مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل | طبیب اول

آشنایی با بهترین مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل - طبیب اول


مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل | طبیب اول

اگر به دنبال یافتن بهترین مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل با در ادامه مقاله همراه باشید. نگهداری از بیماران، سالمندان یا کودکان در منزل، بسیار چالش برانگیز است. این مسئله زمانی دشوارتر می شود که با بیماری این افراد نیز مواجه شویم.
زیرا بستری شدن بیمار در مراکز درمانی، سختی های خاص خود را برای خانواده در پی دارد. در این موارد، بهترین راه حلی که اعضای خانواده پیش رو دارند، استفاده از خدمات بالینی در منزل است.

حضور پزشک و کادر درمانی در منزل، استرس و نگرانی بیمار و خانواده را تا حد زیادی کاهش می دهد. علاوه بر این، با حضور کادر درمان در منزل، دیگر نیازی نیست تا به مراکز درمانی مراجعه کنید. این امر در زمان و هزینه شما صرفه جویی خواهد کرد.

لطفا جهت مطالعه مقاله ذیل، ۳ دقیقه ای با ما همراه باشید.

 

خدمات بالینی چیست؟

حتماً بیماران و سالمندانی را دیده اید که به دلیل ناتوانی جسمانی، از پرستار استفاده می کنند. در کنار مراقبت از بیمار و سالمند، برخی از والدین، نگهداری از فرزندان خود را نیز به پرستار می سپارند.
از این رو مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل روز به روز خدمات خود را گسترش می دهد. خدمات بالینی، کلیه خدمات پرستاری، پزشکی، فیزیوتراپی، نمونه برداری و رادیولوژی در منزل را شامل می شود.
همچنین کادر درمانی مجرب مراکز معتبر قادرند گفتار درمانی و توانبخشی افراد نیازمند را در منزل انجام دهند. انواع واکسیناسیون و خدمات پانسمانی نیز توسط پرستاران مراکز معتبر در منزل بیمار انجام می شود.
ضمناً پزشکان این مراکز در منزل بیمار حاضر شده و پس از انجام اقدامات لازم، داروهای بیمار را تجویز می کنند. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز، از خدمات متنوع این مراکز بهره مند شوید.

مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل | طبیب اول
انواع ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل – طبیب اول

خدمات مراقبت بالینی بیمار شامل چه مواردی است؟

مراقبت بالینی از بیمار، انواع خدمات مراقبتی و پرستاری را شامل می شود. این خدمات به منظور بهبود کیفیت زندگی بیمار، توسط پرستار و پزشک حرفه ای قابل اجرا است.
خدمات مراقبتی بالینی به بیمار این امکان تجربه راحتی و آرامش در کنار درمان را خواهد داد.

با توجه به نیاز بیماران، خدمات نگهداری از آنها، شامل طیف گسترده ای از خدمات هستند. برای بیماران نیازمند به مراقبت حرفه ای، کادر مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل بهترین گزینه است. با وجود این افراد لزومی به حضور بیمار در مراکز درمانی نیست. با حضور کادر درمانی در منزل، بیمار می تواند با آرامش کامل در محیطی امن، استراحت کند.

به جز موارد یاد شده، انواع مراقبت های بالینی بیمار شامل موارد زیر می باشد:

 1. درمان های تنفسی و اکسیژن تراپی برای بیماران مبتلا به آسم
 2. انجام انواع تزریقات و تهیه داروهای مورد نیاز بیماران
 3. مراقبت از زخم های بیماران
 4. تعویض به موقع پانسمان بیماران
 5. کنترل علایم حیاتی و ضربان قلب بیماران

چه کسانی نیازمند دریافت خدمات مراقبتی در منزل هستند؟

در کنار سالمندان، افراد بیماری که به تازگی از بیمارستان مرخص شده اند باید تا مدتی تحت مراقبت قرار گیرند. همچنین افراد درگیر با بیماری های مزمن و حاد نیز به مراقبت در منزل نیاز دارند.
به عنوان مثال، بیماران مبتلا به ام اس، در انجام کارهای روزمره خود ناتوان هستند. بنابراین وجود یک پرستار در کنار این بیماران بسیار لازم و کمک کننده است. شما می توانید برای حضور پرستار در منزل، با مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل تماس بگیرید.

بیمارانی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم نیز به مراقبت در منزل نیازمندند:

 1. بیماران مبتلا به پارکینسون
 2. بیماران مبتلا به ناراحتی های قلبی
 3. بیماران مبتلا به آلزایمر
 4. بیماران دیابتی
 5. بیماران مبتلا به ناراحتی های مزمن ریوی
 6. بیماران سرطانی

نکته: افراد مبتلا به دیابت باید به صورت مداوم مورد نظارت پزشکی قرار گیرند.
نکته: مبتلایان به سرطان برای دریافت داروهای تسکینی، به مراقبت های بیشتری نیاز دارند.

مراقبت از بیمار در منزل چه مزایایی دارد؟

بیماران، به خصوص افراد سالمند، نیازهایی دارند که باید سر وقت برطرف شود. وجود پرستار در منزل، خیال خانواده را از بابت رفع به موقع نیازهای بیمار راحت می کند.
مهم ترین مزیتی که خدمات نگهداری بیمار در منزل ارائه می کند، ایجاد حس آرامش در بیمار و خانواده او است. ضمناً با خدماتی که کادر مراکز نگهداری به بیمار ارائه می کنند، او می تواند استقلال خود را حفظ کند. این امر در ارتقای سلامت طولانی مدت سالمند و بیمار، اهمیت ویژه ای دارد.

با کمک کادر مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل عزت نفس سالمند و بیمار حفظ می شود. در برخی موارد، دستشویی و استحمام بیمار یا سالمند به چالش بزرگ خانواده او تبدیل می گردد.
این مسئله به خصوص در مورد بیمارانی که با مشکلات حرکتی مواجه هستند، بیشتر به چشم می خورد. خدمات مراقبت از بیماران و سالمندان در منزل، به افراد بیمار کمک می کند تا نیازهای خود را برآورده کنند.

مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل | طبیب اول
ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل و هزینه مناسب آن – طبیب اول

هزینه استفاده از خدمات مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل

هزینه حضور کادر درمانی بر بالین بیمار، دغدغه مهم خانواده ها می باشد. بسیاری تصور می کنند که هزینه حضور کادر درمان در منزل بیمار، بسیار زیاد است.
اما برخلاف تصور عموم، هزینه خدمات درمانی بر بالین بیمار، کمتر از هزینه بستری شدن او در بیمارستان می باشد. در نظر داشته باشید که پزشک متخصص و کادر حرفه ای، هزینه بیشتری را از خانواده بیمار مطالبه می کنند. علت این امر را می توان تخصص بالای پزشکان در درمان بیماری ها و مهارت در مراقبت بیماران دانست. از این رو در پاسخ به سؤال هزینه پرستاری از بیمار در منزل چقدر است، باید به پارامترهای مختلفی توجه شود.

کلام آخر

طبیب اول از برترین مراکزی است که به ارائه انواع خدمات در منزل بیماران می پردازد. تکنسین های حرفه ای طبیب اول، با کلیه خدمات ارائه شده در منزل بیمار به خوبی آشنایی دارند.
شما می توانید از عملکرد تکنسین های این مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل اطمینان داشته باشید. کادر درمان حرفه ای طبیب اول می توانند به صورت پاره وقت یا تمام وقت بر بالین بیمار حاضر شوند.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه طبیب اول

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – میدان سبلان – سبلان شمالی – نبش خیابان نوری پلاک ۶۲۶ طبقه اول

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

۵/۵ - (۳ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =