پانسمان زخم در منزل | طبیب اول

بهترین مرکز پانسمان زخم در منزل - تعویض پانسمان حرفه ای


پانسمان زخم در منزل

آیا با اهمیت پانسمان زخم در منزل آشنا هستید؟

پانسمان زخم در منزل چه تاثیری در روند بهبودی جراحت دارد؟

در این مقاله اطلاعاتی در مورد جراحت های پوستی و پانسمان زخم در منزل در اختیار شما قرار می دهیم. پس با ما همراه باشید.

زخم چیست؟

در اصطلاح پزشکی به خراشیدگی، پارگی، بریدگی، سوراخ شدن بافت پوستی را زخم می نامند. حتی در مواقعی ممکن است پوست، بر اثر کوبیدگی و خون مردگی کبود و قرمز می شود.

به زبان دیگر زخم به جداشدن اتصال یاخته ای در بافت پوست یا گوشت بدن، اطلاق می شود. زخم ها در دو گروه جراحت های باز و جراحت های بسته جای می گیرند.

در گروه اول؛ شاهد بریدگی و پارگی در بافت پوست می باشیم و در گروه دوم شاهد کبودی و کوفتگی در بافت پوستی می باشیم.

 مرکز پرستاری در منزل طبیب اول  با کادر درمانی و پرستاران حرفه ای و مجرب می تواند پانسمان زخم در منزل را با تجهیزات پزشکی نوین و کیفیت مطلوب برای شما عزیزان، انجام دهد.

به منظور دستیابی به خدمات این مرکز می توانید با شماره های پایین همین صفحه تماس حاصل نمایید

درمان زخم

مبحث بسیار مهم در درمان زخم، کمک به بهبودی سریع زخم و جلوگیری از ایجاد اسکار ناشی از آن می باشد. راه های بسیار متنوعی برای درمان زخم وجود دارد که از میان آن به مبحث مهم پانسمان زخم در منزل اشاره می کنیم:

پانسمان زخم

برخی از جراحت ها نیاز به مراقبت دارند تا روند بهبودی خود را با سرعت بیشتری طی کنند. بطور مثال پانسمان زخم و یا شستشوی زخم یکی از راه های جلوگیری از ایجاد عفونت در زخم می باشد که این امر نقش موثری در ترمیم و بهبود سریع تر زخم دارد.

بنابراین در برخی مواقع با ایجاد جراحت هایی نیاز است تا پانسمان زخم در منزل انجام شود. پانسمان همانند کاور و پوشش حفاظتی، سطح زخم را می پوشاند تا از ایجاد خونریزی و عفونت زخم جلوگیری شود.

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد، پانسمان نقش حفاظتی بسیار ویژه ای را ایفا می کند که این امر بهبود سریع تر زخم را تضمین می کند.

پانسمان زخم در منزل
پانسمان زخم در منزل

حال در نظر داشته باشید برای پانسمان زخم چه مواردی را باید رعایت کرد؟

پانسمان زخم به مواردی مانند: نوع جراحت، وسعت جراحت، عمق جراحت، عفونی یا عفونی نبودن جراحت و … بستگی دارد.

تا اینجای مقاله از اهمیت پانسمان در درمان زخم اطلاع پیدا کرده اید. هم اکنون به این پرسش می پردازیم که، چرا پانسمان زخم در منزل مهم می باشد؟

اهمیت پانسمان زخم در منزل

فردی را در نظر بگیرید که در اثر سوختگی متحمل جراحت های متعددی شده است. این فرد علاوه بر احساس درد و ناراحتی در محل سوختگی، نیاز به پانسمان کردن جراحات خود دارد، تا روند بهبودی را با سرعت بیشتری طی کند.

پانسمان کردن زخم در منزل راهکار بسیار موثری در جلوگیری از ایجاد عفونت در زخم می باشد. بسیاری از افراد علم و آگاهی لازم را برای پانسمان مناسب زخم ندارند. زیرا همانطور که در این مقاله بیان شد، نحوه ی پانسمان زخم به پارامترهای مهمی بستگی دارد.

پانسمان زخم در منزل

نتیجه گیری

اگر پانسمان زخم درست انجام نشود نه تنها باعث بهبود جراحت نمی شود، بلکه شرایط زخم را وخیم تر و عوارض نامطلوب دیگری را نیز ایجاد می کند.

خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و گسترش دانش و آگاهی های لازم برای پرستاری و مراقبت مناسب، راهکاری موثر در زمینه ی ارائه خدمات درمانی و مراقبتی در منزل ایجاد شده است.

بطور مثال مرکز پزشکی و پرستاری طبیب اول ، با داشتن کادر درمانی و پرستاری حاذق و با تجربه، آماده ی ارائه خدمات پرستاری در منزل ، به شما عزیزان می باشد.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۴-۰۲۱

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۶-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم

سلامتی روز افزون شما آرزوی همیشگی ماست

مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۱ دیدگاه

  • برادرم با آب جوش سوخته و تاولای خیلی بدی روی رون پاش زده. هر دوروز درمیون میره بیمارستان تا پانسمانشو عوض کنن بیچاره راه رفتن خیلی اذیتش می کنه. میخواستم ببینم شما پرستار دارید که بتونه این پانسمانو خیلی خوب براش تو خونه انجام بده؟ خیلی میترسه که عفونت کنه زخمش چون افتضاحه سوختگی پوستش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + یک =