اقدامات فیزیوتراپی در منزل

بدن ما ظریف است و از این رو حتی پس از ترخیص از بیمارستان نیاز به مراقبت بیشتر دارد.


فیزیوتراپی مراقبت در منزل  چیست؟

فیزیوتراپی برای فردی که به دلیل تصادف یا بیماری رنج میبرد و درد دارد، امری حیاتی است. این روش برای افرادی که درمان های غیر دارویی را ترجیح میدهند ایده آل میباشد. بدن ما ظریف است و از این رو حتی پس از ترخیص از بیمارستان نیاز به مراقبت بیشتر دارد. میتوانید خدمات فیزیوتراپی را در کلینیک دریافت کنید. اما اقدامات فیزیوتراپی در منزل شامل بودن بیمار در محیطی آشنا که برای راحتی بیشتر بیمار میباشد. برای بیمارانی که قادر به حرکت آزاد نیستند ایده آل است. درمانی که توسط فیزیوتراپ های واجد شرایط انجام می شود. معمولاً شما را به عنوان بیمار قادر می سازد تا در محیط خود بهتر سازگار شوید.

شاید شما بپرسید چه کسی نیاز به استفاده از اقدامات فیزیوتراپی در منزل را دارد.

این درمان خانگی برای گروه های سنی مختلف میتواند موثر باشد. کودکان، بچه ها تمایل دارند در محیطی که با آن احساس راحتی میکنند بهتر به افراد و تجربیات جدید پاسخ دهند. اگر کودکی دارید که از یک اختلال یا بیماری دیگر رنج میبرد. فیزیوتراپی مراقبت در منزل ما اطمینان حاصل می کند که آنها بهبودهای سلامتی مورد نیاز خود را بدست آورده اند. فیزیوتراپیست های ما از مواردی مانند اسباب بازی یا بازی برای آرامش بخشیدن استفاده میکنند تا درمان کافی باشد.
سالمندان، اگر در خانه خود یک فرد ارشد دارید و به دلیل بیماری قادر به حرکت نیستند. پس نباید خود را تحت فشار قرار دهید. فیزیوتراپیست های ما آمده و رشد سالمندان را برای کمک به تمام دردها انجام میدهند. ما همچنین میکوشیم تا از ایمن بودن خانه برای بیمار و نحوه بهتر ساختن خانه برای وی اطمینان حاصل کنیم.بیماران عصبی، اگر شما یا عزیزتان مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس، پارکینسون یا سکته مغزی هستید. فیزیوتراپی مراقبت در منزل برای شما بسیار محدود خواهد بود زیرا حرکات آنها محدود خواهد شد. محیط آشنا به شما کمک می کند تا سریعتر با درمان سازگار شوید.
اقدامات فیزیوتراپی در منزل برای افرادی که اخیراً پس از جراحی از بیمارستان مرخص شده اند نیز توصیه میشود. معمولاً چنین افرادی وقتی بدنشان سریعتر بهبود می یابد، ارزش فیزیوتراپی را میبینند. دریافت این مراقبت ها برای آنها ضروری است. اگر آنها قادر به مراجعه به کلینیک های سرپایی ما نباشند، در این صورت ما قادر به ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل هستیم. هر چه بیمار درمان را زودتر شروع کند، سریعتر بهبود می یابد.
اقدامات فیزیوتراپی در منزل
ذهن و بدن بیمار اگر بداند در مکانی امن است، آرامش بیشتری پیدا میکند.

آیا فیزیوتراپی مراقبت در منزل با کلینیک متفاوت است؟

درمانی که بیمار هنگام انتخاب اقدامات فیزیوتراپی در منزل دریافت میکند ممکن است خیلی متفاوت باشد. اما وقتی شخصی در منطقه راحتی خود است، نتایج معمولاً سریعتر دیده میشود. ذهن و بدن بیمار اگر بداند در مکانی امن است، آرامش بیشتری پیدا میکند. اگر یکی از فیزیوتراپیست های ما ماساژ انجام دهد. در این صورت بیمار برخلاف آنچه در کلینیک بوده و باید نحوه بازگشت به خانه را تشخیص دهد. اگر در خانه باشد آرام میشود و خوب استراحت میکند.
برگزاری جلسات در خانه نیز کمک میکند، زیرا بیمار تلاش برای راه رفتن خود را تحت فشار قرار نمیدهد. همچنین گزینه ارزان تری است، به خصوص اگر بیمار از بیماری مانند آسیب نخاعی رنج ببرد. چنین شخصی قرار است با مراقبت زیادی توسط متخصصانی که برای آمدن به خانه شما پول می گیرند منتقل شود. اگر واقعا با افراد مسن سر و کار دارید، پس آنها ترجیح می دهند فعالیتهای درمانی در خانه آنها انجام شود.
چگونه از فیزیوتراپی خانگی بهره مند خواهید شد. وقتی فردی آسیب می بیند می تواند دوره سختی از زندگی را پشت سر بگذارد. صدمات وارده ممکن است باعث آسیب دیدگی جسمی و روحی شود. اینجاست که فرد برای تسهیل بهبود سریع به فیزیوتراپی نیاز دارد. درمانی که ما ارائه می دهیم به کاهش درد و رنج بیشتر بیمار کمک می کند. بدن قرار است قدرت و تحرک پیدا کند.

برخی از شرایطی که برای بهبودی نیاز به اقدامات فیزیوتراپی در منزل دارند عبارتند از:

بیماران آسیب نخاعی
مشکلات مفصلی
شکستگی و ترک استخوان
افرادی که از اختلالات عصبی رنج می برند
کودکانی که فلج مغزی دارند
آسیب های ناشی از ورزش
مسائل بعد از جراحی
برای افراد مبتلا به چنین مواردی لازم است که فیزیوتراپی مراقبت در منزل را انجام دهند زیرا اگر بیمار بدون مراقبت مناسب حرکت زیادی کند، این نوع آسیب ها می توانند بدتر شوند. هنگامی که به خانه شما می آییم، ما معمولاً تکنیک های مختلفی را که برای درمان بیماری ها استفاده خواهیم کرد به شما اطلاع می دهیم.
برخی از تکنیک هایی که ما استفاده می کنیم شامل طب سوزنی، ماساژ و کشش عضلات است. بیمار از این روش های درمانی بهره مند می شود. اقدامات فیزیوتراپی در منزل راحت است زیرا:
این روش باعث صرفه جویی در وقت می شود. داشتن فیزیوتراپی در خانه باعث تسریع روند بهبودی و صرفه جویی در وقت شما برای عبور از ترافیک هنگام سفر به کلینیک می شود. نظارت، هنگامی که یک بیمار در خانه درمان می شود، خانواده می تواند پیشرفت درمان را بهتر کنترل کند. این تضمین می کند که بیمار همچنین تحت درمان مناسب قرار دارد. ارزان تر، در هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد که می توانستید اطمینان حاصل کنید که بیمار به طور ایمن به بیمارستان منتقل شده و از بیمارستان منتقل شده است زیرا در صورت شدید بودن جراحات، ممکن است برای حرکت آمبولانس لازم باشد.
درمان شخصی، انتخاب فیزیوتراپی خصوصی در راحتی منزل به این معنی است که شما فرصتی خواهید داشت تا جزئیات مشکل خود را با یک فیزیوتراپ حرفه ای در میان بگذارید. همچنین ممکن است بر اساس شرایط فعلی خود با متخصص هماهنگ شوید.
دامنه وسیعتر از درمان، انتخاب اقدامات فیزیوتراپی در منزل نیز ممکن است دامنه کل روند درمان را افزایش دهد. غالباً در یک کلینیک بسیاری از بیماران حضور دارند و ممکن است نیاز باشد که یک فیزیوتراپیست در یک زمان مشخص به همه بیماران مراجعه کند. با این حال، با انتخاب مراقبت از فیزیوتراپی در خانه به متخصص فیزیوتراپی اجازه می دهد تا زمان و توجه کافی را به شما اختصاص دهد. این روش باعث بهبود بهتر میشود.

آیا فیزیوتراپی مراقبت در منزل موثرتر است؟

فیزیوتراپی مراقبت در منزل چقدر موثر است، سوالی است که ممکن است در ذهن شما باشد. دلیل اینکه مردم به نتایج شک می کنند این است که آنها عادت دارند در هنگام درمان هزینه های زیادی را پرداخت کنند. از آنجا که فیزیوتراپی شامل تکنیک هایی است که ذهن و بدن شما را به هم متصل می کند، بیمار تمایل به بهبودی کامل دارد. آنچه ممکن است شما ندانید این است که فیزیوتراپیست های ما کاملاً آموزش دیده و کاملاً مجهز هستند تا به شما کمک کنند تا به سلامتی برسید. تمریناتی که در انجام آنها به شما کمک می کنند، در صورت مقتضی بودن در زمان مقرر ثمرات خود را به بار می آورند.
به  پدر و مادربزرگ پیر خود فکر کنید که روی صندلی چرخدار نشسته و به سختی به جایی می رود. اگر در بیشتر روز بی حرکت باشند، پس می تواند برای آنها بسیار ناسالم باشد. استفاده از یک فیزیوتراپیست در خانه برای کمک به آنها در استفاده از روش های درمانی طبیعی می تواند به بدن خودشان برای تنظیم بهتر کمک کند. اگر فیزیوتراپیست به آنها ماساژ دهد، گردش خون آنها به طور قابل توجهی بهبود می یابد.
اقدامات فیزیوتراپی در منزل
وقتی بیمار بیاموزد که چگونه از خود مراقبت کند بدون اینکه صدمه ای به بدن وارد کند، در این صورت سریعتر بهبود می یابد.

سایر خدمات فیزیوتراپی خانگی که ما ارائه می دهیم.

خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی علاوه بر ارائه فیزیوتراپی مراقبت در منزل، خدمات با کیفیت دیگری را نیز برای ارتقا رفاه حال بیماران ارائه می دهد. این شامل:
توصیه هایی در مورد نوع ابزار و تجهیزات مورد نیاز شما، ما به ارزیابی و معرفی بهترین دستگاه هایی که به بیمار کمک می کنند تا سریعتر بهتر شود کمک خواهیم کرد. دستگاه هایی که توصیه می شوند به عواملی مانند هزینه ها و حتی فضا بستگی دارند. دیگر نیازی به خرید دستگاه بزرگ کم کاربرد نیست.
ما آموزش لیفت و انتقال می دهیم، همانطور که ممکن است یکی از فیزیوتراپیست های مراقبت در منزل ما به بیمار کمک کند، ضروری است که سایر اعضای خانواده بدانند که چگونه فیزیوتراپی را در خانه انجام دهند. این دانش اعضای خانواده را بالا میبرد. اعضای خانواده خطرات برخی از موارد را در خانه فرا خواهند گرفت و آن را تا آنجا که ممکن است ایمن میکنند، به ویژه هنگامی که بیمار تحرک خود را بازیابد.
مدیریت زندگی روزمره، حتی اگر اعضای خانواده همیشه مایل به کمک به بیمار باشند، کارکنان ما نحوه استقلال مجدد را به بیمار آموزش می دهند. وقتی بیمار بیاموزد که چگونه از خود مراقبت کند بدون اینکه صدمه ای به بدن وارد کند، در این صورت سریعتر بهبود می یابد.

برنامه های تمرینی در منزل

برنامه های تمرینی در منزل، تمریناتی هستند که بیمار باید انجام دهد تا بتواند بهبود یابد. بیمار و اعضای خانواده فعالیتهایی را می آموزند که می تواند برای بیمار مفید باشد. پس از گذراندن یک حادثه یا بیماری طولانی مدت باید به طور جدی اقدامات فیزیوتراپی در منزل را در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تا به دلیل حرکاتی که هنگام مراجعه به درمان سرپایی انجام می شود، از آسیب بیشتر به بدن جلوگیری کنید. محیط آشنا در خانه به علاوه حمایت عزیزان در اطراف می تواند بیمار را با سرعت بیشتری بهبود بخشد. فیزیوتراپیست های با صلاحیت ما همیشه مایلند همه تلاش خود را هنگام کار با بیمار برای نتیجه مثبت ارائه دهند.
مرکز خدمات پرستاری و پزشکی طبیب اول همواره به طور شبانه روزی و با پزشکانی متخصص و با تجربه آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز در هر نقطه از شهر تهران می باشد.
از این که در این مقاله همراه ما بودید نهایت تشکر را داریم و امیدواریم که این موضوع برایتان مفید بوده باشد.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵
مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸
مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸
چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم
سلامتی روز افزون شما آرزوی همیشگی ماست
مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل
۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پانزده =