مراقبت از بیمار بعد از ترخیص از بیمارستان

ارائه خدمات تیم حرفه ای طبیب اول برای مراقبت از بیمار بعد ترخیص از بیمارستان


نکات مربوط به مراقبت از بیمار بعد ترخیص از بیمارستان

هنگامی که پس از درمان از بیمارستان خارج می شوید، فرایندی تحت عنوان ترخیص از بیمارستان را طی می کنید. هنگامی که دیگر نیازی به دریافت مراقبت در بیمارستان ندارید و می توانید به خانه بروید، بیمارستان شما را ترخیص می کند. یک آسیب دیدگی یا بیماری می تواند زندگی هر شخص را وارونه کند. بنابراین ممکن است ناراحت کننده باشد که مرخصی بیمارستان یکی از عزیزان خود را تا لحظه ای که اوضاع به حالت عادی برگردد، ببینید.
با مطالعه و تحقیق از بیمارستان های متعدد، ماه یا ماه های پس از ترخیص از بیمارستان نشان دهنده یک دوره پرخطر  میباشد. نحوه ی مراقبت از بیمار بعد ترخیص از بیمارستان اهمیت بالایی دارد. اغلب بیماران و به خصوص سالمندانی  که از بیمارستان به خانه می آیند نیاز به مراقبت و پشتیبانی دارند، از جمله مراقبت های غیر پزشکی در خانه. متأسفانه بسیاری از بیمارها زیر چالش ها و خطرات ناشی ترخیص از بیمارستان هستند. بنابراین تیم مراقبت در منزل طبیب اول این راهنمایی کوتاه را برای تصمیم گیری در مورد مناسب بودن یا نبودن خدمات درمانی برای ترخیص پس از بیمارستان برای شما یا یکی از نزدیکان شما ارائه داده است.

چرا ممکن است نیاز به ترخیص از بیمارستان داشته باشیم؟

اگر دیگر نیازی به مراقبت در بیمارستان نباشد، بیمارستان شما را ترخیص می کند. اما این ممکن است به معنای بهبودی کامل شما نباشد. ممکن است شما یک بیماری پزشکی داشته باشید که هنوز هم نیاز به توجه و مراقبت دارد. چرا بیمارستان فردی را که هنوز بهبودی کامل نیافته ترخیص میکند؟ مراقبت از بیمارستان برای افرادی است که نیاز به سطح بالایی از مراقبت های پزشکی دارند. همچنین هزینه های درمان و نگه داری بالا میباشد. حضور در بیمارستان همچنین شما را در معرض احتمال عفونت قرار می دهد، خصوصاً اگر سیستم ایمنی ضعیفی دارید. هنگامی که فرد بهتر می شود و به سطح بالایی از مراقبت نیاز ندارد، نیاز به اقامت در بیمارستان نمیباشد.
هنگامی که فرد مرخص می شود، این امر یک تخت را در دسترس فرد دیگری قرار می دهد که به مراقبت بالایی نیاز دارد. پس از ترک بیمارستان همچنان نیاز به مراقبت خواهید داشت. به این معنی که اکنون سطح دیگری از مراقبت های پزشکی در خارج از بیمارستان خواهید داشت.به عنوان مثال، اگر به مقداری مراقبت بیشتر نیاز دارید و هنوز آماده رفتن به خانه نیستید ممکن است به یک مرکز پرستاری حرفه ای بروید. و اگر به توان بخشی جسمی نیاز دارید به یک مرکز توانبخشی می روید. در این مکان ها، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بر مراقبت مداوم شما نظارت خواهند کرد. آنها با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در بیمارستان در تماس خواهند بود، این کار برای اطمینان از درمان مورد نیاز شما است.

مراقبت در منزل

ممکن است به مراقبت در منزل بروید. برای این منظور، شما یا یکی از اعضای خانواده با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خود کار خواهید کرد تا مراقبت های خود را در خانه مدیریت کنید. یک آژانس مراقبت از منزل ممکن است ارائه دهندگان خدمات بهداشتی را به خانه شما بفرستد تا روند بهبودی  بیمار شما را بررسی کنند. مهم نیست که پس از ترخیص کجا بروید، باید تمام دستورالعمل های ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود را دنبال کنید. این به شما در جلوگیری از مشکلاتی که می تواند شما را به بازگشت به بیمارستان مجبور کند، کمک خواهد کرد.

خطرات ترخیص از بیمارستان

خطر اصلی این است که ممکن است بیمارستان قبل از آمادگی پزشکی شما را ترخیص کند. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است در نهایت به بیمارستان برگردید. تیم مراقبت های بهداشتی شما را در صورتی که اعتقاد داشته باشند احتمال کمی برای این اتفاق  وجود دارد، ترخیص خواهد کرد. با دقت دنبال کردن دستورالعمل های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی می تواند به حداقل رساندن این خطر کمک کند.
مراقبت از بیمار بعد ترخیص از بیمارستان
نحوه ی مراقبت از بیمار بعد ترخیص از بیمارستان اهمیت بالایی دارد.

هنگام ترخیص از بیمارستان چه اتفاقی می افتد؟

در طول روند ترخیص، تیم مراقبت های بهداشتی اطلاعات لازم را برای موفقیت آمیز کردن مراقبت از بیمار بعد ترخیص از بیمارستان به شما می دهند. تیم پزشکی شما باید تمام موارد زیر را با شما در میان بگذارد.
وضعیت پزشکی شما در زمان ترخیص.
شما به چه نوع مراقبت های بعدی نیاز دارید مانند فیزیوتراپی و …
چه داروهایی را باید مصرف کنید. از جمله اینکه چرا، چه زمانی و چگونه آنها را مصرف کنید و عوارض جانبی احتمالی را که باید اطلاع داشته باشید.
نحوه ترک داروهایی که دیگر نیازی به مصرف آنها نیست.
به چه تجهیزات پزشکی و چگونگی تهیه آنها احتیاج دارید.
چه موقع و چگونه نتایج آزمایشها را دریافت خواهید کرد.
دستورالعمل های مربوط به غذا و نوشیدنی، ورزش و فعالیت هایی که باید از آنها اجتناب کنید.
اگر نمی خواهید به خانه بروید، چه مواردی را باید در نظر گرفت.
اگر سوال یا مشکلی دارید با کدام شماره تلفن باید تماس بگیرید.
روزها و زمان های قرار ملاقات بعدی یا اطلاعاتی در مورد نحوه قرار ملاقات ها.

نکات مهم بعد از ترخیص شدن از بیمارستان

پس از ترخیص از بیمارستان، باید تمام دستورالعمل های ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود را به دقت دنبال کنید. اگر در مورد مراقبت های بعدی خود سوالی دارید، برای پرسیدن تماس بگیرید. این می تواند از بدتر شدن مشکلات جلوگیری کند. اطمینان حاصل کنید که تمام قرارهای ملاقات خود را برای ارائه اطلاعات در مورد بیماری خود انجام داده و وقتی به یک قرار ملاقات می روید، آماده باشید که احساس خود را به ارائه دهنده خدمات بهداشتی بگویید.
از هر نتیجه آزمایش کپی داشته باشید. در مورد هر بخشی از بهبودی یا مراقبت از خود سوال کنید. ممکن است دستورالعمل های مهمی به شما داده شده باشد. باید آنها را دنبال کنید، مانند اینکه روزانه خودتان را وزن کنید، یا تمرینات خاصی را انجام دهید تا بهبودی شما را تسریع کند. به اعضای خانواده یا دوستان خود اجازه دهید تا بخشی از فرایند بهبودی شما پس از ترخیص باشند. آنها ممکن است بتوانند داروها را انتخاب کنند یا شما را به قرار ملاقات ببرند. یا ممکن است مواردی را بخاطر بسپارند که شما در مورد علائم، مشکلات یا سوالاتی که می خواهید بپرسید فراموش می کنید. این می تواند به شما کمک کند تا از روند بهبود پس از ترخیص اطمینان حاصل کنید.
مراقبت از بیمار بعد ترخیص از بیمارستان
پس از ترخیص از بیمارستان، باید تمام دستورالعمل های ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود را به دقت دنبال کنید.
مرکز خدمات پرستاری و پزشکی طبیب اول همواره به طور شبانه روزی و با پزشکانی متخصص و با تجربه آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز در هر نقطه از شهر تهران می باشد.
از این که در این مقاله همراه ما بودید نهایت تشکر را داریم و امیدواریم که این موضوع برایتان مفید بوده باشد.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵
مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸
مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸
چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم
سلامتی روز افزون شما آرزوی همیشگی ماست
مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل
۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − دو =