سونوگرافی شکم و لگن در منزل چگونه انجام می شود؟ | طبیب اول

ارائه خدمات سونوگرافی شکم در منزل با امکانات ویژه | طبیب اول


سونوگرافی شکم و لگن در منزل چگونه انجام می شود؟ | طبیب اول

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که به انجام سونوگرافی شکم و لگن نیاز داشته و توانایی مراجعه به مراکز درمانی برای انجام این اقدام را نداشته باشید. در این صورت پرسش هایی در زمینه انجام سونوگرافی در منزل و اینکه سونوگرافی شکم و لگن در منزل چگونه انجام می شود؟ برایتان پیش خواهد آمد.
به دلیل نیاز مبرم برخی از بیماران به انجام سونوگرافی سریع شکم و لگن و عدم امکان مراجعه حضوری برای این کار، خدمات سونوگرافی برای شهروندان توسط برخی از مراکز خدمات پزشکی ارائه می شود.
لذا در صورتی که بنا به دلایلی به این نوع سونوگرافی نیاز داشتید، می توانید درخواست انجام خدمات سونوگرافی شکم و لگن را در مرکز خدمات پرستاری و پزشکی ثبت نمایید.
لذا پیشنهاد می کنیم با استفاده از خدمات طبیب اول به عنوان معتبرترین مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در تهران، سونوگرافی مورد نظر را در اسرع وقت و با اطمینان کامل انجام دهید.

لطفا دقایقی تا پایان مطلب زیر همراه ما باشید.

سونوگرافی شکم و لگن در منزل چه مزایایی دارد؟

سونوگرافی شکم و لگن، از جمله اقداماتی است که به منظور بررسی بخش های داخلی این نواحی مورد استفاده قرار می گیرد.
در این نوع سونوگرافی، پروب هایی کاربرد دارند که معمولاً دارای قدرت نفوذ بیشتری باشند. بنابراین با کمک سونوگرافی شکم و لگن می توان به راحتی برخی از بیماری های شکمی مانند آنوریسم آئورت را شناسایی و اقدامات درمانی را در اسرع وقت آغاز نمود.
بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری شکم و لگن، توانایی مراجعه به مراکز درمانی برای انجام سونوگرافی را ندارند. از طرفی افرادی که از ناحیه لگن دچار آسیب دیدگی شدند نیز به احتمال فراوان قادر به حرکت نخواهند بود. بنابراین استفاده از خدمات سونوگرافی شکم و لگن در منزل برای این افراد بهترین انتخاب خواهد بود
در پاسخ به سؤال سونوگرافی شکم و لگن در منزل چگونه انجام می شود؟ باید گفت، این سونوگرافی از طریق ارسال امواج صوتی به بافت های بدن مانند شکم و لگن، استخوان لگن، کبد، کیسه صفرا، از این بخش های عکس برداری می نماید.
لذا با استفاده از خدمات سونوگرافی شکم و لگن در منزل می توان اختلال در بخش های ذکر شده را شناسایی و درمان نمود.

مزایای سونوگرافی شکم در منزل | طبیب اول
سونوگرافی شکم و لگن با دستگاه های مدرن | طبیب اول

انواع روش های سونوگرافی شکم و لگن در منزل

سونوگرافی شکم و لگن در منزل از جمله خدماتی است که هزینه رفت و آمد به مراکز درمانی و ماندن در صف های طولانی بیمارستان ها را رفع می کند. همچنین بیمار با استفاده از این خدمات، از انواع آلودگی های و بیماری های ویروسی موجود در محیط آلوده بیمارستان در امان خواهد ماند.
لذا با توجه به نوع نیاز خود می توانید از هر کدام از روش های سه گانه سونوگرافی شکم و لگن برای شناسایی بیماری استفاده کنید.
این روش ها عبارتند از:

سونوگرافی از طریق شکم

استفاده از سونوگرافی شکم معمولاً در بانوان باردار متداول تر است. در این نوع سونوگرافی، پروب دستگاه در بخش های مورد نیاز از شکم حرکت داده شده و نتایج حاصل از طریق ارسال امواج صوتی، قابل مشاهده خواهند بود. در ضمن به غیر از بانوان باردار، افراد دیگر نیز می توانند از این سونوگرافی برای تشخیص اختلال در بخش هایی مانند مثانه، استخوان لگن، رحم و … استفاده کنند.

سونوگرافی واژینال

برای آنکه بدانید سونوگرافی شکم و لگن در منزل چگونه انجام می شود؟ باید روش های مختلف این سونوگرافی را مورد ارزیابی قرار دهید.
یکی دیگر از روش های انجام سونوگرافی شکم و لگن در منزل، سونوگرافی واژینال می باشد.
این نوع سونوگرافی معمولاً برای تشخیص مشکلات ناباروری و ارگان های لگنی در بانوان مورد استفاده قرار می گیرد. البته در برخی موارد، سونوگرافی شکم و لگن در نمونه برداری نیز کاربرد دارد.

سونوگرافی رکتوم

سونوگرافی رکتوم، یکی از روش هایی است که به منظور شناسایی و بررسی ارگان های لگنی مردان از طریق مقعد انجام می گیرد. در این سونوگرافی، دستگاهی با نام مبدل وارد مقعد می شود و عکس برداری های لازم را انجام خواهد داد.

چه بیماری هایی با استفاده از سونوگرافی شکم و لگن در منزل قابل تشخیص هستند؟

همانطور که اشاره شد سونوگرافی شکم و لگن در منزل به دلایل مختلفی درخواست می شود. در واقع با استفاده از این سونوگرافی می توان اختلالات موجود در قسمت های مرتبط با لگن را شناسایی نمود.
به عبارتی از سونوگرافی شکم و لگن برای موارد زیر استفاده می شود:

 1.  مشکلات موجود در غده پروستات که با سونوگرافی لگن قابل تشخیص است.
 2.  بزرگ شدن غده پروستات و دنباله آن
 3.  سرطان پروستات
 4.  ارزیابی وزیکول سمینال
 5.  بررسی چگونگی حذف فولیکول تخمدان به منظور لقاح آزمایشگاهی
 6.  بررسی توده های لگنی
 7.  ارزیابی طول دهانه رحم
 8.  بررسی ابعاد و شکل تخمدان ها

نکات مهم در سونوگرافی شکم و لگن در منزل

پس از یافتن پاسخ برای سؤال سونوگرافی شکم و لگن در منزل چگونه انجام می شود؟ توصیه می شود نکات زیر را قبل از انجام سونوگرافی در منزل رعایت نمایید:

 1.  برای انجام سونوگرافی شکم و لگن، حتماً ناشتا باشید. لذا بهترین زمان برای انجام این سونوگرافی قبل صبحانه و در ساعات اولیه روز می باشد.
 2.  برای انجام سونوگرافی شکم و لگن لازم است تا با نوشیدن آب، مثانه خود را پر کنید. البته پر بودن مثانه در بانوان باردار لزومی ندارد.
 3.  قسمت های مورد نظر برای سونوگرافی شکم و لگن را به طور کامل موزدایی کنید.
 4.  توصیه می شود تمام سوابق پزشکی خود را نگهداری نموده و هنگام انجام سونوگرافی شکم و لگن، آنها را به پزشکتان ارائه دهید. چرا که پزشک با مشاهده سوابق درمانی و بیماری شما، نتایج بهترین از سونوگرافی شکم و لگن به دست خواهد آورد.
نکات مهم در سونوگرافی شکم و لگن در منزل | طبیب اول
انجام سونوگرافی توسط مجرب ترین پزشکان | طبیب اول

یک پیشنهاد ویژه برای سروران ارجمند

چنانچه به انجام سونوگرافی شکم و لگن در منزل نیاز داشتید می توانید از طریق شماره تماس های درج شده با طبیب اول تماس بگیرید.
مرکز تخصصی بالینی طبیب اول به عنوان جامع ترین مؤسسه ارائه دهنده خدمات پزشکی و پرستاری در تهران شناخته می شود. لذا از طریق تماس با مشاوران این مؤسسه می توانید جواب سؤال هایی از قبیل سونوگرافی شکم و لگن در منزل چگونه انجام می شود؟ و یا هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟ را بیابید.
همچنین با استفاده از خدمات طبیب اول، شاهد انجام سونوگرافی توسط مجرب ترین پزشکان و بهترین و مدرن ترین دستگاه سونوگرافی باشید.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۴-۰۲۱

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۶-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم

سلامتی روز افزون شما آرزوی ماست

مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 3 =