بخیه زخمهای حاد در منزل | طبیب اول

بخیه زخم حاد در منزل با کیفیت بالا و بدون درد - طبیب اول


انجام بخیه زخمهای حاد در منزل

به طور کلی به آسیب هایی که پوست یا سایر بافت های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و آن ها را تخریب می کند، زخم می گویند. زخم ها شامل بریدگی، سوختگی، خراش، سوراخ شدن پوست و … می باشند. زخم ها به دلایل مختلفی رخ می دهند. لازم به ذکر است که زخم های جزئی معمولاً جدی نیستند، اما تمیز کردن آن ها بسیار مهم است. زخم های جدی و عفونی ممکن است نیاز به کمک های اولیه داشته باشند. از این رو پانسمان مرتب و دقیق زخم در منزل، از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که بسیاری از افراد که دچار زخم های عمیق هستند به راحتی نمی توانند به مراکز درمانی جهت تعویض پانسمان و شستشو های روزانه مراجعه کنند.
از این رو پیشنهاد ما به شما بخیه زخمهای حاد در منزل می باشد. ما در این محتوا قصد داریم بهترین مرکز خدمات پرستاری در منزل را به شما عزیزان معرفی نماییم.

جهت مطالعه و بهره برداری از مطالب ذیل با ما همراه باشید.

بخیه زخمهای حاد در منزل

همانطور که می دانید جراحات و بریدگی در بدن، ممکن است برای بسیاری از افراد رخ دهد. اما گاهی اوقات شدت بریدگی به اندازه ای است که نیاز به بخیه دارد. بعضی از افراد زدن بخیه را کاری آسان می دانند و فکر می کنند می توانند آن را انجام دهند. اما این تصور کاملاً اشتباه است. چرا که بخیه زدن اصولی دارد که حتماً باید رعایت شود. در صورت عدم رعایت این اصول عوارض جبران ناپذیری همچون تغییر شکل محل جراحت دیده می شود. به طور کلی بخیه زخمهای حاد در منزل از جمله خدماتی است که توسط تیم های مخصوص این کار انجام می شود.

بخیه زخمهای حاد در منزل | طبیب اول

بخیه زخم در منزل با قیمت مناسب توسط طبیب اول

بخیه زخم ‌ها در منزل

به طور کلی تمامی زخم ها نیاز به بخیه خوردن ندارند. اما برخی از زخم ها به علت شدت جراحت، برای درمان به بخیه نیاز پیدا می کنند. بخیه برای جلوگیری از خون ریزی و تسریع بهبود زخم انجام می شود. انجام اصولی بخیه در منزل، مانع از عفونت زخم می شود.
خدمات بخیه زخمهای حاد در منزل شامل زدن بخیه و کشیدن بخیه زخم در منل می باشد. با استفاده از این خدمات بدون رفتن درمانگاه و در کمترین زمان و هزینه، زخم ایجاد شده درمان می شود. اما لازم است بدانید که چه زمانی یک زخم نیاز به بخیه دارد.

چه زخم ‌هایی نیاز به بخیه دارند؟

به طور  کلی بخیه زدن زخم به عمق جراحات بستگی دارد. زخم هایی که با عمق کم و به صورت سطحی در پوست ایجاد می شوند به بخیه نیازی ندارند. چرا که با مراقبت و تمیز نگه داشتن قابل درمان هستند. اما زخم هایی که با عمق یک سانتی متری یا بیشتر ایجاد می شوند، به بخیه نیاز دارند. همچنین در صورتی که جراحت ایجاد شده توسط یک جسم زنگ زده یا کثیف باشد نیز باید اقدام به بخیه زدن کرد. در بعضی از جراحات چربی پوست به راحتی دیده می شود. در این صورت نیز زخم ایجاد شده را باید بخیه زد.

چند روش برای بخیه زدن در منزل وجود دارد؟

بخیه زخمهای حاد در منزل با روش های مختلفی انجام می شود. این روش ها متناسب با نوع زخم انتخاب می شود. از جمله این روش ها به شرح ذیل می باشند:

  1. بخیه پیوسته: یکی از روش های بخیه زدن، بخیه پیوسته می باشد. در این روش، سرعت بخیه زدن و مقاومت بخیه بالا بوده و از بخیه تک رشته ای استفاده می شود.
  2. بخیه مجزا: از دیگر روش های بخیه زدن، بخیه مجزا می باشد. از جمله مزایای این روش این است که اگر یک بخیه باز شود تاثیری بر بخیه های دیگر ندارد.
  3. بخیه عمیق: این مدل از بخیه برای زیر پوست استفاده می شود. در این روش می توان از بخیه پیوسته یا مجزا استفاده نمود.
  4. بخیه دفن شده: در این روش بخیه زدن گره های بخیه در بافت قرار می گیرد. این بخیه ها مقاومت بالایی دارند و از بین نمی روند.
  5. بخیه کیسه ای: یکی دیگر از روش هایی که برای بخیه زدن استفاده می شود، بخیه کیسه ای است. در این روش دور زخم بخیه شده و به صورت کیسه در می آید.
بخیه زخمهای حاد در منزل | طبیب اول

طبیب اول ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل

مزایای بخیه زخمهای حاد در منزل

به طور کلی بخیه زخمهای حاد در منزل مزایای زیادی دارد. از این رو افراد در صورت بروز جراحت به جای رفتن به درمانگاه، از خدمات بخیه در منزل استفاده می کنند. از جمله مزایای این کار عبارتند از:

  1. کاهش دردسر‌ های رفتن به درمانگاه از جمله مزایای بخیه زخم ها در منزل می باشد.
  2. یکی دیگر از مزایای بخیه زخمهای حاد در منزل صرفه جویی در زمان می باشد. در واقع اگر قصد داشته باشید تا برای یک زخم به درمانگاه بروید، باید زمان زیادی را صرف کنید تا به درمانگاه برسید. در بسیاری از مواقع شلوغ بودن درمانگاه باعث می شود که شما مدت زمان بیشتری منتظر بمانید تا به زخمتان رسیدگی شود.
  3. از دیگر مزایای بخیه زخمهای حاد در منزل می توان به صرفه جویی در هزینه ها اشاره کرد. در این روش هزینه های رفت و آمد و همچنین هزینه های ویزیت وجود ندارد.
  4. کاهش استرس بیمار از دیگر مزایای بخیه زخمهای حاد در منزل است. در این روش به راحتی و بدون دردسر زخم معالجه می شود.

پیشنهاد ما به شما

طبیب اول ارائه دهنده خدمات پزشکی و پرستاری در منزل در تهران می باشد. بخیه زخمهای حاد در منزل به صورت شبانه روزی توسط کادر مجرب طبیب اول انجام می شود. اگر می خواهید از خدمات بخیه زخم ها در منزل به صورت حرفه ای بهره مند شوید و در تهران سکونت دارید، می توانید از خدمات پرستاری مجموعه طبیب اول استفاده کنید.
شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه ها با مشاوران ما در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما
تحریریه طبیب اول

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – خیابان مدنی بالا تر از مترو سبلان – رو به روی بانک ملت – پلاک ١٠٣۴ طبقه سوم – واحد ۵

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۴-۰۲۱

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۶-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۰۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.