تعرفه خدمات تزریقات در منزل سال 1403 | طبیب اول

آشنایی با انواع تزریقات در منزل


آشنایی بیشتر با تعرفه خدمات تزریقات در منزل سال ۱۴۰۳

در حال حاضر یکی از مهم ترین خدماتی که در منزل برای افراد ارائه می شود، تزریقات است. بسیاری از مردم ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ترافیک، آلودگی هوا و شلوغ بودن کلینیک ها به مراکز درمانی برای انجام تزریقات مراجعه نکنند.
علاوه بر این به دلیل وجود بعضی از بیماری ها مانند کرونا، بیماری های حرکتی و یا جسمی مراجعه به کلینیک برای انجام تزریقات سخت و دشوار است. به همین دلیل بهترین راه استفاده از خدمات تزریقات در منزل است. البته در هنگام انتخاب یک کلینیک برای انجام تزریقات، باید بعضی از موارد را در نظر بگیرید. برای مثال کلینیک مورد نظر شما باید از پرستاران حرفه ای بهره مند باشد تا بتواند تزریقات را به درستی برای شما انجام دهد. علاوه بر این لازم است که خدمات پرستاری و پزشکی خود را با قیمتی مناسب به شما ارائه دهد.
کلینیک طبیب اول یکی از معتبرترین مراکز پرستاری و پزشکی است که کلیه خدمات خود را برای راحتی و سهولت مشتریان، در خانه هم ارائه می دهد. در همین زمینه ممکن است هنگام نیاز داشتن به این خدمات، این سوال برای شما پیش بیاید که هزینه خدمات پرستاری و پزشکی چقدر است؟
ما سعی داریم تا در ادامه این مطلب اطلاعات مناسبی را در زمینه خدمات تزریقات و تعرفه خدمات تزریقات در منزل سال ۱۴۰۳ در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

جهت مطالعه مقاله ذیل، ۳ دقیقه ای با ما همراه باشید.

تزریقات چیست؟

یکی از روش هایی که برای وارد کردن مایعات مورد نیاز به بدن استفاده می شود، تزریق است. در این روش از سرنگ ها و سوزن هایی با سر تیز استفاده می کنند که برای وارد شدن مایعات به بدن، وارد عضلات شده و محلول مورد نظر را به داخل بدن تزریق می کند.
از این رو لازم است که برای بعضی از بیماری ها، حتما تزریقات مایعات دارویی صورت بگیرد. اما ممکن است به دلیل وجود بعضی از شرایط مانند ضعف های جسمانی و بیماری های حرکتی، مراجعه به کلینیک های درمانی سخت و دشوار باشد. به همین دلیل استفاده از خدمات تزریقات طبیب اول می تواند این مشکل را حل کند.

تزریقات در منزل | طبیب اول
بهترین مرکز تزریقات در منزل – طبیب اول

مزایای استفاده از خدمات تزریقات در منزل

انجام تزریقات در منزل، دارای مزیت های زیادی است که افراد را مجاب به انجام تزریقات در خانه می کند. از این رو در ادامه چندین مورد از مهم ترین مزایای انجام تزریقات در خانه را برای شما ذکر خواهیم کرد:

  1. صرفه جویی در زمان
  2. تمیز بودن محیط
  3. آسایش و راحتی بیمار
  4. کسانی که رفت و آمد برای آن ها سخت است، خدمات تزریقات در منزل می تواند بهترین راه برای حل این مشکل باشد.
  5. کاهش یافتن هزینه ها
  6. دسترسی به پرستار در هر ساعت از شبانه روز
  7. راحتی کودکان و افراد مسن
  8. اطمینان یافتن از انجام نکات بهداشتی
  9. منتقل نشدن عفونت ها و بیماری ها
  10. بهترین گزینه برای افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می برند.

انواع تزریقات در منزل

تزریقات دارای انواع متفاوتی است که تمام آن ها جزء خدمات تزریقات در منزل محسوب می شوند. بنابر این قصد داریم تا در ادامه انواعی از تزریقات که در منزل انجام می شوند را برای شما بررسی کنیم.

تزریق آمپول

یکی از داروهایی که برای بیماران تجویز می شود، آمپول است. این دارو را باید به موقع و سر وقت تزریق کنید. در نتیجه می توانید با استفاده از خدمات تزریقات در منزل، علاوه بر صرفه جویی در زمان و وقت خود، با قیمتی مناسب این خدمات را دریافت کنید.

سرم تراپی

یکی از پرمتقاضی ترین خدمات تزریقات در منزل، سرم تراپی می باشد. در صورت بروز بعضی از موارد مانند مسمومیت، اسهال و استفراغ ممکن است حجم مایعات بدن کم شود. از این رو با سرم تراپی، این کمبود مایعات بدن جبران خواهد شد. علاوه بر این موضوع، با انجام سرم تراپی می توان بعضی از آمپول ها را هم با آن برای بیمار تزریق کرد.

تزریق زیر جلدی

انجام تزیقات SC و یا همان زیر جلدی به گونه ای است که در لایه چربی زیر پوست انجام می شود. این تزریقات را باید با دستگاه هایی که مخصوص تزریقات زیر جلدی هستند انجام دهید.

 تزریق داخل پوست (ID)

این تزریق مایعات را به درون درم که در زیر اپیدرم پوست قرار دارد انتقال می دهد.

 تزریق عضلانی (IM)

در این تزریق، مایعات را به درون عضله ها انتقال می دهند. این بافت دارای خون زیادی است و تزریقات به عضله می تواند از جهاتی مفید باشد. پس اگر نیاز باشد تا بدن، دارو را بسیار سریع جذب کند و یا اینکه حجم دارو دریافتی زیاد باشد، تزریق عضلانی بهترین گزینه می باشد.

هزینه انجام خدمات تزریقات در منزل | طبیب اول
تزریقات در منزل با بهترین قیمت

تزریقات در منزل برای چه کسانی مناسب است؟

برای درمان بعضی از بیماری ها، حتما آمپول و یا سرم باید تزریق شود. به همین دلیل تزریقات باید صورت گیرد. همه افراد می توانند از خدمات تزریق در منزل استفاده کنند اما برای بعضی از افراد مناسب تر است. این افراد شامل گروه های زیر می شوند.

سالمندان

افراد مسن و کهنسال دارای محدودیت هایی مانند حرکت و رفت و آمد هستند. به همین دلیل خارج شدن از خانه و مراجعه به مراکز درمانی برای آن ها سخت است. حتی ممکن است بعضی از افرد توان حرکت را هم نداشته باشند. به همین دلیل تزریقات در منزل برای این گروه سنی بسیار مناسب است.

معلولین

بیماری های سخت و مشکلات جسمی دائمی از مواردی است که مراجعه به مراکز درمانی را برای فرد بسیار سخت می کند. حتی ممکن است خارج شدن برای این افراد غیرممکن باشد. پس استفاده از خدمات تزریقات در منزل طبیب اول می تواند گزینه ای مناسب برای این افراد باشد.

کودکان

این گروه سنی ممکن است از مراجعه به دکتر و مراکز درمانی وحشت داشته باشند. به همین دلیل تزریقات در منزل می تواند از استرس آن ها کم کند و ترسی را برای آن ها به وجود نیاورد.

بیماران کرونایی

باتوجه به اینکه بیماران کرونایی باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند، مراجعه به کلینیک ها برای آن ها سخت است. پس اگر نیاز به تزریقات داشته باشند، استفاده از خدمات تزریقات در منزل می تواند بهترین گزینه باشد. پرستار تمامی نکات بهداشتی را رعایت می کند و تزریقات را به بهترین نحو انجام می دهد.

هزینه انجام تزریقات در منزل

تعرفه خدمات تزریقات در منزل سال ۱۴۰۳ به عوامل متخلفی وابسته است. برای مثال نوع تزریقات و نوع داروی تزریقی از عواملی است که روی قیمت تاثیر می گذارد. از فاکتور های مهم دیگر می توان به دفعات تزریق و مسافت رفت و آمد پرستار اشاره کرد. پس عواملی از این قبیل می تواند در قیمت نهایی این خدمات تاثیر گذار باشد.

سخن پایانی

باتوجه به اینکه تزریقات از مهم ترین خدمات پرستاری می باشد، لازم است که آن را به موقع انجام دهید. بنابر این اگر امکان مراجعه به کلینیک را برای دریافت خدمات تزریقات ندارید، می توانید از خدمات تزریقات در منزل استفاده کنید.
کلینیک طبیب اول یکی از معتبر ترین مراکزی است که خدمات تزریقات در منزل خود را توسط بهترین پرستاران به شما ارائه می دهد. علاوه بر این تعرفه خدمات تزریقات در منزل سال ۱۴۰۳ این کلینیک بسیار قیمت مناسب است. از طرفی شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تعرفه خدمات فیزیوتراپی در منزل سال ۱۴۰۳ به محتوای مربوط به آن مراجعه کنید.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه طبیب اول

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – میدان سبلان – سبلان شمالی – نبش خیابان نوری پلاک ۶۲۶ طبقه اول

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + دوازده =