اکوکاردیوگرافی .و نوار قلب در منزل | طبیب اول

ارائه بهترین خدمات پزشکی توسط پرسنل مجرب


آشنایی بیشتر با اکوکاردیوگرافی و نوار قلب در منزل

در حال حاضر بسیاری از بیماری ها به خصوص بیماری های قلبی، با اکوکاردیوگرافی بررسی می شوند. به همین دلیل ممکن است پس از مراجعه به پزشک، ایشان برای شما اکوی قلب را تجویز کند.
این روش همان سونوگرافی قلب است که از طریق آن می توان عملکرد های قسمت های مختلف قلب را بررسی کرد. از این رو پزشک با مطالعه کامل جواب این آزمایش، می تواند بیماری را به طور صحیح تشخیص داده و یک درمان مناسب را برای بیمار تجویز کند. بنابر این می توان گفت که تست اکوی قلب، یک آزمایش مهم برای تشخیص بیماری ها می باشد. از این رو بهتر است در یک کلینیک معتبر این تست را انجام دهید تا جواب آن دقیق باشد.
اما گاهی ممکن است که بیمار، شرایط مراجعه به کلینیک را نداشته باشد. در این صورت بهترین راه استفاده از خدمات اکوکاردیوگرافی و نوار قلب در منزل است. البته باید قبل از آن، یک کلینیک معتبر را انتخاب کنید که خدمات پزشکی خود را با بهترین کیفیت در منزل هم ارائه بدهد. طبیب اول یکی از این کلینیک ها است که شرایط بیمار را در نظر می گیرد و خدمات خود را در منزل هم به مشتریان خود ارائه می دهد.
از این رو می توانید برای اکوکاردیوگرافی و نوار قلب در منزل از خدمات این کلینیک بهره مند شوید.

جهت مطالعه مقاله ذیل، ۳ دقیقه ای با ما همراه باشید.

تعریف کلی از اکوکاردیوگرافی

اکوکاردیوگرافی تستی است که برای بررسی قلب و عروق انجام می شود. در واقع نوعی اسکن اولتراسوند می باشد که یک کاوشگر کوچک برای دریافت امواج صوتی با فرکانس بالا از بخش های مختلف بدن، پژواک ایجاد می کند.
این پژواک هایی که توسط آن کاوشگر دریافت شده اند، هنگام اسکن به تصویر متحرک روی مانیتور تبدیل می شوند. هدف انجام این تست دریافت اطلاعات کافی درباره عملکرد قلب، پمپاژ قلب و دریچه های قلب است. از این رو می توانید با خیالی راحت این تست را انجام دهید. زیرا بدون خطر است. از طرفی اگر می خواهید از خدمات اکوکاردیوگرافی و نوار قلب در منزل بهره مند شوید، مراجعه به کلینیک طبیب اول بهترین گزینه می باشد.

آشنایی با اکوکاردیوگرافی | طبیب اول
بهترین کلینیک ارائه دهنده خدمات پزشکی در منزل

تست اکوی قلب برای چه مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد؟

این تست موقعی انجام می شود که پزشک معالج می خواهد اطلاعاتی درباره عملکرد قلب و عرق شما به دست بیاورد. این روش بدون درد انجام می شود و حتی نیازی به بستری شدن هم ندارد. فقط از طریق دستگاهی مخصوص که دارای یک پروب است، تصاویر متحرک قلب را دریافت می کنند.
بعضی از مواقع ضروری است که تست اکوی قلب را انجام دهید. به همین دلیل قصد داریم تا در ادامه مواقعی را ذکر کینم که در صورت وجود این علائم، بهتر است که به پزشک مراجعه کرده و این تست را انجام دهید. این موارد مهم عبارتند از:

  1. زمانی که فرد دچار تب روناتیسمی باشد.
  2. فرد از کودکی خود دچار نقص مادرزادی در ناحیه قلب باشد.
  3. مواقعی که فرد دچار حمله قلبی شده است.
  4. صدای های قلب غیر طبیعی باشد.
  5. درد غیر قابل تحملی درون قفسه سینه به وجود بیاید.

برای تشخیص چه بیماری هایی از اکوکاردیوگرافی استفاده می شود؟

بعضی از بیماری ها هستند که برای تشخیص دقیق آن ها، حتما باید تست اکوکاردیوگرافی انجام شود. این بیماری ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

کاردیومیوپاتی

افرادی که مشکوک به کاردیومیوپاتی هستند، بهتر است که از خدمات اکوکاردیوگرافی و نوار قلب در منزل بهره مند شوند. زیرا این بیماری سبب می شود تا دیواره های قلب بزرگ و ضخیم شود و بیمار دچار ناراحتی و مشکل شود.

نارسایی قلبی

برای تشخیص نارسایی قلبی، بهترین راه اکوی قلب است. در این بیماری قلب نمی تواند خون را با فشار مناسب به اعضای بدن برساند.

بیماری های مادرزادی

کسانی که با بیماری قلبی به دنیا می آیند، بهتر است که ایت تست را انجام دهند.

اندوکاردیت

در این بیماری، عفونت های دیوار قلب به دریچه های قلب آسیب می رسانند. از این رو بهتر است برای جلوگیری از وخیم شدن این بیماری، حتما تست نوار قلب را انجام دهید.

مزایای انجام تست نوار قلب در منزل

بهره مندی از خدمات اکوکاردیوگرافی و نوار قلب در منزل مزایای زیادی دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند که این تست را در خانه خود انجام دهند. مزایای این روش عباتند از:

صرفه جویی در زمان

مراجعه به یک مرکز درمانی بسیار زمان بر است و باید زمان زیادی را برای رسیدن وقت نوبت آزمایش صرف کنید. اما اگر از خدمات تست اکوی قلب در منزل بهره مند شوید، دیگر نیازی به صف های طولانی برای انجام این تست نخواهد بود.

مقرون به صرفه

هنگام مراجعه به یک کلینیک، هزینه های این تست زیاد خواهد شد. اما انجام اکوی قلب در منزل، بسیار کم هزینه تر از بیمارستان ها و مراکز درمانی می باشد.

حفظ آرامش بیمار

یکی از مهم ترین مزایای اکوکاردیوگرافی و نوار قلب در منزل، حفظ آرامش بیمار است. زیرا حفظ آرامش در محیط بیمارستان و مراکز درمانی تقریبا سخت است و به دلیل این که پر رفت و آمد هستند، ممکن است آرامش روانی بیمار دچار مشکل شود. به همین دلیل بهترین راه استفاده از خدمات این تست در منزل است.

انجام تست اکوکاردیوگرافی در منزل | طبیب اول
حضور پزشکان متخصص برای انجام تست اکوکاردیوگرافی در منزل

پیشنهاد ما به شما عزیزان

امروزه ممکن است بسیاری از بیماری ها با انجام آزمایشات ساده قابل تشخیص نباشند. به همین دلیل پزشک متخصص برای بیمار، تست اکوی قلب را تجویز می کند. این تست می تواند اطلاعات دقیقی را در زمینه بیماری های قلبی و عروقی در اختیار پزشک قرار دهد.
اما گاهی ممکن است افراد به دلیل بیماری و یا نداشتن وقت کافی برای مراجعه به مراکز درمانی، برای انجام این تست به مشکل بر بخورند. بهترین راه حل برای رفع این مشکل، بهره مندی از خدمات اکوکاردیوگرافی و نوار قلب در منزل است. طبیب اول تمام خدمات پزشکی خود از جمله اکو و نوار قلب را با کیفیت بالا در منزل به شما عزیزان ارائه می دهد. از این رو شما می توانید برای دریافت مشاوره بهتر، با مشاورین ما در تماس باشید.
همچنین می توانید برای مطلع شدن از استخدام پرستار مرد در منزل در تهران به محتوای مربوط به آن مراجعه کنید.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه طبیب اول

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – میدان سبلان – سبلان شمالی – نبش خیابان نوری پلاک ۶۲۶ طبقه اول

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

۵/۵ - (۳ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =