همه چیز در مورد مراقبت از بیمار icu در منزل | طبیب اول

بهترین ارائه دهنده خدمات پزشکی و پرستاری


همه چیز در مورد مراقبت از بیمار icu در منزل | طبیب اول

افرادی که بیماری آنها بسیار پیشرفته شده و ادامه زندگی آنها ملزم به استفاده از دستگاه icu می باشد ملزم به مراقبت های ویژه می باشند. اتاق آی سی یو در منزل برای بیمار شرایطی را فراهم می کند که بتواند مراقبت های ویژه را به جز فقط در بیمارستان بلکه در منزل خود داشته باشد. آی سی یو مجهز به تجهیزات ویژه و پیشرفته پزشکی است و توسط کادر ماهر اداره می شود. این تجهیزات پزشکی شامل دستگاه مانیتورینگ قلبی، دستگاه کمک تنفسی، دستگاه اکسیژن ساز، دستگاه ساکشن و تخت بیمارستانی می باشد. به این ترتیب می توان در طول شبانه روز خدمات مورد نیاز را برای بیمار فراهم نمود. اگر شما نیز بیمار icu در منزل خود دارید باید همه چیز در مورد مراقبت از بیمار icu در منزل را بدانید. به این ترتیب می توان در مراقبت از عزیز خود حرفه و دقیق تر عمل کنید.

لطفا چند دقیقه ای تا پایان مطلب پیش رو ما را همراهی کنید.

کاربرد اتاق آی سی یو در منزل چیست؟

باید بیان کنیم مفهموم icu در منزل و بیمارستان متفاوت می باشد. بیمارانی که بنا بر شرایط بالینی خود نیاز به دریافت مراقبت های ویژه هستند از این خدمات استفاده می کنند. لازم است بیان کنیم هدف از آی سی یو در منزل، ارائه خدمات به بیمارانی می باشد که شرایط  پایدار دارند اما هنوز نیاز به مراقبت زیر نظر پزشک می باشند. این ویژگی برای بیمار بسیار مقرون به صرفه خواهد بود زیرا هزینه های بستری در بیمارستان کاهش می یابد.
همچنین پرستار حاضر در icu فردی آموزش دیده و باتجربه خواهد بود. برخی از وظایف او شامل ثبت فشار خون، آزمایش خون، ضربان قلب و سطح اکسیژن بیمار همچنین استفاده از دارو ها با توجه به تجویز پزشک و بررسی روند درمان اشاره نمود.

کاربرد اتاق آی سی یو در منزل | طبیب اول
شرایط نگهداری از بیمار آی سی یو در منزل

انتقال بیمار از آی سی یو به منزل

لازم به ذکر است انتقال بیمار از آی سی یو به منزل نکات ویژه ای دارد که باید به آن ها توجه کنید. در صورت عدم رعایت برخی نکات احتمال آسیب به بیمار وجود دارد. تهیه تخت های غیر استاندارد، باور های غلط و عدم توانایی در مراقبت از بیمار ممکن است آسیب زیادی به وی وارد کند و پیامد های غیر قابل جبرانی را به دنبال داشته باشد.
عدم رعایت اصول مراقبت از بیمار آی سی یو در منزل علاوه بر جلوگیری از پیشرفت در درمان باعث بروز آسیب نیز می شود.

به عنوان مثال فردی که از تخت غیر استاندارد و بدون تشک مواج برای انتقال به منزل استفاده می کند باعث ایجاد آسیب پوستی و یا زخم بستر خواهد شد. و یا بیمارانی که نیاز به استفاده از کپسول اکسیژن دارند با اتمام ناگهانی کپسول اتفاقات ناخوشایندی پیش خواهد آمد. به این ترتیب بهتر است از خدمات آی سی یو در منزل توسط مراکز معتبر از جمله طبیب اول استفاده نمایید تا شاهد نتایج ناخوشایند نباشید.

چه مواقعی به خدمات آی سی سو در منزل نیاز است؟

از مهم ترین مواقعی که به آی سی یو در منزل احتیاج است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. شرایط بیمار حاد نیست و بیمار رو به بهبود است و برای درمان نیازی به بیمارستان نمی باشد.
 2. هنگامی که بیمار روند درمانی ثابتی دارد.
 3. زمانی که ماندن بیمار در بیمارستان موجب ایجاد فشار های روحی به وی می شود.
 4. زمانی که همراهان بیمار توانایی پرداخت هزینه های بیمارستان را نخواهند داشت.
 5. زمانی که بیمار به دلیل مبتلا به بیماری هایی مانند ALS نیاز به مراقبت های روتین پس از درمان دارد.

ویژگی پرستار آی سی یو در منزل

پرستار های آی سی یو، از آن دسته از پرستارانی هستند که باید در کار خود حرفه ای و مسلط باشند. از مهم ترین ویژگی های این دسته از پرستاران می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. توانایی انجام امور درمانی با روش های نوین و تجهیزات جدید
 2. انجام خدمات مراقبتی از بیماران تحت ونتیلاتور
 3. توانایی کنترل شرایط بحرانی
 4. علم کافی و شناخت وسیع دارویی
 5. مسئولیت پذیری
 6. انظباط و پرستیژ کاری
 7. تجربه کافی در مراقبت از بیماران با شرایط حاد

غذای بیمار آی سی یو در منزل

در این مطلب سعی داریم همه چیز در مورد مراقبت از بیمار icu در منزل را برایتان شرح دهیم. یکی از نکات مهم در مراقبت از بیمار آی سی یو نوع تغذیه و رژیم غذایی وی می باشد.
به عنوان مثال اگر بیمار مشکل دیالیزی دارد حتما باید برای او غذا های کم نمک تهیه کنید. اگر بیمار در دسته بیماران قلبی و عروقی باشد رژیم غذایی کم چرب و کم نمک بهترین گزینه است. همچنین در بیماران دیابتی رژیم باید از نوع دیابتیک باشد. بیمارانی که توانایی بلع ندارند و سطح هوشیاری کمی دارند، بهتر است از رژیم گاواژی اینترامیل یا فست میل استفاده کنند.

غذای بیمار آی سی یو در منزل | طبیب اول
حضور پرستار ماهر برای مراقبت از بیمار آی سی یو

icu  در منزل شامل چه چیز هایی می شود؟

راه اندازی آی سی یو شامل موارد زیر است:

 1. اعزام پرستار مراقبت های ویژه
 2. اعزام مراقبت معمولی
 3. ارسال تجهیزات مورد نیاز پزشکی
 4. تهیه دارو های مورد نیاز
 5. انجام تزریقات
 6. انجام آزمایشات مورد نیاز در منزل

پیشنهاد پایانی به سروران ارجمند

زمانی که بیمار به مدت زمان زیادی به مراقبت نیاز دارد بهتر است که این مراقبت های ویژه در منزل ادامه یابد. لازم به ذکر است هزینه مراقبت بیمار icu در منزل نسبت به بیمارستان بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.
اگر شما نیز بیمار icu در منزل خود دارید با مطالعه این مطلب می توانید همه چیز در مورد مراقبت از بیمار icu در منزل را کسب کنید.
طبیب اول به عنوان بهترین ارائه دهنده خدمات پزشکی و پرستاری در منزل می تواند در مراقبت آی سی یو به شما عزیزان کمک کند. این مجموعه به دلیل داشتن تیم حرفه ای متشکل از بهترین پزشکان و پرستاران تهران به یکی از شناخته شده ترین مراکز پزشکی و پرستاری به شمار می رود.
در صورت ایجاد هر گونه سوال و ابهام در زمینه خدمات پرستاری برای بیماران آی سی یو در منزل می توانید با راه های ارتباطی درج شده با ما در تماس باشید.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – میدان سبلان – سبلان شمالی – نبش خیابان نوری پلاک ۶۲۶ طبقه اول

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 5 =