خدمات اندازه گیری فشار خون در منزل | طبیب اول

اندازه گیری فشار خون با بهترین دستگا۰ - طبیب اول


خدمات اندازه‌گیری فشار خون در منزل

فشار خون یکی از مهم ترین علائم حیاتی است که می بایست در بخش معاینات بالینی ثبت گردد. امروزه افراد زیادی هستند که دارای فشار خون بالا می باشند و از همین رو موجب شده که اندازه گیری فشار خون به یکی از امرهای ضروری برای آن ها تبدیل شود.
اندازه‌گیری فشار خون در منزل یکی از خدمات پزشکی و درمانی است که با اعزام پرستار در منزل صورت می گیرد. از مزیت های این خدمات آسان نمودن این کار و دقت بالا در هنگام اندازه گیری می باشد و یکی از راهکارهای مناسب برای افرادی می باشد که بنا بر شرایط پزشکی امکان مراجعه به مراکز درمانی را ندارند.

در ادامه برای مطالعه مطالب پیش رو دقایق کوتاهی را با ما همراه باشید.

فشار خون چیست؟

منظور از فشار خون میزان فشاری است که توسط خون به دیواره های عروق وارد می شود. فشار خون قابل اندازه گیری با روش های مختلفی است که یکی از معمول ترین آن ها استفاده از فشار سنج می باشد.
یکی از آسان ترین روش های اندازه گیری فشار خون با دقت اندازه گیری بالا اندازه‌گیری فشار خون در منزل می باشد که توسط پرستاران حرفه ای انجام می گیرد.

بررسی میزان فشار خون در منزل | طبیب اول
ارائه خدمات پزشکی توسط پرسنل مجرب – طبیب اول

مزایای اندازه گیری فشار خون در خانه

از مهم ترین مزایای اندازه گیری فشار خون در منزل اطمینان از صحت اندازه گیری میزان فشار خون است. زیرا از آنجا که این کار توسط پرستاران متخصص انجام می گیرد احتمال ایجاد اشتباه و خطا در نتایج آن بسیار کم است.
از دیگر مزایای اندازه‌گیری فشار خون در خانه عبارت است از:

کاهش استرس بیمار

یکی از مورادی که اکثر افراد در حین اندازه گیری فشار خون دچار آن می شوند استرس است که در میزان اندازه گیری فشار خون تأثیر دارد.
برخی افراد ممکن است در زمان مراجعه به مراکز درمانی با افزایش فشار خون بالا مواجه شوند، درحالی که با اندازه گیری فشار در منزل فشار آن ها افزایش پیدا نخواهد کرد.
دلیل بالا رفتن فشار خون در این مواقع ناشی از استرسی است که با حضور در مراکز درمانی در بیمار ایجاد می شود. به همین دلیل بررسی فشار خون در منزل موجب می شود تا بیماران دچار استرس کمتری شوند.

امنیت روند اندازه گیری

خدمات اندازه‌گیری فشار خون در منزل این امکان را فراهم می آورد تا توسط افراد متخصص و تجهیزات پیشرفته همانند مراکز درمانی فشار خون بیماران اندازه گیری شود و سلامتی بیماران در منزل تضمین گردد.

افزایش دقت در اندازه گیری فشار خون

علاوه بر موارد فوق از مزیت های دیگر بررسی فشار خون در منزل دقت در اندازه گیری فشار خون بیماران است. از آنجا که از دستگاه های استاندارد و توسط پرستاران مجرب معاینه صورت می گیرد میزان دقت در اندازه گیری بالا می باشد.

دلایل ابتلا به فشار خون بالا

فشار خون بالا ممکن است در برخی افراد بدون هیچ علائمی باشد و به همین دلیل اندازه گیری فشار خون از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
از جمله دلایل ابتلا به این بیماری می توان به افزایش سن، ژنتیک، مصرف دخانیات و الکل و اضافه وزن اشاره کرد. از همین رو می بایست برخی نکات را اعم از پرهیز از غذاهای دارای سدیم و نمک زیاد و جلوگیری از مصرف دخانیات در جهت کاهش ابتلا به فشار خون بالا جدی گرفت.

