ارائه خدمات تعویض پانسمان در منزل | طبیب اول

طبیب اول بهترین ارائه کننده خدمات تعویض پانسمان در منزل


ارائه خدمات تعویض پانسمان در منزل با طبیب اول

ارائه خدمات تعویض پانسمان در منزل باید توسط افراد متخصص و تجهیزات مناسب صورت گیرد تا زخم بهبود پیدا کند. در صورتی که این کار، غیر اصولی یا توسط افراد ناشی انجام شود، ممکن است زخم درمان نشود. یا اینکه امکان دارد درمان زخم به مدت زمان بیشتری نیاز پیدا کند.

پانسمان به معنی شستن و بستن زخم است. هدف اصلی پانسمان، محافظت از زخم ها، کاهش احتمال عفونت و خطرات دیگر مربوط به آسیب می باشد.
به عبارت دیگر، طی عملیات پانسمان، زخم از کلیه آلودگی های محیط خارجی حفظ می شود. از این رو پانسمان زخم در منزل باید با کمک ضدعفونی کننده های مخصوص و توسط کارشناس زخم انجام شود.
معمولاً پرستاران مجرب برای پانسمان و تعویض آن در منزل، از شیوه های نوین استفاده می کنند. به همین دلیل توصیه می شود برای بهره مندی از این خدمات، با مرکز خدمات درمانی و پزشکی در منزل معتبر تماس بگیرید.

لطفاً جهت بهره مندی از این مقاله دقایقی با ما همراه باشید

اهمیت تعویض پانسمان در منزل

تعویض پانسمان در منزل به نظر برخی از افراد، کاری راحت و ساده است. اما بهتر است بدانید کوچکترین اشتباه در تعویض پانسمان می تواند به بدتر شدن وضعیت زخم و عفونی شدن آن منجر شود. چرا که برای هر جراحتی باید اقدامات مراقبتی و بهداشتی مخصوصی صورت گیرد.

در صورت تعویض غیر اصولی پانسمان، میکروب به لایه های زیری نفوذ کرده و در بدن بیمار منتشر می شود. وارد شدن عفونت ناشی از پانسمان غیر اصولی به خون، سلامتی بیمار را با خطر مواجه می کند. بنابراین پرستاران در ارائه خدمات تعویض پانسمان در منزل با دقت عمل کرده و از تجهیزات مناسبی استفاده می کنند.

ارائه خدمات تعویض پانسمان در منزل | طبیب اول
اهمیت تعویض پانسمان در منزل – طبیب اول

تعویض انواع پانسمان

با توجه به وضعیت زخم، محل آسیب و …، پانسمان زخم ها با روش های مختلفی انجام می گیرد. از این رو در تعویض این زخم ها نیز باید از روش های مناسبی استفاده گردد. با توجه به این گفته، تعویض انواع زخم به شرح زیر است:

  1. تعویض پانسمان زخم های معمولی مانند بخیه سطحی پوست
  2.  زخم های عمیق
  3.  زخم های ناشی از جراحی

برای تعویض پانسمان به منظور جلوگیری از خونریزی باید از کادر حرفه ای مرکز درمانی معتبر استفاده کنید. چرا که این افراد به خوبی با نحوه پانسمان زخم و تعویض آن، آشنایی دارند. بنابراین بیمار با هیچ گونه آسیب و خطری مواجه نخواهد شد.

اهمیت تعویض اصولی پانسمان زخم

اگر به هر دلیلی زخمی در نقاط مختلف بدن ایجاد شد باید آن را با دقت پانسمان کرد. برای پانسمان زخم، بهتر است زخم توسط کادر درمانی ارائه خدمات تعویض پانسمان در منزل بررسی شود. این کار کمک می کند تا شدت و عمق زخم مشخص گردد.

در این مرحله لازم است تا با کمک تجهیزات مناسب، محل زخم تمیز و ضدعفونی شود. ضدعفونی مستمر و مداوم موجب پیشگیری از عفونت شده و سبب درمان سریع تر زخم می شود.
با پانسمان زخم و تعویض اصولی آن می توانید سطح زخم را از عوامل آسیب رسان محیطی در امان نگه دارید. در نتیجه، شاهد بهبود هر چه سریع تر زخم ها خواهید بود. ضمناً پانسمان زخم و تعویض به موقع آن موجب می شود تا بخش های دیگر بدن بیمار درگیر عفونت نشود.

مزایای استفاده از خدمات تعویض پانسمان در منزل

استفاده از خدمات تعویض پانسمان در منزل، مزایای فراوانی برای افراد دارد. این مزایا عبارتند از:

عدم نیاز به خروج بیمار از منزل

با استفاده از خدمات تعویض پانسمان در منزل، نیازی به خروج فرد آسیب دیده از منزل نیست. در این حالت می توانید احتمال گسترش زخم یا آسیب بیمار به دلیل حرکت دادن او را به حداقل برسانید. همچنین برخی از بیماران قادر به حرکت نیستند. بنابراین تماس با مرکز ارائه خدمات تعویض پانسمان در منزل و استفاده از خدمات آن، برای این افراد بسیار مفید خواهد بود.

استفاده از بهترین لوازم و تجهیزات برای تعویض پانسمان

احتمال وجود کلیه تجهیزات پانسمان در منزل افراد، بسیار کم است. این در حالی است که کادر مرکز معتبر ارائه خدمات پانسمان در منزل، با همراه داشتن تمام تجهیزات به منزل بیمار اعزام می شوند. همین امر موجب می شود تا با کوچکترین مشکل یا کمبودی برای تعویض پانسمان مواجه نشوید.

آشنایی با پانسمان زخم های مختلف در منزل

زخم ها با توجه به شرایطی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند. هر کدام از زخم ها نیز به پانسمان و مراقبت خاصی نیاز دارند.
کادر مرکز درمانی معتبر به خوبی با انواع مختلف زخم و نحوه پانسمان آنها آشنا هستند. به همین علت می توانند اقدامات درمانی مناسب را به بیماران ارائه کنند. شما می توانید با استفاده از خدمات مرکز معتبر تعویض پانسمان در منزل، با سرعت بیشتری زخم های بیمار را درمان نمایید.

آشنایی با نحوه تعویض پانسمان زخم در منزل بیمار

کادر درمان باتجربه مرکز ارائه خدمات تعویض پانسمان در منزل با نحوه تمیز کردن و تعویض پانسمان انواع زخم آشنایی دارند. بنابراین می توانید بدون هیچ گونه نگرانی، روند تعویض پانسمان زخم خود را به کادر درمانی مجرب این مراکز بسپارید.

عوامل مؤثر در تعرفه تعویض پانسمان زخم در منزل

برخی از افراد به غلط تصور می کنند تعویض زخم کار بسیار ساده ای است. اما واقعیت این است که امکان مراجعه روزانه بیمار به بیمارستان ها و مراکز درمانی وجود ندارد.
همچنین پانسمان برخی از زخم ها مانند زخم های دیابتی و زخم بستر، کار راحتی نیست. به همین دلیل پانسمان و تعویض پانسمان این زخم ها، از نگرانی های مهم اطرافیان بیمار محسوب می شود.

البته در این میان، نگرانی از بابت هزینه این خدمات نیز وجود دارد. در بررسی این مورد باید بدانید هزینه خدمات تعویض پانسمان زخم، به عوامل گوناگونی بستگی دارد.
از جمله این عوامل می توان به وسعت زخم، وسایل لازم برای تعویض پانسمان و هزینه حمل و نقل پرستاران اشاره کرد.

ارائه خدمات تعویض پانسمان در منزل | طبیب اول
عوامل مؤثر در تعرفه تعویض پانسمان زخم در منزل

توصیه به شما عزیزان

طبیب اول به عنوان معتبرترین مرکز ارائه خدمات تعویض پانسمان در منزل مشغول فعالیت است. این مرکز تخصصی خدمات پزشکی و پرستاری در منزل، بهترین و مجرب ترین کادر درمانی را به منزل بیماران اعزام می کند.
همچنین تعرفه خدمات ارائه شده توسط طبیب اول، بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. برای استعلام هزینه خدمات ارائه شده توسط طبیب اول، می توانید با کارشناسان این مرکز تخصصی پرستاری تماس بگیرید.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه طبیب اول

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – میدان سبلان – سبلان شمالی – نبش خیابان نوری پلاک ۶۲۶ طبقه اول

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =