت های ارائه شده توسط کارشناسان ماهر به بیماران در خانه هایشان تحت نظر پزشک میباشد. خدمات بهداشتی و درمانی در منزل شامل مراقبت های فیزیکی، گفتار درمانی و خدمات اجتماعی پزشکی میشود. اهداف خدمات بهداشتی درمانی در منزل کمک به افراد برای بهبود عملکرد و زندگی سالمتر میباشد. برای ارتقا سطح مطلوب خدمات و اجتناب از بستری شدن در بیمارستان یا در موسسات مراقبت طولانی مدت. پزشکان ممکن است بیماران را برای خدمات مراقبت های بهداشتی به منزل ارجاع دهند. و یا اینکه مراقبت از بیمار بدحال توسط کارشناس پرستاری در منزل از سمت اعضای خانواده یا بیماران درخواست شود.

ارائه مراقبت های بهداشتی در خانه

محیط مراقبت های بهداشتی منزل با بیمارستان ها و سایر محیط های نهادی محل کار پرستاران متفاوت است. به عنوان مثال پرستاران مراقبت های بهداشتی در منزل با منابع پشتیبانی از یک دفتر در این زمینه کار میکنند. رابطه کاری پرستار و پزشک شامل تماس مستقیم کمتر پزشک با پرستار میباشد.در این روش پزشک برای ارزیابی و انتقال داده ها تا حدود بیشتری به پرستار اعتماد میکند.
احترام به استقلال بیمار در مراقبت های بیمارستان بستگی به عوامل مختلف دارد. با این وجود، بسیاری از تصمیمات توسط پزشکان به نمایندگی از بیماران بستری در بیمارستان گرفته میشود. در مقایسه بیمار بستری و مراقبت از بیمار بدحال توسط کارشناس پرستاری در منزل. مراقبت در منزل اغلب نقش بیشتری به بیمار در تعیین چگونگی و حتی انجام مداخلات خاص میدهد. در بیمارستان پرستاران و یا پزشکان ممکن است در مقدار دریافت آنتی بیوتیک بیمار در فواصل درمانی نقش داشته باشند.
با این حال در خانه، علی رغم توصیه در مورد اهمیت یک برنامه منظم دارو، بیمار ممکن است مصرف دارو را در زمان های نامنظم انتخاب کند. بنابراین مداخلات در جهت ارتقا ایمنی و مراقبت با کیفیت بیمار باید این واقعیت را در نظر داشته باشد. بیماران گاهی اوقات تصمیم میگیرند که به روشی مغایر با شواهد مربوطه عمل کنند.و گاهی بهترین تلاش های پزشک ممکن است منجر به نتایج مطلوب نشود.

بررسی مراقبت های بهداشتی در خانه و بیمارستان

علاوه بر انتخاب های آگاهانه که توسط بیماران آگاه و توانمند در مورد مراقبت از آنها انجام میشود. متغیرهای جداگانه بیمار نیز ممکن است نتایج متفاوتی از خانه را تحت تأثیر قرار دهد. متفاوت از بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند. مهارت خواندن، توانایی شناختی و منابع مالی همگی بر توانایی بیماران مراقبت های بهداشتی در خانه برای مدیریت ایمن رژیم های دارویی خود تأثیر میگذارد. با این حال، هیچ یک از این متغیرها ممکن است نقش قابل توجهی در تجویز ایمن داروها به بیماران بستری نداشته باشند. علاوه بر مراقبت از خود، برخی از بیماران در منزل از اعضای خانواده یا سایر مراقبان غیر رسمی کمک میگیرند.
پزشکان متخصص هیچ اختیاری نسبت به این مراقبان ندارند. علاوه بر این، محیط خانه و تفاوت خدمات مراقبت بهداشتی در منزل ممکن است توانایی پزشک را در مشاهده کیفیت مراقبت هایی که مراقبان غیر رسمی ارائه میدهند محدود کند. برخلاف بیمارستان، جایی که مراقبت های ارائه شده توسط کارکنان پشتیبانی با سهولت بیشتری مشاهده و ارزیابی میشود. به عنوان مثال، به دلیل دسترسی محدود به حمل و نقل شوهر یا یکی از اعضای خانواده. مثلا ممکن است تصمیم بگیرد لوازم دیابتی را برای بیمار وابسته خود به موقع خریداری نکند.
این رفتار ممکن است مورد توجه پزشک قرار نگیرد تا زمانی که یک رویداد نامطلوب رخ دهد. مداخلات مبتنی بر شواهد در ارزیابی دقیق پیش بینی شده است. با این حال، فرصت محدود برای مشاهده مستقیم بیمار و مراقبان غیر رسمی ممکن است مانع تلاش برای تعیین سریع علت یک رویداد نامطلوب شود.
مراقبت از بیمار بدحال توسط کارشناس پرستاری در منزل
اهداف خدمات بهداشتی درمانی در منزل کمک به افراد برای بهبود عملکرد و زندگی سالمتر میباشد

ویژگی بارز دیگر مراقبت های بهداشتی در منزل

ویژگی بارز دیگر مراقبت های بهداشتی در منزل این است که پزشکان از هر بیمار در یک شرایط خاص مراقبت میکنند. ممکن است متغیرهای موضعی وجود داشته باشد که خطرات بیماران را تهدید میکند که حذف آنها برای پزشک ممکن است دشوار یا غیر ممکن باشد. بیمارستانها ممکن است بخشهای ایمنی محیطی برای نظارت بر کیفیت هوا و طراحان / مهندسان برای اطمینان از ایمن بودن ارتفاع بالابرهای پله داشته باشند.
پزشکان مراقبت های بهداشتی خانگی به احتمال زیاد آموزش یا منابعی برای ارزیابی و بهبود چنین خطرات ایمنی بیمار در خانه بیمار ندارند. از بسیاری جهات، کلینیک های مراقبت بهداشتی در منزل و کلینیک هایی که در سایر محیط ها کار میکنند نگرانی های مشابهی در مورد ایمنی و کیفیت مراقبت از بیمار دارند.
به عنوان مثال، زمین خوردن بیمار هم در خانه و هم در بیمارستان اتفاق می افتد و برخی اقدامات با هدف جلوگیری از زمین خوردن در هر دو مورد به یک اندازه قابل اجرا هستند. با این حال، تفاوت های قابل توجه بین مراقبت های بهداشتی منزل و سایر انواع مراقبت های بهداشتی اغلب به مداخلات متناسب با مجموعه مراقبت های بهداشتی در منزل نیاز دارد. این موضوع شامل تجزیه و تحلیل شواهد مربوط به ارتقا ایمنی بیمار و کیفیت مراقبت های بهداشتی بیمار در رابطه با مشکلاتی است که اغلب در مراقبت های بهداشتی درمنزل مشاهده میشود.
مدیریت دارو
پیشگیری از سقوط
پذیرش برنامه ریزی نشده بیمارستان
محیط کار پرستار
نتایج عملکردی و کیفیت زندگی
مدیریت زخم و فشار زخم

مواردی که در مراقبت از بیمار بدحال توسط کارشناس پرستاری در منزل باید در نظر گرفته شوند

پرستاران باید با احتیاط و هوشیار باشند و خطرات دارویی را در محیط مراقبت های بهداشتی منزل شناسایی کنند. و عوامل خطر مرتبط را تشخیص دهند. فناوری فرصت های زیادی برای بهبود ارتباط با بیماران، ارائه اطلاعات دقیق به بیماران، آموزش به آنها درباره داروهایشان و نظارت بر رژیم های دارویی فراهم میکند. توجه دقیق به بیماران در معرض خطر بیشترین تأثیر را دارد. بنابراین، مستندسازی دقیق و بررسی داروها در طی هر برخورد بیمار مهم میباشد. شواهد نشان میدهد که بررسی مکرر داروها و همکاری با سایر اعضای تیم مراقبت های بهداشتی، به ویژه داروسازان، به جلوگیری از عوارض جانبی مرتبط با مدیریت ضعیف دارو کمک میکند.
مراقبت از بیمار بدحال توسط کارشناس پرستاری در منزل
پرستاران مراقبت های بهداشتی در منزل با منابع پشتیبانی از یک دفتر در این زمینه کار میکنند.
هدف از مراقبت های ارائه شده در خانه بازگرداندن یا حفظ عملکرد جسمی و روحی بیمار و بهبود کیفیت زندگی و کاهش سرعت زوال است. در صورت امکان، بیشتر بیماران و اعضای خانواده محیط خانه را ترجیح میدهند. توانایی بیمار و خانواده در عملکرد مستقل و ایمن در خانه، احتمال ماندن بیمار در منزل را افزایش میدهد. بهبود ایمنی و کیفیت مراقبت از بیمار با آموزش و کمک به مراقبان (خانواده ها و ارائه دهندگان خدمات)  موارد تاثیر گذار بر روند و سرعت بهبودی بیمار میباشند.
مرکز خدمات پرستاری و پزشکی طبیب اول همواره به طور شبانه روزی و با پزشکانی متخصص و با تجربه آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز در هر نقطه از شهر تهران می باشد.
از این که در این مقاله همراه ما بودید نهایت تشکر را داریم و امیدواریم که این موضوع برایتان مفید بوده باشد.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵
مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸
مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸
چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم
سلامتی روز افزون شما آرزوی همیشگی ماست
مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل
۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفده =