هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟ | طبیب اول

انجام سونوگرافی در منزل با هزینه مناسب


هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟ | طبیب اول

اغلب افرادی که درصدد انجام سونوگرافی در منزل هستند با این پرسش مواجه می شوند که هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟ از این رو در محتوای پیش رو به بررسی عوامل مؤثر بر هزینه سونوگرافی در منزل می پردازیم.
انجام سونوگرافی همواره با مشکلات متعددی همراه بوده و افراد را با دغدغه های مختلفی مواجه می کند. به عنوان مثال یکی از بزرگترین نگرانی های بیماران برای انجام سونوگرافی، رفت و آمد به مراکز درمانی و صرف زمان و هزینه زیاد برای انجام سونوگرافی می باشد.
اما امروزه با انجام سونوگرافی در منزل بیمار، این مشکلات به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.
سونوگرافی در منزل با استفاده از خدمات مرکز تخصصی طبیب اول، برای افراد در سنین مختلف توسط تجهیزات و پزشکان متخصص انجام می شود. از این رو برای استعلام هزینه سونوگرافی در منزل، کافی است تا با مشاورین مجرب طبیب اول تماس بگیرید.

از شما عزیزان دعوت می کنیم دقایقی از وقت خود را به محتوای ذیل اختصاص دهید.

سونوگرافی در منزل چیست؟

سونوگرافی در منزل یکی از آسان ترین روش های تشخیص پزشکی است که با عناوین اکوگرافی، صوت نگاری و پژواک نگاری نیز نامگذاری شده است.
در این روش، با کمک امواج فراصوت به بررسی بافت های زیر جلدی مانند اندام های داخلی، عضلات، مفاصل و تاندون ها پرداخته می شود. همچنین سونوگرافی در منزل در حاملگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
همانطور که مستحضرید، امروزه صرف زمان در ترافیک و نوبت سونوگرافی، مقرون به صرفه نبوده و هزینه های فراوانی برای بیماران دارد. در ضمن برخی از بیماران نیز قادر به حرکت نبوده و انتقال آنها به مراکز درمانی برای انجام سونوگرافی، بسیار سخت و پرهزینه است.
در نتیجه، در پاسخ به سؤال هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟ باید بگوییم انجام سونوگرافی در منزل به دلیل حضور تکنسین و تجهیزات مورد نیاز در بالین بیماران، آنها را از رفت و آمد به مراکز درمانی بی نیاز کرده و هزینه سونوگرافی را کاهش می دهد.

هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟ | طبیب اول
سونوگرافی در منزل با حضور تکنسین حرفه ای

مزایای سونوگرافی در منزل

سونوگرافی در منزل، مزایای فراوانی برای بیماران و اطرافیان آنها دارد. از این رو افراد ترجیح می دهند از خدمات تصویر برداری در منزل استفاده کنند.
برخی از مزایای انجام سونوگرافی در منزل عبارتند از:

سهولت و سادگی

یکی از مهم ترین مزایای سونوگرافی در منزل، سادگی و سهولت انجام عکسبرداری در منزل است.
برای این کار کافی است تا با مرکز اعزام پزشک به منزل تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید. در این حالت، پزشک متخصص به همراه تجهیزات مورد نیاز در منزل بیمار حاضر می شود و اقدام به سونوگرافی می نماید.
به جرئت می توان گفت انجام دشوارترین سونوگرافی ها به سادگی در منزل بیمار امکان پذیر است.

افزایش سرعت سونوگرافی

پروسه سونوگرافی در منزل به این گونه است که سونوگرافیست به محض رسیدن به بالین بیمار، اقدامات خود را آغاز و تنها پس از چند دقیقه، تصویربرداری به پایان می رسد.
البته به این نکته توجه داشته باشید که بیمار نباید انتظار داشته باشد که همان لحظه، عکس سونوگرافی او حاضر شود. چرا که سونوگرافیست برای بهینه سازی عکس به زمان نیاز دارد.
با وجود مزایای این عمل، اغلب افراد نگران هزینه سونوگرافی بوده و به دنبال پاسخ پرسش هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟ هستند. لازم به ذکر است که هزینه سونوگرافی در منزل با توجه به مزایای فراوان این عمل، بسیار مقرون به صرفه تر و اقتصادی تر است.

بدون نیاز به حمل و انتقال بیمار

در اغلب مواقع بیماران دارای وضعیت جسمی مناسب برای حرکت کردن و ایستادن نیستند. لذا در این موارد، ایستادن در صف سونوگرافی جزء مشکلات مهم آنها به شمار می رود. این در حالی است که انجام سونوگرافی در منزل، به جابجایی و انتقال بیمار به مراکز درمانی نیاز ندارد. این مزیت برای افرادی که از بیماری هایی مانند پروستات رنج می برند اهمیت بیشتری دارد.

کاربردهای سونوگرافی

استفاده از شیوه های مختلف سونوگرافی اعم از سونوگرافی ساده، سونوگرافی دامپر و یا سونوگرافی چند بعدی موجب شده است که این علم پزشکی، کاربردهای فراوانی برای افراد داشته باشد. به عنوان مثال، از مهم ترین و رایج ترین کاربردهای سونوگرافی می توان به بررسی وضعیت جنین و سلامت او اشاره کرد.
بهتر است بدانید که دامنه سونوگرافی در علم پزشکی گسترده بوده و موارد زیر را شامل می شود:

  1.  سونوگرافی تخمدان ها
  2.  سونوگرافی پستان ها
  3.  سونوگرافی کیسه صفرا
  4.  سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری
  5.  سونوگرافی طحال
  6.  سونوگرافی بیضه ها
  7.  سونوگرافی سیستم گوارشی
  8.  سونوگرافی مغز و بافت های استخوانی

عوامل مؤثر بر هزینه سونوگرافی در منزل

در پاسخ پرسش هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟ باید عوامل مؤثر بر هزینه سونوگرافی در منزل را مورد بررسی قرار دهیم.
همانطور که می دانید بدن انسان از اعضای مختلفی تشکیل شده است و در تشخیص بیماری اعضای بدن باید عضو مورد نظر با انجام سونوگرافی، مورد بررسی قرار گیرد. لذا هزینه سونوگرافی هر کدام از اعضای بدن با یکدیگر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال هزینه سونوگرافی کیسه صفرا با هزینه سونوگرافی مجاری ادراری، فرق دارد. البته هزینه سونوگرافی با توجه به درخواست پزشک و تعداد سونوگرافی نیز متغیر خواهد بود.
یکی دیگر از عواملی که در تعیین هزینه سونوگرافی در منزل تأثیر می گذارد، هزینه ای است که پزشک برای حضور در منزل بیمار تقاضا می کند.
همچنین تعرفه معین توسط مراکز اعزام سونوگرافیست نیز در هزینه نهایی سونوگرافی در منزل نقش بسیار مهمی دارد.
لذا برای اطلاع از هزینه سونوگرافی اعضای مختلف بدن می توانید با مشاورین زبده و باتجربه مرکز اعزام کادر درمانی به منزل تماس بگیرید.

عوامل مؤثر بر هزینه سونوگرافی در منزل | طبیب اول
بهترین ارائه دهنده خدمات تصویر برداری در منزل

توصیه ویژه به شما سروران گرامی

مرکز تخصصی طبیب اول به عنوان مرکز مجاز و معتبر اعزام پزشک و تکنسین درمانی به منزل بیماران، رزومه بسیار درخشانی از خود ارائه می نماید.
این مرکز، بهترین و ماهر ترین پزشکان و کادر درمانی را در اختیار دارد و با کمک آنها، آماده خدمت رسانی به بیماران و خانواده های آنها می باشد.
اما با وجود مزایای فراوان انجام سونوگرافی شکم در منزل ، بسیاری از بیماران نگران هزینه این خدمت می باشند و در جستجوی یافتن پاسخ پرسش هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟ هستند.
شاید جالب باشد بدانید که مجموعه طبیب اول، انواع خدمات پزشکی در منزل را با هزینه بسیار مناسب به مخاطبین خود ارائه می نماید. بنابراین شما عزیزان می توانید بدون کمترین نگرانی از هزینه خدمات ارائه شده توسط طبیب اول، از این خدمات بهره ‌مند شوید.
شما سروران گرامی در صورت نیاز به انجام سونوگرافی در منزل می توانید از طریق پر کردن فرم موجود در سایت یا تماس با مشاورین ما، درخواست خود را ثبت کنید. پزشکان مجرب طبیب اول به همراه تجهیزات مورد نیاز، به سرعت در منزل شما حاضر و نسبت به انجام سونوگرافی اقدام می کنند.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۴-۰۲۱

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۶-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم

سلامتی روز افزون شما آرزوی ماست

مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهار =