درمان اورژانسی بیمار سکته قلبی در منزل | طبیب اول

بهترین مرکز ارائه دهنده انواع خدمات پزشکی | طبیب اول


درمان اورژانسی بیمار سکته قلبی در منزل

سکته قلبی، متداول ترین بیماری قلبی است که به عنوان یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در سطح دنیا شناخته شده است. حتی با وجود پیشرفت علم پزشکی و مراقبت های درمانی که منجر به نجات بیمار سکته قلبی از مرگ می شود باز هم میزان مرگ و میر این بیماری بالا است.
اما از آن جایی که زمان نقش تعیین کننده ای در نجات بیمار از سکته قلبی دارد، درمان اورژانسی بیمار سکته قلبی در منزل اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. چرا که با درمان به موقع این بیماری می توان از مرگ حتمی نجات یافت.

 اغلب ما فکر می کنیم حمله قلبی زمانی اتفاق می افتد که شخص در حال فعالیت سنگین بدنی باشد. اما بهتر است بدانید که این عارضه ممکن است در هر زمان و مکانی رخ دهد. لذا توصیه می شود هنگام مواجه شدن با سکته قلبی، از خدمات درمان اورژانسی مجموعه طبیب اول استفاده کنید.

جهت مطالعه ادامه مطالب ۴ دقیقه ای با ما همراه باشید.

اقدامات لازم هنگام سکته قلبی

اقداماتی که هنگام سکته قلبی باید صورت گیرد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا ادامه زندگی بیمار به انجام این اقدامات بستگی دارد. لذا شما با انجام به موقع اقدامات مناسب به هنگام سکته قلبی می توانید عوارض این بیماری را تا حد زیادی کاهش دهید.

مهم ترین کارهایی که هنگام مواجه شدن با سکته قلبی باید انجام دهید به شرح زیر است:

با اورژانس تماس بگیرید

اولین اقدامی که هنگام مشاهده علائم هشدار دهنده سکته قلبی باید صورت گیرد، تماس با اورژانس ۱۱۵ می باشد.
شما نباید علائم سکته قلبی را نادیده بگیرید. زیرا این علائم می توانند مشکلات جدی برای بیمار ایجاد کنند.
به خاطر داشته باشید که انجام اقدامات درست و به موقع سبب کاهش آسیب های قلبی شده و حتی می تواند جان بیمار را نیز نجات دهد. اما اگر به هر دلیلی به اورژانس دسترسی ندارید می توانید از خدمات درمان اورژانسی بیمار سکته قلبی در منزل استفاده کنید.
پزشکان متخصص و کادر درمان حرفه ای مجموعه اعزام پرستار به منزل، در کوتاه ترین زمان ممکن به محل مورد نظر اعزام شده و به درمان این بیماران می پردازند.

آرامش خود را حفظ کنید

همانگونه که منتظر مراقبت های اورژانسی هستید، سعی کنید آرامش خود را حفظ نمایید. بهتر است لباس های گشاد و آزاد پوشیده و استراحت کنید.
اگر فکر می کنید که دچار سکته قلبی شده اید چیزی به جز داروهای لازم نخورده و ننوشید و در صورتی که یکی از اطرافیان شما دچار سکته قلبی شده است به او اجازه این کار را ندهید.

معمولاً اغلب افراد هنگام مواجه شدن با سکته قلبی، دچار وحشت و اضطراب می شوند که این امر کاملاً طبیعی است. اما حفظ آرامش به شما کمک می کند تا مطمئن باشید که سریع تر کمک های لازم را دریافت خواهید کرد.

داروهای مخصوص درد قفسه سینه را مصرف کنید

یکی دیگر از مهم ترین نکات و روش های درمان اورژانسی بیمار سکته قلبی در منزل استفاده از داروهای ضد درد قفسه سینه است.
اگر قبلاً توسط پزشک متخصص قلب ویزیت شده اید و او مصرف داروهایی مانند نیتروگلیسیرین را به شما تجویز کرده است، حتماً هنگام درد قفسه سینه، از آن داروها استفاده کنید. اما به افرادی که این دارو را در اختیار ندارند توصیه می شود هنگام سکته قلبی از آسپرین استفاده کنند. مصرف آسپرین در حین سکته قلبی، با رقیق کردن خون، از ایجاد لخته خونی خطرناک پیشگیری می کند.
توجه داشته باشید که تنها در صورتی می توانید از آسپرین استفاده کنید که هیچ گونه حساسیت و آلرژی به این دارو نداشته باشید. زیرا هر گونه حساسیت به داروی آسپرین، وضعیت پزشکی بیمار سکته قلبی را وخیم تر خواهد کرد.

در صورت لزوم، احیای قلبی ریوی بیمار را آغاز کنید

اگر با فردی مواجه شدید که به دلیل سکته قلبی، هوشیاری ندارد و پاسخ شما را نمی دهد بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید. سپس تنفس و نبض او را بررسی کنید.
اگر در حین بررسی متوجه شدید که بیمار نبض ندارد باید CPR یا احیای قلبی ریوی او را شروع کنید.

در درمان اورژانسی بیمار سکته قلبی در منزل آشنایی با روش احیای قلبی ریوی این بیماران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
عملیات احیای قلبی ریوی شامل ماساژ قفسه سینه و قلب و تنفس دهان به دهان است.
خوب است بدانید که انجام سریع و صحیح احیای قلبی، شانس زنده ماندن بیمار سکته قلبی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. در مقابل، انجام غلط و غیر اصولی این عملیات نه تنها فایده ای برای بیمار ندارد بلکه مشکلات او را افزایش می دهد.

درمان بیماران سکته قلبی در منزل | طبیب اول
ارائه خدمات پزشکی با بهترین قیمت | طبیب اول

مزایای درمان اورژانسی بیمار سکته قلبی در منزل

درمان و مراقبت از بیماران سکته قلبی در منزل، مزایای زیر را برای بیمار و اطرافیان او به همراه دارد:

صرفه جویی در زمان و هزینه

امروزه اغلب افراد به دلیل داشتن مشغله های فراوان، ترجیح می دهند خدمات مراقبتی و درمانی را در منزل دریافت کنند. حضور کادر درمانی در منزل بیمار، موجب می شود تا بیمار از مراجعه به مراکز درمانی و قرار گرفتن در صف های طولانی انتظار بی نیاز شود. همچنین عملیات درمان بیمار سکته قلبی در منزل با سرعت و دقت بالایی صورت می گیرد.

با وجود مزایای درمان اورژانسی بیمار سکته قلبی در منزل بسیاری از افراد نگران هزینه این روش درمانی هستند، در پاسخ به این افراد باید ذکر شود که هزینه درمان بیمار سکته قلبی در منزل، به مراتب مناسب تر و پایین تر از هزینه این درمان در بیمارستان ها می باشد.

عدم نیاز به حمل و انتقال بیمار

حرکت دادن و جا به جا کردن بیمار سکته قلبی می تواند خطرات زیادی را برای او در پی داشته باشد. اما با حضور کادر درمانی در منزل، دیگر نیازی به جا به جا کردن و انتقال بیمار به مراکز درمانی نیست.

درمان بیماران سکته قلبی در منزل | طبیب اول
طبیب اول بهترین مرکز ارائه دهنده خدمات پزشکی | طبیب اول

پیشنهاد ویژه ما

سکته قلبی از بیماری هایی است که باید با سرعت عمل بالایی درمان شود. چرا که کوچکترین سهل انگاری در درمان این بیماری، جان فرد را به خطر می اندازد.
امروزه مراکز و مجموعه های اعزام کادر درمانی به منزل بیمار برای سهولت بیشتر بیمار و اطرافیان او، خدمات درمان اورژانسی بیماری ها را در لیست خدمات متنوع خود قرار داده اند.

مجموعه طبیب اول، از معتبرترین مراکز اعزام پزشک و کادر درمانی به منزل است که بهترین و باتجربه ترین متخصصین قلب را در اختیار دارد. لذا شما عزیزان در هر ساعت از شبانه روز می توانید با مجموعه طبیب اول تماس بگیرید و تقاضای اعزام کادر درمانی به منزل خود را ثبت کنید.
پزشکان و کادر درمانی حرفه ای این مجموعه با آشنایی کاملی که با  مراقبت های پرستاری از بیماران قلبی در منزل و درمان اورژانسی بیمار سکته قلبی در منزل دارند، در سریع ترین زمان ممکن بر بالین بیمار حاضر می شوند و نسبت به درمان او اقدام می نمایند.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۴-۰۲۱

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۶-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم

سلامتی روز افزون شما آرزوی ماست

مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل

۵/۵ - (۳ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =