استخدام فیزیوتراپ در منزل - طبیب اول

بهترین فیزیوتراپ با خدمات ویژه در منزل - طبیب اول


آشنایی با استخدام فیزیوتراپ در منزل

امروزه افرادی که توانایی حرکتی ندارد، باید بتوانند با انجام تمرینات مختلفی استقلال حرکتی خود را به دست آورند. در واقع به دست آوردن این استقلال حرکتی در بیماران شامل مجموعه اقدامات فیزیوتراپی در منزل می‌ باشد. استخدام فیزیوتراپ در منزل باعث می شود که این بیماران درد و التهاب های موجود در بدنشان کاهش پیدا کند. حال فیزیوتراپ با انجام دادن تمیریناتی برای این بیماران در منزل باعث افزایش انعطاف پذیری در عضلات این بیماران می شود و این افراد زودتر به زندگی عادی روزمره خود باز می گردند.

جهت مطالعه محتوای ۴ دقیقه ای ذیل با ما همراه باشید.

فیزوتراپی چیست؟

همان طور که می دانید فیزیوتراپی از حوزه‌ های تخصصی توان بخشی محسوب می‌شود. فیزیوتراپی دارای شاخه‌ های مختلفی برای بهبود عملکرد قسمت‌ های مختلف بدن می‌باشد. فیزیوتراپیست‌ ها برای هر کدام از بیماری‌ ها، با ارائه‌ تمرینات ویژه و استفاده از دستگاه‌ های مختلف درمانی، راه حل‌ های متفاوتی را برای درمان ارائه می‌ دهند.

مزایای استخدام فیزیوتراپ در منزل

امروزه افراد دارای مشغله‌ های بسیار زیادی در زندگی روزمره خود هستند. حال ممکن است برای این افراد رفت و آمد به مراکز درمانی بسیار دشوار باشد. همان طور که می دانید امروزه با بزرگ تر شدن شهر ها و گسترش یافتن مناطق مسکونی، امکان رفت و آمد به مراکز درمانی برای تمام شهرواندان فراهم نمی‌ باشد. حال استخدام فیزیوتراپ در منزل برای این افراد دارای مزایای بسیار زیادی می باشد. در این جا به چند مورد از این مزایا اشاره می کنیم.

 1. کاهش هزینه‌ های رفت و آمد بیماران به مراکز درمانی
 2. امکان حضور خانواده‌ بیمار در حین فیزیوتراپی بیمار در منزل
 3. در امان ماندن از خطرات بیرون از منزل
 4. مفید بودن برای بیماران ناتوان در حرکت
 5. هماهنگ شدن برنامه درمان با برنامه‌ زندگی
 6. آموزش حرکات در مکان تمرین در منزل
 7. امکان استراحت بلافاصله بعد از تمرین
استخدام فیزیوتراپ در منزل - طبیب اول
انجام فیزیوتراپی با بهترین قیمت در منزل – طبیب اول

 کاهش هزینه‌ های رفت و آمد بیماران به مراکز درمانی

رفت و آمد روزانه یا یک روز درمیان به مراکز درمانی، می‌ تواند هزینه‌ های مختلفی را برای بیمار به وجود آورد. حال زمانی که مراکز درمانی از محل زندگی بیماران بسیار دور تر باشد باعث می شود که هزینه‌ رفت و آمد نیز بالاتر رود. می توانید با استخدام فیزیوتراپ در منزل برای بیماران از هزینه های احتمالی رفت و آمد جلوگیری کنید.

 امکان حضور خانواده‌ بیمار در حین فیزیوتراپی بیمار در منزل

اگر فیزیوتراپی بیمار در منزل انجام شود باعث می شود که همراهان بیمار در زمان فیزیوتراپی در همان منزل حضور داشته باشند. درنتیجه خانواده‌ بیمار نیز می‌ توانند از توصیه‌ های فیزیوتراپ استفاده کرده و برای درمان هرچه سریع تر به بیمار کمک کنند.

در امان ماندن از خطرات بیرون از منزل

امروزه به علت آلودگی هوا در شهر‎ های بزرگ و وجود بیماری‌ های مختلف از جمله کرونا، بیماران ترجیح می‌دهد تمام خدمات درمانی خود را در منزل دریافت کنند. ممکن است در آینده امکان حضور پزشک نیز در منزل فراهم شود اما آن چه که در این زمان وجود دارد، امکان استخدام فیزیوتراپ در منزل است تا بیمار برای دریافت خدمات فیزیوتراپی، از منزل خارج نشود.

 مفید بودن برای بیماران ناتوان در حرکت

برخی از بیماران نیز وجود دارند که برای انجام فیزیوتراپی توانایی های لازم جسمانی را برای رفتن به این مراکز ندارند. به طور مثال بیماران سرطانی یا افرادی که از قسمت بخش‌ های حرکتی خود دچار مشکل شده اند، این افراد نمی‌ توانند برای درمان به مراکز درمانی رفت و آمد کنند. اصولاً این افراد بدون اجازه پزشک حتی اجازه‌ بلند شدن از تخت را بدون کمک متخصص نیز ندارند. برای این بیماران نیز استخدام فیزیوتراپ در منزل می‌ تواند بسیار کمک کننده باشد تا این افراد زودتر قوای جسمانی خود را به دست آورند.

