10 ویژگی برتر بهترین پزشک در منزل

ویژگی های برتر پزشکان خوب در منزل


آیا میدانید ۱۰ ویژگی برتر بهترین پزشک در منزل کدام ها هستند ؟!

برای اکثر ما به ویژه در شهرهای بزرگی نظیر تهران، مراجعه به مراکز درمانی و دریافت وقت مراجعه به پزشکان یکی از چالش‌های بزرگ و زمان‌گیر است. خصوصا آن‌ که جابجایی برای افراد دارای بیماری، دشوار‌تر و بخصوص در این روزها که مردم دنیا با بیماری کرونا درگیرند، ویزیت در منزل، یک راه‌حل ساده و بسیار مفید می باشد که می‌تواند ضمن صرفه‌جویی در وقت‌مان، آسیب کمتری را نیز متوجه بیمار کند. در محتوای پیش رو  شما را با ۱۰ ویژگی برتر بهترین پزشک در منزل آشنا خواهیم ساخت ، لطفاً تا پایان مقاله ما را همراهی نمایید.

علاوه بر صرفه‌جویی در وقت، ویزیت در منزل آرامش بیشتری را برای شما و بیمارتان به ارمغان می‌آورد. حفظ آرامش و تعادل روانی یکی از مولفه‌ های بسیار تاثیرگزار در تسریع فرایند بهبودی بیماران است.

رفت ‌وآمدهای درون‌شهری می‌تواند این آرامش و حال بیمار را نیز بدتر از آن‌چه هست کند.

آیا برای پزشک بودن داشتن هوش و انگیزه کافی است ؟

برخی از نفرات فکر می کنند که برای پزشک بودن داشتن هوش و انگیزه کافی و سپس وتحصیل در دانشکده پزشکی کفایت می کند.

ممکن است این سه عامل کافی باشد اما خقیقت این است که اصلاّ کافی نیست.پزشکی حرفۀ پرمسئولیت و ارزشمندی است. پزشک باید دارای ویژگی‌هایی باشد که جامعه از او انتظار دارد، اجازه بدهید به این مسئله بپردازیم که یک پزشک خوب وبرتر چه خصوصیاتی باید داشته باشد:

آشنایی با ۱۰ ویژگی برتر بهترین پزشک در منزل

۱- برقراری ارتباط با بیمار

داشتن دو گوش شنوا برای اینکه درد ورنج ومشکلات یک بیمار را بشنود یک فاکتور بسیار مهم برای یک پزشک است. بیماران می توانند با پزشک مربوطه در مورد هرچیزی که آنها را ناراحت کرده صحبت کنند به شرط آنکه اجازه صحبت کردن به آنها بدهید.

داشتن مهارت برقراری ارتباط با بیمار فقط برای ایجاد یک رابطه ی صمیمی ودوستانه با بیمار نیست بلکه یکی از فاکتورهای یک

پزشک ایده آل می باشد که به او کمک می کند تا نگرانی های بیمار خود را درک کند و علت مشکلات و سردرگمی های بیمار را تشخیص دهد.مهارت برقراری ارتباط با بیمار یک اصل بسیار مهم وحیاتی است که نباید به هیچ عنوان فراموش شودیا دست کم گرفته شود یک پزک باید آنقدر به بیمار خود قدرت دهد تا بیمار بتواند به راحتی ودر کمال آرامش با پزشک مربوطه صحبت کند.

۲- ایجاد حس امنیت در بیمار

به هیچ عنوان مهم نیست که پزشک مربوطه در دانشکده پزشکی جزو نفرات اول بوده ویا چه جوایزی بابت تحقیقاتی که انجام داده دریافت کرده است ، تنها ومهمترین چیزی که اهمیت دارد این است که بیمار می خواهد احساس کند که به یک متخصص کاربلد مراجعه کرده است.کادر پزشکی مرکز خدمات طبیب اول با دارا بودن پزشکان با تجربه ومتخصص این حس را به بیماران خود به بهترین نحو منتقل می نماید.

۳- کنجکاوی

کنجکاوی یک مولفه ی است که باید به یک بخش از زندگی وهویت پزشک تبدیل شود وحتی گاهی وقت ها لازم است که پزشک به بررسی مواردی بپردازد که در حاشیه قرار دارنذ.یک پزشک اگر بیمارش دارای علائم ونشانه های نگران کننده وغیر عادی باشد باید به طور دقیق به بررسی موارد موجود وموارد کم اهمیت بپردازد نا بتواند از تشخیص سرسری وعجولانه پرهیز نماید.

10 ویژگی برتر پزشکان در منزل
بهترین پزشکان در مرکز تخصصی طبیب اول

۴- همکاری پزشکان با یکدیگر

در قسمت های بالا در مورد ارتباط بین بیمار و دکتر مربوطه مطالبی عرض کردیم اما در این قسمت  می خواهیم بر اهمیت ارتباط بین پزشکان با یکدیگر تاکید داشته باشیم.فرض کنیم زمانی که یک بیمار به یک بیمارستان مراجعه می کند پزشک اول بعد از این که بیمار را معاینه می کند واز شرایط بیماری او مطلع می شود جزئیات بیماری را یاداشت میکند تا سایر پزشکان بتوانند اطلاعات کاملی در خصوص وضغیت بیمار به دست بیا ورند. برترین پزشکان کسانی هستند که با یکدیگر همکاری نزدیک دارند و همانند یک تیم فعالیت می کنند.

۵- مدافع حقوق بیمار

یک پزشک هرکاری که از دستش بر می آید می کند تا از حقوق بیماران خود دفاع کند . یعنی هر زمانی که لازم شد او را به دیگر متخصصان و پزشکان معرفی کند و همچنین بیمار را برای بهره گیری از خدمات تخصصی ویژه حمایت کند تا حقی از بیمار ضایع نشود.

۶- منظم و وظیفه شناس

ما در از کودکیمان یاد گرفتیم که برای موفقیت نظم داشتن یک اصل بسیار مهم وحیاتی است به همین دلیل یک پزشک بدون داشتن حضور ذهن وتوجه کردن به جزئیات به موفقیت دست پیدا نخواهد کرد.

برای مثال یک پزشک حتما باید اطمینان داشته باشد که همه ی آزمایشات لازم را برای پیدا کردن مشکل بیمار خود را درخواست کرده است ، و به همه ی سوالات بیمار پاسخ داده و  یک برنامه مشخص را برای بهبود بیمار مورد نظر طراحی کرده باشد.

۷- رازداری

یکی دیگر از ویژگی های پزشکان برتر رازداری می باشد به نحوی که نباید اطلاعات پرونده پزشکی بیمار را دراختیار قرار دهد و فقط در صورت رضایت و کسب اجازه از بیمار این کار را انجام دهد.

۸- اخلاق پزشکی

از جمله ویژگی های برتر یک پزشک می توان اخلاق پزشکی را نام برد ، یعنی یک پزشک در عملکرد خود نباید هیچگونه آسیب یا صدمه ی عمدی چه از طریق یک اقدام نادرست و یا غفلت از انجام کاری به بیمار برساند و باید برای درمان بیمار خود حداکثر تلاش را بکند واین به معنی فراهم آوردن یک استاندارد قابل قبول ومناسب برای مزاقبت از بیمار است ، یک پزشک یا درمانگر برای جلوگیری وبروز از عوارض بیماری تمهیداتی می اندیشند تا مردم از مراقبتهای بهداشتی مناسب برخوردار شوند.

۹- عدالت

همه ی ما درمانگرهایی را ترجیح می دهیم که بدون توجه به سطح وموقعیت اجتماعی اقتصادی بیماران با آنها به طور یکسان برخورد کند . پزشکان متخصص مرکز خدمات طبیب اول حامی بیماران خود هستند و برای این حمایت، از قدرت دانش و مهارت های ارتباطی استفاده می کنند.

به این ترتیب در عین حالیکه به بیمار با هر سطحی از اطلاعات احترام می گذارند ، از برترین و موثرین روش ها و تکنیک ها برای درمان او به کار می برند.

۱۰- مهربان بودن

به احتمال بسیار زیاد اکثر ما از دوران بچگی خاطره ی بدی  از روبرو شدن با پزشک بد اخلاق  داشتیم.

10 ویژگی برتر بهترین پزشک در منزل
طبیب اول با بهترین ها در کنار شماست

این خاطره به هیچ وجه از مغز ما حذف نمی شوند به همین خاطر ، یکی از ویژگی هایی که یک پزشک خوب رو از سایر پزشکان جدا می کند روحیه ی همدلی او درباره مشکلات بیمار است.

یک دکتر خوب به همان شکل با دیگران رفتار می کند که انتظار دارد با او رفتار شود.

این فاکتور ها در ایجاد حس اعتماد در بیمار نسبت به پزشک کاملا مهم و ضروری تلقی می شوند.

جمع بندی

امیدواریم توانسته باشیم ۱۰ ویژگی برتر بهترین پزشک درمنزل  را مورد توجهتان قرار داده باشیم تا در هنگام  انتخاب مرکز خمات پزشکی دقت کافی را داشته باشید.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم

سلامتی روز افزون شما آرزوی ماست

مرکز پرستاری در ۱۰ ویژگی برتر بهترین پزشک در منزلمنزل طبیب اول در  نقشه گوگل

۳/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =