هزینه پرستار بیمار در منزل چقدر است؟ | طبیب اول

جهت اطلاع از هزینه پرستار بیمار در منزل با طبیب اول تماس بگیرید


هزینه پرستار بیمار در منزل چقدر است؟ | طبیب اول

این پرسش که هزینه پرستار بیمار در منزل چقدر است؟ از سؤالات رایج اغلب کاربران است. بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری، قادر به مراقبت از بیماران خود در منزل نیستند.
همچنین پرستاری برخی از بیماران در منزل، کار چندان راحتی نیست و به مهارت های خاص نیاز دارد. از این رو کمک گرفتن از پرستار در منزل می تواند راه حل مناسبی برای اطرافیان این بیماران باشد.

البته بسیاری از افراد نگران هزینه ای هستند که باید بابت حق الزحمه این پرستاران بپردازند. در نظر داشته باشید که هزینه پرستاری از بیمار در منزل، به مراتب کمتر از هزینه بیمارستان می باشد. ضمناً این پرستاران انواع خدمات درمانی را در منزل به بیماران ارائه می کنند.

لطفا جهت مطالعه مقاله ذیل، ۵ دقیقه ای با ما همراه باشید.

خدماتی که توسط پرستار بیمار ارائه می شوند کدامند؟

خدماتی که توسط پرستار بیمار به بیمار و خانواده او ارائه می شود، بسیار متنوع هستند. همین تنوع موجب شده است تا اغلب افراد، حضور پرستار در بالین بیمار را به بستری در بیمارستان ترجیح دهند.

در پاسخ هزینه پرستار بیمار در منزل چقدر است؟ باید نوع خدمات ارائه شده توجه گردد. اما در کل می توان گفت هزینه پرستار در مقابل خدمات او، بسیار مناسب خواهد بود.
از جمله این خدمات که توسط پرستار در منزل ارائه می شود می توان موارد زیر را نام برد:

 1. پرستاری و مراقبت از بیماران مبتلا به آلزایمر، پارکینسون و غیره در منزل بیمار
 2. پانسمان معمولی و نوین مانند پانسمان سوختگی ها، زخم ها، زخم بستر و … بیماران
 3. گرفتن آزمایش و نمونه گیری در منزل
 4. تزریقات عضلانی و وریدی در منزل بیمار
 5. انجام ساکشن ریه در منزل بیمار، مطابق دستور پزشک با استفاده از تجهیزات مدرن
 6. وصل انواع سرم و سوند شامل سوندهای تخلیه ادرار و سوند معده
 7. پرستاری از بیماران مبتلا به فلج مغزی در منزل
 8. گرفتن نوار قلب از بیمار در منزل
 9. مراقبت از بیماران مبتلا به ام اس در منزل
 10. پرستاری از بیمار پس از جراحی
 11. اندازه گیری قند خون و تزریق انسولین به بیمار
 12. سنجش فشار خون بیمار با استفاده از دستگاه های دیجیتال و آنالوگ
 13. تغییر وضعیت بیمار برای جلوگیری از مبتلا شدن او به زخم بستر
هزینه پرستار بیمار در منزل چقدر است؟ | طبیب اول
چه عواملی بر هزینه خدمات پرستار بیمار در منزل تاثیرگذار است _ طبیب اول

فاکتورهای مهم در تعیین هزینه پرستار در منزل

مؤلفه های مختلفی دست به دست هم می دهند تا قیمت خدمات پرستاری در منزل را تعیین کنند. از این رو در پاسخ به سؤال هزینه پرستار بیمار در منزل چقدر است؟ باید به این فاکتورها دقت شود.
این پارامترها عبارتند از:

مدت زمان کاری پرستار

مهم ترین فاکتوری که در تعیین هزینه پرستار نقش دارد، مؤلفه زمان است. معمولاً هنگام استخدام پرستار باید در مورد مسائل مختلف با پرستار به توافق رسید.
از جمله این موارد می توان به بازه زمانی و ساعات کاری پرستار در منزل اشاره کرد.این که پرستار چه ساعاتی را در منزل بیمار سپری کند، بسیار حائز اهمیت می باشد.
در برخی از موارد، بیمار به پرستار پاره وقت نیاز دارد.
اما بعضی از بیماران نیاز دارند تا به صورت تمام وقت تحت پرستاری قرار گیرند. بنابراین بازه زمانی نقش موثری در تعیین هزینه استفاده از خدمات پرستار در منزل ایفا می کند.