اندازه گیری فشار خون چگونه انجام می شود؟

در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که برای بررسی فشار خون بهترین حالت وضعیت نشسته است و ساعد دست باید بر روی میز قرار گیرد.
برای اندازه گیری ابتدا بازوبندی را دور بازو می بندند، به طوری که لبه پایینی آن بالاتر از آرنج قرار گیرد. سپس سر گوشی پزشکی در محل ضربان نبض سرخرگ بزرگ قرار گرفته و بازوبند باد می شود. باد کردن بازوبند تا پس از قطع شدن نبض مچ دست ادامه می یابد.
پس از آن دریچه بازوبند به آرامی باز می شود تا فشار کاهش یابد.
بنابراین با کاهش فشار میزان فشار با نخسین ضربان نبض در صفحه فشار سنج نمایش داده خواهد شد که نشان دهنده فشار سیستولی است.
سپس با تخلیه هوای بازوبند و محو شدن صدا، نقطه ای که در آن صدا محو می شود ثبت می گردد که تعیین کننده فشار دیاستولی می باشد.

اندازه گیری فشار خون توسط بهترین پرستاران | طبیب اول
بررسی میزان فشار خون در خانه – طبیب اول

نکات مهم در اندازه‌گیری فشار خون در خانه

فشار خون در طول شبانه روز ثابت نمی باشد و با توجه به عواملی همچون استرس، تغذیه و فعالیت های بدنی تغییر می کند.
به همین منظور اندازه گیری فشار در مطب ها و مراکز درمانی به معنای میزان دقیق آن نیست و برای بدست آوردن میزان دقیق فشار خون می بایست در روز حداقل سه بار اندازه گیری فشار خون را انجام داد.
عواملی مانند غذا خوردن، ورزش، پر بودن معده و مثانه، مصرف دخانیات و نیز مواد غذایی حاوی کافئین می تواند در اندازه گیری فشار خون اختلال ایجاد کند. به همین دلیل توصیه می شود با ایجاد فاصله زمانی مناسب از این موارد نسبت به اندازه‌گیری فشار خون خود اقدام نمائید.
به توصیه پزشکان بررسی و معاینه فشار خون می بایست در ساعات معینی صورت بگیرد.

از همین رو از آنجا که حداقل میانگین فشار خون در ساعات مشخص اندازه گیری می شود بهتر است زمان های خاصی برای معاینه اختصاص گیرد و اغلب توصیه می شود فشار خون دو بار در روز، یک بار پیش از صرف صبحانه و یک بار نیز در هنگام عصر اندازه گیری شود.

یک پیشنهاد ویژه به شما سروران ارجمند

فشار خون بالا اغلب در افراد سالمند شیوع بیشتری را دارد، به همین دلیل این افراد می بایست به طور منظم فشار خون خود را کنترل و بررسی کنند تا از بروز خظرات احتمالی جلوگیری نمایند.
از همین رو بیمارانی که مبتلا به فشار خون مزمن هستند می بایست روزانه فشار خون خود را بررسی کنند و برای سهولت و کاهش در هزینه ها می توانند درخواست اندازه‌گیری فشار خون در منزل را از مراکز درمانی داشته باشند.
طبیب اول از مراکز درمانی و پرستاری معتبر در تهران است که خدمات اعزام پرستار برای اندازه گیری فشار خون را نیز ارائه می کند. در صورتی که شما ساکن تهران هستید و خواستار اندازه‌گیری فشار خون در منزل می باشید می توانید از خدمات این مرکز درمانی به صورت ۲۴ ساعته بهره مند گردید.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – میدان سبلان – سبلان شمالی – نبش خیابان نوری پلاک ۶۲۶ طبقه اول

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =