آشنایی تخصصی با نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل

گذر عمر از کودکی تا به پیری یک فرآیند طبیعی در زندگی به شمار می آید  . پیری آخرین مرحله زندگی است و امروزه تعداد سالمندان در تمامی کشور ها در حال افزایش است، اما خوشبختانه هنوز در جامعه ما احترام زیادی برای این قشر از افراد قائل هستند . نگهداری از سالمندان به آگاهی خاصی نیاز ندارد، اما بهتر است برای پیشگیری از بروز برخی از مشکلات نکاتی را رعایت نمایید.

نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل
نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل

یکی از مهمترین شاخص های که به عنوان معیار تندرستی و بهداشت در جامعه مطرح می شود، متوسط طول عمر یا امید به زندگی است . عادت غذایی مطلوب از سنین قبل از میانسالی و حتی کودکی باید شروع شود، که در سالمندی باعث بهبود کیفیت زندگی و پیشگیری از ابتلا به بیماری های شایع در سنین میانسالی مثل پوکی استخوان و یا بیماری های قلبی می شود . سالمندان به دلیل آسیب پذیری بیشتر به نسبت دیگر اقشار جامعه بیشتر در معرض مشکلات روحی و جسمی قرار دارند.

سالمندان به مراقبت های ویژه ای نیاز دارند، امروزه با توجه به مشغله های زیادی که فرزندان دارند نمی توانند تمام وقت در کنار سالمندان خود باشند به همین خاطر پرستار سالمند کمک بسیاری می تواند به آن ها نماید . با توجه به اینکه سالمندان در این دوران به مراقبت های روحی و روانی بیشتری نیازمند هستند بهتر است آن ها را تنها نگذارید و از یک پرستار سالمند کمک بگیرید.

ویژگی های نگهداری از سالمندان

شخصی که به نگهداری و پرستاری از سالمندان می پردازد باید شخصی با تجربه و دلسوز باشد تا بتواند همراه خوبی برای این افراد باشد . لذا در انتخاب پرستار سالمند دقت بسیار زیادی داشته باشید تا از بروز مشکلات بیشتر پیشگیری نمایید.

تغذیه

یکی از عوامل بسیار مهم در سلامتی این قشر از افراد جامعه رعایت رژیم غذایی مناسب با توجه به وضعیت جسمی آن ها می باشد . لذا بهتر است پرستار سالمند توجه ویژه ای به رژیم غذایی فرد سالمند و غذاهای او داشته باشد .

همراهی

هدف از پرستار سالمند داشتن، همراهی او در تمامی مکان ها و تنها نگذاشتن سالمند می باشد . پرستار سالمند موظف است سالمند را در ویزیت های دوره ای پزشکی همراهی نمایید .

مرکز خدمات پزشکی و پرستاری طبیب اول شیوه مدرن پرستاری در منزل می باشد، که با استفاده از تجهیزات کامل پزشکی و دارا بودن  کادر مجرب درمانی و پرستاران حرفه ای می تواند، اقدامات درمانی و پرستاری را در منزل برای شما و عزیزانتان ارائه دهد. به منظور دستیابی به خدمات این مرکز می توانید با شماره های پایین صفحه در تماس باشید.

تفریحات

انسان در هر دوره ای از زندگی به تفریح های مختص به زمان خود نیاز دارد . بهتر است پرستار سالمند هر چند وقت یکبار فرد سالمند را به خارج از خانه به منظور دید و بازدید با فامیل و مکان های تفریحی ببرد، همین امر سبب می شود تا روحیه فرد تغییر کرده و دلگرم و با نشاط شود .

نظافت شخصی

یکی از عوامل که پرستار سالمند باید به آن بپردازد کمک به رعایت نظافت شخصی فرد سالمند می باشد و این امر سبب پیشگیری از ابتلا به بیماری ها و عفونت در فرد سالمند می شود .

نتیجه گیری

با افزایش سن و ورود به دوره پیری، افراد توانایی خود را برای انجام برخی از فعالیت ها از دست می دهند و همین موضوع سبب شده تا سالمندان اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و بی انگیزه شوند، اما با همراهی آن ها می توان از بروز مشکلات روحی و روانی و همچنین پیشرفت بیماری های جسمی آن ها کاست . در صورتی که در خانواده خود سالمندی دارید، که به دلیل مشغله های زندگی کمتر در کنار آن ها هستید بهتر است به جای بردن آن ها به خانه سالمندان از یک پرستار مجرب و توانا برای نگهداری و مراقبت سالمند در منزل کمک بخواهید .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین مرکز پرستاری در تهران مراجعه نمایید .

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۴-۰۲۱

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۶-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم

سلامتی روز افزون شما آرزوی همیشگی ماست

مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پانزده =