نوع خدمات ارائه شده توسط پرستار

عامل دیگری که در تعیین هزینه پرستار موثر است، نوع خدمات ارائه شده توسط پرستار در منزل است.
خدمات پرستاری در منزل شامل دو دسته اصلی خدمات مراقبتی و درمانی می شود. بنابراین در پاسخ هزینه پرستار بیمار در منزل چقدر است؟ باید نوع خدمات ارائه شده را در نظر گرفت.

در نظر داشته باشید که تعرفه نگهداری از سالمند یا کودک با بیمار تفاوت دارد. پرستاری از بیمار در منزل، شامل طیف گسترده ای از خدمات ارائه شده می باشد.

موقعیت جغرافیایی منزل بیمار

عامل دیگری را که نباید در هزینه پرستاری از بیمار نادیده گرفت، آدرس منزل بیمار است. دور بودن منزل بیمار می تواند هزینه های جانبی برای پرستار ایجاد کند. به همین علت تعرفه پرستار بر اساس این فاکتور تعیین می شود.
هزینه هایی که پرستار برای حضور در منزل بیمار می پردازد، نقش مستقیمی در درآمد او ایفا می کند. برخی از پرستاران برای مراجعه به منزل بیمار، هزینه و زمان زیادی را صرف می کنند.

مراقبت شخصی از بیمار در منزل

برخی از پرستاران موظفند فعالیت های روزانه بیمار را نیز انجام دهند. اگر بیمار نتواند کارهای خود را انجام دهد، پرستار باید کارهای شخصی بیمار را نیز انجام دهد.
از این رو هزینه پرستاری از بیمارانی که از معلولیت های جسمی، آلزایمر، پارکینسون و …رنج می برند، بیشتر از سایر بیماری ها است. بنابراین در پاسخ به هزینه پرستار بیمار در منزل چقدر است؟ باید به مراقبت شخصی از بیمار نیز توجه گردد.

تجربه و تخصص پرستار

پرستاران مراکز معتبر، انواع آموزش ها را در زمینه مراقبت از بیماران دیده اند. این مراکز، ماهرترین و کارآزموده ترین افراد را برای پرستاری از بیمار در منزل در اختیار دارند.
این افراد با داشتن تجربه کافی می توانند از بیماران مبتلا به بیماری صعب العلاج نیز به نحو احسن مراقبت کنند. ضمناً برخی از این پرستاران، از تخصص کافی برای نگهداری از بیماران مبتلا به اختلال حافظه نیز برخوردارند.

اعتبار کلینیک پرستاری

دیگر عاملی که می تواند به عنوان فاکتور تعیین هزینه پرستار مطرح شود، اعتبار کلینیک است. کلینیک های معتبر، بهترین و باتجربه ترین پرستاران را برای حضور در بالین بیمار آموزش می دهند. از این رو، هر اندازه کلینیک مورد نظر، معتبرتر باشد هزینه دریافتی توسط پرستار افزایش می یابد.

هزینه پرستار بیمار در منزل چقدر است؟ | طبیب اول
انواع خدمات پرستاری در منزل

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

پرستاری از بیمار در منزل به تخصص و دانش ویژه نیازمند است. به همین علت بسیاری از افراد نمی تواند به سادگی از بیماران خود در منزل مراقبت کنند.
همچنین برخی از بیماران به مراقبت های خاص نیاز دارند. همین امر موجب می شود تا کمک گرفتن از پرستار بیمار در منزل، بهترین گزینه برای خانواده بیمار باشد.

در این میان این سؤال که هزینه پرستار بیمار در منزل چقدر است؟ به چالش خانواده بیمار تبدیل می شود. بهترین راه کار در این زمان، مراجعه به مجموعه معتبر طبیب اول است. پرستاران کار آزموده طبیب اول، برترین خدمات پرستاری را در منزل بیمار به افراد ارائه می کنند.
شما می توانید با اطمینان از مهارت این پرستاران، مراقبت از بیماران عزیز خود را به آنها بسپارید. گفتنی است که تعرفه خدمات ارائه شده توسط پرستاران طبیب اول  نیز بسیار مناسب است.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه طبیب اول

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – میدان سبلان – سبلان شمالی – نبش خیابان نوری پلاک ۶۲۶ طبقه اول

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =