هزینه سرم تراپی در منزل سال 1403 چقدر است؟ | طبیب اول

سرم تراپی با بهترین قیمت در منزل


هزینه سرم تراپی در منزل سال۱۴۰۳ چقدر است؟ | طبیب اول

در حال حاضر بسیاری از افرادی هستند که به دلایل مختلف نیاز به سرم تراپی دارند. برای مثال از دست دادن آب بدن و یا سوختگی یکی از دلایلی است که فرد باید سرم تزریق کند. از این رو باید به مراکز و کلینیک های معتبر مراجعه کرده و تزریقات مورد نیاز را انجام دهد.
اما ممکن است شرایطی پیش بیاید که امکان مراجعه به کلینیک وجود نداشته باشد. از این شرایط ویژه می توان آلودگی هوا، ترافیک و صف طولانی مراکز را نام برد. ولی گاهی افراد از مراکز درمانی ترس و هراس دارند و این مورد سبب می شود تا برای تزریقات خود به موقع به مراکز درمانی مراجعه نکنند. اما باید این را بدانید که برای این مشکل، راه حلی وجود دارد. شما می توانید از خدمات درمانی در منزل استفاده کنید.
بسیاری از کلینیک ها و مراکز درمانی هستند که خدمات خود را به صورت ویژه در منزل هم ارائه می دهند. از این رو اگر شما یکی از مشکلات بالا را دارید و نمی توانید به مراکز درمانی مراجعه کنید، بهترین راه این است که سرم تراپی را در منزل انجام دهید. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که هزینه سرم تراپی در منزل سال ۱۴۰۳ چقدر است؟
ما قصد داریم تا در ادامه اطلاعات مفیدی را در زمینه این خدمات و قیمت آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

جهت مطالعه محتوای ۳ دقیقه ای با ما همراه باشید.

سرم تراپی چیست؟

خدمات سرم تراپی در واقع همان تزریق سرم داخل رگ است. تزریق سرم را در مواقعی انجام می دهند که بیمار دچار مشکلاتی از قبیل اسهال و استفراغ، خونریزی و یا سوختگی شده و به دلیل این مشکلات، آب بدن خود را از دست داده باشد.
تقریبا ۷۵ درصد از بدن انسان را آب تشکیل می دهد. در نتیجه از دست دادن آب به خاطر این مشکلات برای سلامت انسان ضرر دارد و به همین دلیل خیلی سریع این مشکل باید حل شود. البته گاهی برای تزریق دارو‌ها هم از سرم استفاده می کنند. بنابر این نمی توان کاربرد تزریق سرم را فقط حل مشکل کمبود آب دانست. سرم ها ظاهر مختلفی ندارند اما هرکدام دارای کاربرد های متفاوتی هستند که باید پزشک با دانستن شرایط و بیماری شما، بهترین دارو را برای شما تجویز کند.

هزینه سرم تراپی در منزل | طبیب اول
بهترین کلینیک ارائه دهنده خدمات پزشکی و پرستاری در منزل

دلایل استفاده از سرم تراپی

ممکن است شما به این فکر بی‌افتید که به چه دلایلی انجام سرم تراپی واجب می شود؟
معمولا تزریق سرم زمانی برای فرد واجب است که بدن فرد دچار کمبود آب باشد. این مورد برای سلامتی انسان مضر است و باید خیلی سریع این کمبود جبران شود. مواردی که می توانند موجب کمبود شدید آب شوند عبارتند از:

 1. بیماری هایی از قبیل اسهال و استفراغ
 2. ورزش بیش از حد
 3. انجام جراحی طولغانی مدت و بعد از آن به وجود آمدن شرایطی که قادر به نوشین آب نیستید.
 4. سوختگی های شدید
 5. گذراندن مدت زمان طولانی در گرما بدون نوشیدن آب

البته بهتر است این مورد را در نظر داشته باشید که ممکن است تجویز سرم فقط به خاطر از دست دادن آب بدن نباشد و برای شرایط زیر هم تجویز می شود:

 1. زمانی که استفاده از دارو به روش ها دیگر امکان پذیر نباشد.
 2. مواقعی که دارو باید سریع جذب بدن شود.
 3. زمانی که دریافت دارو به روش های دیگر تحریک کننده باشد.
 4. گاهی دارو به صورت های دیگر در سطح گوارشی توسط بدن جذب نمی شود.
 5. زمانی که بیمار بیهوش است.
 6. هنگامی که باید حجم خون کنترل شود.

اقدامات لازم قبل و حین سرم تراپی

قبل از این که برای سرم تراپی اقدام کنید، لازم است که پرستار و بیمار بعضی از موارد را رعایت کنند. این موارد مهم عبارتند از:

 1. باید از ماسک و دستکش استفاده کنید.
 2. بیمار باید دست خود را به حالت مشت نگه دارد تا ورید برجسته شود.
 3. دست ها باید به طور کامل ضد عفونی و شسته شوند.
 4. ضد عفونی کردن محل تزریق با الکل الزامی است.
 5. ۱۰ تا ۱۵ سانت بالاتر از محل تزریق باید با گارو بسته شود.
 6. پرستار مناسب ترین ورید برای تزریق را انتخاب کند.
 7. سوزن باید با زاویه ۱۰ تا ۳۰ درجه داخل ورید شده و در ابتدا کمی خون وارد آنژیوکت شود.
 8. بعد از تزریق باید گارو را باز کرده و آن را با چسب ثابت کنید.

مزایا مهم سرم تراپی در منزل

انجام سرم تراپی در منزل دارای مزایای زیادی است. به همین دلیل بسیاری از افراد حتی بدون داشتن هیچگونه مشکلی برای مراجعه به کلینیک ها، سرم تراپی را در منزل انجام می دهند. این مزایای مهم شامل موارد زیر می شود.

صرفه جوبی در زمان

با استفاده از این خدمات دیگر زمان شما در ترافیک های شهری هدر نمی رود. علاوه بر این لازم نیست در صف های طولانی مدت کلینیک ها منتظر بمانید.

آرامش بیشتر بیمار

خانه یکی از آرامش بخش ترین مکان ها برای افراد است. از این رو انجام سرم تراپی در منزل باعث می شود تا فرد احساس آرامش کند و دیگر استرس و اضطراب نداشته باشد.

افزایش ایمنی در برابر عفونت و بیماری ها

بیماری های عفونی بسیار خطرناک هستند و بهتر است برای انجام خدمات پزشکی راهی را انتخاب کنید که امکان بروز این مشکل را بسیار محدود کند. خدمات پرستاری در منزل می تواند از رفتن شما به بیمارستان ها و کلینیک های درمانی جلوگیری کند که این مورد سبب می شود تا بروز بیماری ها کمتر شود.

شبانه روزی بودن

گاهی ممکن است در ساعتی از شبانه روز نیاز به تزریق سرم داشته باشید که مراکز نزدیک خانه شما قادر به ارائه خدمات نباشند. اما خدمات سرم تراپی در منزل این مشکل را نخواهد داشت. زیرا شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز، برای سرم تراپی از پرستار در منزل استفاده کنید.

مزایای مهم سرم تراپی در منزل | طبیب اول
تزریقات با بهترین قیمت در طبیب اول

هزینه سرم تراپی در منزل سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هنگامی که بر اثر بیماری و یا شرایط مختلف نیاز به انجام تزریقات دارید، این سوال برای شما پیش می آید که هزینه سرم تراپی در منزل سال ۱۴۰۳ چقدر است؟
قیمت انجام سرم تراپی باتوجه به موارد مختلف و در نظر گرفتن تعرفه وزارت بهداشت تعیین می شود. برای مثال میزان مسافتی که پرستار برای رسیدن به منزل شما طی می کند و خدماتی که برای بیمار ارئه می دهد از مواردی است که می تواند بر روی قیمت تاثیر گذار باشد. علاوه بر این اورژانسی بودن تزریقات و دیگر موارد خاصی که ممکن است پیش بیاید هم از موارد مهمی هستند که برای تعیین قیمت باید آن ها را در نظر گرفت.

پیشنهاد ما به شما عزیزان

سرم تراپی یکی از مهم ترین خدمات پرستاری است که بسیاری از افراد در هنگام بیماری و یا شرایط مختلف به آن نیاز پیدا می کنند. به همین دلیل بهترین راه برای انجام تزریقات، استفاده از خدمات سرم تراپی در منزل است. شما می توانید برای دریافت بهترین خدمات توسط پزشکان و پرستاران کاربلد، به کلینیک طبیب اول مراجعه کنید.
همچنین برای مطلع شدن از این که هزینه سرم تراپی در منزل سال ۱۴۰۳ چقدر است؟ می توانید با مشاورین متخصص طبیب اول تماس بگیرید. علاوه بر این در صورتی که به پرستار کودک نیاز داشتید، می توانید برای اطلاع از این که قیمت پرستار کودک در منزل چقدر است؟ به محتوای مربوط به آن مراجعه کنید.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه طبیب اول

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – میدان سبلان – سبلان شمالی – نبش خیابان نوری پلاک ۶۲۶ طبقه اول

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هشت =