پرستاری از بیمار سکته مغزی در منزل | طبیب اول

برترین مرکز ارائه دهنده خدمات پرستاری به بیماران سکته مغزی در تهران | طبیب اول


خدمات پرستاری از بیمار سکته مغزی در منزل

پرستاری از بیمار سکته مغزی در منزل یکی از چالش برانگیزترین معضلاتی است که اطرافیان این بیماران با آن روبرو می شوند. البته این نوع نگهداری، به میزان قابل توجهی در زمان و هزینه مراقبت از این بیماران صرفه جویی می کند. چرا که با مراقبت از این بیماران در منزل، بیمار و اطرافیان او مجبور نیستند برای دریافت خدمات درمانی به بیمارستان ها مراجعه و هزینه بیشتری صرف کنند.
از سوی دیگر، بسیاری از مبتلایان به سکته مغزی، توانایی حرکت خود را از دست می دهند. لذا امکان دارد حرکت دادن و منتقل کردن آنها به مراکز درمانی، موجب آسیب دیدن بیشتر بیمار شود.
بنابراین اگر یکی از اعضای خانواده شما دچار سکته مغزی شود، بهتر است به جای انتقال او به مراکز درمانی، از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنید.
البته به دلیل حساسیت بالای پرستاری از بیمار سکته مغزی، باید این کار را به مراکز معتبر و افراد کاربلد سپرد.
مرکز پرستاری و پزشکی طبیب اول در کنار خدمات متنوع خود، مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل را نیز توسط افراد ماهر و باتجربه، انجام می دهد.

لطفا برای مطالعه مطلب ذیل، چند دقیقه ای با ما همراه باشید.

منظور از سکته مغزی چیست؟

پرستاری از بیمار سکته مغزی در منزل به آگاهی و تجربه بسیار بالایی نیاز دارد. زیرا پرستاران برای ارائه بی نقص خدمات به این بیماران باید با سکته مغزی، دلایل ایجاد آن و نحوه پرستاری از این بیماران آشنایی کامل داشته باشند.

طبق علم پزشکی، عدم خون رسانی مناسب به سلول های مغزی به سکته مغزی منجر می شود. در واقع سکته مغزی به علت بسته شدن و یا پاره شدن شریان های مغزی اتفاق می افتد.
سلول های مغزی برای ادامه زندگی و عملکرد صحیح، به خونی نیاز دارند که غنی از اکسیژن باشد.
هنگامی که مغز، این خون را دریافت نکند دچار مردگی شده و عمر بیمار کاهش پیدا می کند.

امروزه افراد زیادی از سکته مغزی و اختلالات ناشی از این بیماری رنج می برند. این در حالی است که در اغلب موارد، اطرافیان بیمار به دلیل مشغله زیاد و عدم اطلاع از نحوه نگهداری بیمار سکته مغزی، نمی توانند از بیماران خود در منزل مراقبت کنند.
از سوی دیگر، بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز به علت حجم بالای بیماران قادر نیستند تمام نیازهای این بیماران را برآورده کنند.
این در حالی است که با پرستاری از این بیماران در منزل توسط افراد حرفه ای، مراقبت از بیمار به صورت اختصاصی و سفارشی توسط پرستار زبده و متبحر انجام می شود. به این ترتیب بیمار در محیط منزل و کنار عزیزان خود، با آرامش و سرعت بیشتری بهبودی خود را به دست خواهد آورد.

پرستاری در منزل با بهترین قیمت ها | طبیب اول
خدمات با کیفیت پرستاری در منزل با پرستاران کاردان | طبیب اول

افراد مبتلا به بیماری سکته مغزی با چه مشکلاتی مواجه هستند؟

چنانچه در زمینه پرستاری از بیمار سکته مغزی در منزل اطلاعات کافی ندارید، بهتر است این کار را به پرستاران زبده بسپارید. این پرستاران در زمینه نیازها و مراقبت های بیماران سکته مغزی، از آگاهی و تخصص کافی برخوردار بوده و می توانند به بهبود هر چه سریع تر بیماران کمک کنند.

معمولاً افرادی که دچار سکته مغزی می شوند با مشکلات فراوانی درگیر هستند. از جمله مهم ترین مشکلات بیماران سکته مغزی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. مشکل در تکلم و لکنت زبان
  2. عدم درک صحیح مطالب
  3. فلج شدن یا ضعف قسمتی از بدن
  4. سردردهای ناگهانی و بسیار شدید به همراه سرگیجه
  5. مشکل در بینایی
  6. فراموشی و از دست دادن حافظه
  7. ناتوانی در بلعیدن غذا
  8. و …

با توجه به این گفته ها، با استفاده از خدمات شرکت ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل، می توانید به بهبود این عوارض کمک کنید.

نکات مهم در پرستاری از بیمار سکته مغزی در منزل

پرستاران بیماران دچار سکته مغزی باید با نکات مهم مراقبت از این بیماران آشنا باشند. زیرا دانستن این نکات موجب می شود تا بتوانند آسایش بیمار را فراهم کرده و به بهبود هر چه سریعتر او کمک کنند.

مرکز سر شناس خدمات پرستاری حرفه ای از بیماران سکته مغزی | طبیب اول
ارائه دهنده خدمات لازم جهت بهبود بیماران سکته مغزی در سر تا سر ایران | طبیب اول

مهم ترین نکات پرستاری از بیمار سکته مغزی در منزل به شرح زیر است:

تشویق بیمار برای انجام فعالیت های توانبخشی

افرادی که دچار سکته مغزی می شوند معمولاً با اختلالات حرکتی مواجه هستند که این اختلالات می توانند شرایط بدی را برای بیمار ایجاد نمایند. از این رو نباید به سادگی از کنار مراقبت های مخصوص این بیماران در منزل رد شد.
پرستاران متخصص، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بیمار سکته مغزی را به انجام فعالیت های ورزشی و توانبخشی ترغیب کنند. زیرا این ورزش ها و حرکات به عنوان یکی از بهترین راه کارهای بهبودی بیمار شناخته می شوند.

دریافت راهنمایی های لازم از پزشک معالج بیمار

پرستار متبحر و مجرب باید راهنمایی های لازم را از پزشک معالج بیمار دریافت کند. چرا که راهنمایی های پزشک می تواند اطلاعات سودمندی را در اختیار پرستار قرار دهد و به این ترتیب، بیمار پس از ترخیص از بیمارستان شرایط مطلوب تری را تجربه کند.

ایجاد تغییرات بهبود دهنده در منزل بیمار

یکی دیگر از مهم ترین نکات پرستاری از بیمار سکته مغزی در منزل به فراهم کردن فضایی امن و مناسب برای بهبود هر چه سریع تر بیمار، مربوط می شود.
بیمار سکته مغزی با توجه به اختلالات حرکتی، با مشکلاتی نظیر سرگیجه، افتادن و … مواجه می شود. در چنین شرایطی لازم است تا تخت و اطراف بیمار، ایمن سازی شده و وسایل غیر ضروری از اطراف بیمار جمع شوند.

پیشگیری از ایجاد عوارض جانبی سکته مغزی در بیمار

برخی از عوارض سکته مغزی، چند ماه پس از ترخیص بیمار از بیمارستان بروز می کنند.
در این شرایط، پرستاری از این بیماران به منظور جلوگیری از بروز چنین شرایطی، لازم و ضروری خواهد بود. بنابراین بهتر است برای مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل، به دنبال پرستار حاذق و کار بلد باشید.

پشتیبانی از حالات روحی روانی بیمار

افرادی که دچار سکته مغزی می شوند معمولاً حالاتی نظیر افسردگی، غم و اضطراب را تجربه می کنند. لذا آگاهی از تغییرات روانی بیمار سکته مغزی کمک می کند تا پرستار بتواند شرایط نرمالی را برای بیمار فراهم نماید.
همچنین اگر بیمار سکته ای در خانواده خود دارید و نحوه مراقبت از آن ها را نمی دانید و یا به دنبال پرستار برای آن می گردید مطالعه مطلب پرستاری از بیمار سکته ای در منزل به شما کمک خواهد کرد.

توصیه ما به شما سروران گرامی

پرستاری از بیمار سکته مغزی در منزل به دلیل شرایط خاص این بیماران، کار دشواری بوده و به تخصص کافی نیاز دارد. از این رو بایستی مراقبت از بیماران، به افراد متخصص و کار بلد سپرده شود.
مجموعه طبیب اول یکی از بهترین و تخصصی ترین مراکز اعزام پرستار و کادر درمانی به بالین بیماران است.
پرستاران زبده طبیب اول با تمام نیازها و نحوه مراقبت صحیح و اصولی از بیماران سکته مغزی به خوبی آشنایی دارند. بنابراین می توانید با اطمینان از عملکرد پرستاران طبیب اول، مراقبت از عزیزان خود را به این افراد بسپارید.
در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر و تقاضای اعزام پرستار به منزل، می توانید با شماره های درج شده تماس گرفته و از خدمات مشاوران ما استفاده کنید.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۴-۰۲۱

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۶-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم

سلامتی روز افزون شما آرزوی ماست

مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل

۴/۵ - (۴ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 5 =