هماهنگ شدن برنامه درمان با برنامه‌ زندگی

با استخدام فیزیوتراپ در منزل می‌ توانید برنامه‌ زندگی خود را با ساعت فیزیوتراپ تنظیم کنید. حال شما می توانید در هر ساعاتی که می خواهید فیزیوتراپ را به منزل خود بیاورید.

 آموزش حرکات در منزل و در مکان تمرین

فیزیوتراپی که به منزل شما می‌آید، می‌تواند بر اساس امکانات ورزشی که در اختیار شما وجود دارد و با توجه به مکان تمرین شما در منزل، تمرینات مشخصی را برای بیمار ارائه دهد.

 امکان استراحت بلافاصله بعد از تمرین

در بسیاری از فیزیوتراپی‌ ها که از گرما و سرما برای درمان این بیماران استفاده می‌شود. در این مواقع  با این درمان ها بهتر است که فرد بلافاصله با محیط بیرون در ارتباط نباشد تا دمای بدن به طور ناگهانی تغییر پیدا نکند. حال با حضور فیزوتراپ در منزل این تفاوت دما به وجود نمی آید.

استخدام فیزیوتراپ در منزل - طبیب اول
بهترین هزینه در استخدام فیزیوتراپ مجرب در تهران – طبیب اول

انواع روش های درمانی در استخدام فیزیوتراپ در منزل

بعضی از روش‌ هایی که فیزیوتراپ‌ ها برای درمان بیماران و آسیب‌ های مختلف در منزل از آن ها استفاده می‌ کنند را به صورت زیر بیان می کنیم.

 1. استفاده از روش های درمان ‎دستی
 2.  گرما و سرما درمانی
 3. لیزر درمانی
 4. استفاده از طب سوزنی
 5. الکترو تراپی
 6. مگنت تراپی
 7. آب درمانی یا هیدرو تراپی
 8. موج درمانی یا اولتراسوند

استفاده از روش های درمان‎ دستی

روش های درمان دستی در فیزیوتراپی شامل موارد مختلفی هم چون ماساژ درمانی، ارائه‌ تمرینات ورزشی و کمک به استقلال حرکتی بیماران می‌ باشد تا بیمار هر چه زودتر به زندگی عادی خود باز گردد.

 گرما و سرما درمانی

از دستگاه ‏‌های گرمایشی در گرما درمانی برای منبسط کردن عضلات استفاده می شود اما در سرما درمانی از کمپرس آب سرد برای منقبض کردن عضلات ‌استفاده می‌شود.

لیزر درمانی

یکی از مهم ترین روش های درمان بدون درد در فیزیوتراپی لیزر درمانی می باشد. در این روش درمان، فیزیوتراپ بدون هیچ آسیبی، امکان دسترسی به محل جراحت را برای بهبود بیماران در دسترس دارد.

 استفاده از طب سوزنی

در این روش فیزیوتراپ از سوزن خشک استفاده می کند. فیزیوتراپ با سوزن خشک مسیر های عصبی بیماران را تحریک می کند و موجب کاهش درد در عضلات شود.

 الکترو تراپی

فیزوتراپ با استفاده از درمان الکترو تراپی باعث تحریک الکتریکی اعصاب بیماران از طریق پوست می‌ شود. در این روش جریان الکتریکی با عبور از عضلات، موحب تولید گرما و کاهش درد و التهاب در عضلات بیماران می‌ شود.

 مگنت تراپی

مگنت تراپی نیز یک نوع روش درمانی دیگری است که در فیزیوتراپی با استفاده از انرژی مغناطیسی به درمان و بهبود عضلات فرد کمک می‌کند. قابل ذکر است که مگنت تراپی یکی از روش‌های پیشگیری از پوکی استخوان نیز می‌باشد.

آب درمانی یا هیدرو تراپی

آب درمانی یا هیدرو تراپی شامل تمامی درمان‌ های فیزیوتراپی توسط آب می باشد. یکی از مهم ترین روش آب درمانی در بهبود مشکلات بیماران می توان به پیاده روی در استخر آب گرم اشاره کرد.

 موج درمانی یا اولتراسوند

در موج درمانی با استفاده از امواج، گرما را به بخش‌ های عمیق‌ تر در عضلات می فرستند. این امواج باعث افزایش جریان خون و التیام بافت های آسیب دیده می‌ شود.

سخن پایانی

با استخدام فیزیوتراپ برای بیماران خود به بهبود عملکرد و توان بخشی آن ها کمک کنید تا زودتر به زندگی عادی خود برگردند و قوای جسمانی آن ها زودتر تقویت پیدا کند.

طبیب اول با در اختیار داشتن کادر مجرب، متخصص و آموزش دیده گامی موثر در سلامت جامعه برداشته است.

فقط کافی است تا با شماره های زیر تماس برقرار کرده و در کمترین زمان ممکن از کلیه خدمات درمانی و بالینی از جمله فیزیوتراپی در منزل بهره مند شوید.
این مرکز فیزیوتراپ های با تجربه و متخصص را برای درمان بیمارن شما ارائه می دهد.
شما سروران گرامی می توانید جهت استخدام فیزیوتراپ در منزل و دریافت خدمات ویژه فیزیوتراپی با مشاوران طبیب اول در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما بزرگوارن
تحریریه طبیب اول

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – میدان سبلان – سبلان شمالی – نبش خیابان نوری پلاک ۶۲۶ طبقه اول

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =