هزینه تزریقات و پانسمان در منزل در تهران | طبیب اول

طبیب اول بهترین مرکز هزینه تزریقات و پانسمان در منزل در تهران


آشنایی با هزینه تزریقات و پانسمان در منزل در تهران

آگاهی از هزینه تزریقات و پانسمان در منزل در تهران یکی از چالش های متقاضیان دریافت این خدمات است. امروزه اغلب بیماران در صورت نیاز به تزریقات و پانسمان، ترجیح می دهند از این خدمات در منزل خود بهره مند شوند.
این نوع خدمات  رسانی می تواند شما را از حضور در مراکز درمانی و صرف زمان و هزینه بیشتر، بی نیاز کند. علاوه بر این، برخی از بیماران به دلیل وضعیت جسمانی نامناسب، قادر به حرکت نیستند. از این رو بهتر است برای تزریقات و پانسمان آنها، کادر درمانی در منزل بیمار حاضر شود.

با این کار، خیال بیمار و خانواده او از بابت عدم نیاز به جا به جایی بیمار راحت خواهد بود. البته این در حالی است که برای دریافت این خدمات، از خدمات مرکز درمانی و کلینیک معتبر استفاده کنید.

جهت بهره مندی از مقاله ذیل، ۳ دقیقه ای با ما همراه باشید

انواع خدمات تزریقات

انژکسیون یا تزریق به معنای وارد کردن واکسن یا همان داروهای مایع به داخل بدن بیمار است. می دانید که در تزریق آمپول، از سرنگ و سر سوزن تیز استفاده می شود. البته در تزریق برخی از واکسن ها، از جت انژکتور یا افشانه زیر پوستی نیز استفاده می کنند. به جزء تزریق مایع، تزریق جامد نیز وجود دارد. در تزریق جامد، پس از حل کردن ماده دارویی جامد در آب، عمل تزریق انجام می شود.

انواع خدمات تزریقات – طبیب اول

هزینه تزریقات و پانسمان در منزل در تهران در روش های تزریق مختلف، تعرفه متفاوتی دارد. بنابراین برای بررسی این هزینه ها، باید این روش ها آشنا باشید. روش های تزریق عبارتند از:

تزریق وریدی

معمولاً تزریق وریدی زمانی صورت می گیرد که بیمار توانایی خوردن مایعات را ندارد. در این زمان، پرستار یا تکنسین درمانی باید وریدی را انتخاب کند که به سهولت قابل لمس باشد.

تزریق عضلانی

رایج ترین نوع تزریق واکسن و آمپول به بیمار، تزریق عضلانی می باشد. تزریق عضلانی به صورت تزریق مایع دارویی در ماهیچه بیمار انجام می شود. این تزریقات در شرایطی انجام می شود که جذب دارو به صورت گوارشی برای بیمار دشوار باشد. همچنین در مواردی که امکان آسیب به بافت گوارشی بیمار توسط دارو وجود داشته باشد، تزریق عضلانی صورت می گیرد.

انجام صحیح تزریقات عضلانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به گونه ای که پرستار باید با توجه به جنسیت و سن بیمار، بهترین محل را برای این تزریق انتخاب کند.

تزریق زیر جلدی

تزریق زیر جلدی زمانی تجویز می شود که لازم نیست دارو سریع جذب بدن بیمار شود. این تزریق را می توان در نواحی مختلف بدن مانند پشت و پایین بازوها، قسمت قدامی ران و … انجام داد.

هزینه تزریقات و پانسمان در منزل در تهران برای هر کدام از نواحی مختلف بدن با یکدیگر تفاوت دارد.

تزریق داخل مفصلی

از دیگر انواع تزریقاتی که می توان در منزل بیمار انجام داد، تزریق مفصلی می باشد. این نوع تزریق برای برطرف شدن آسیب مفاصل، بسیار مناسب است. به عنوان مثال در درمان بیماری هایی مانند آرتروز، از تزریق داخل مفصلی استفاده می شود.

خدمات پانسمان در منزل

پانسمان زخم به جهت کمک به التیام زخم و جلوگیری از عفونی شدن آن، صورت می گیرد. پانسمان مانع از خونریزی زخم شده و از بروز صدمات مکانیکی به آن پیشگیری می کند. با توجه به نوع زخم، انواع پانسمان را می توان در دسته های زیر قرار داد:

پانسمان زخم های ناشی از جراحی

زخم های حاصل از جراحی با احتمال عفونت بسیار بالایی مواجه هستند. به همین علت محل زخم باید کاملاً استریل و پانسمان شود. تعداد پانسمان در این زخم ها باید طبق نظر و دستور پزشک تعیین شود.

پانسمان زخم های دیابتی

زخم دیابتی در بیمارانی که با بیماری قند درگیر هستند، اتفاق می افتد. این زخم ها بسیار عفونی بوده و روند بهبودی آنها با سرعت کمی طی می شود.
به همین علت ضروری است تا این زخم ها با دقت بالایی پانسمان شوند. زیرا عدم پانسمان صحیح، منجر به گسترش عفونت شده و چاره ای جز قطع عضو باقی نمی گذارد.

در صورتی که متقاضی دریافت این خدمات هستید باید برای دریافت اطلاعات در زمینه هزینه تزریقات و پانسمان در منزل در تهران با کارشناسان مرکز تخصصی ارائه این خدمات در تماس باشید.

پانسمان زخم بستر

این زخم ها در بیمارانی اتفاق می افتد که قدرت حرکت خود را از دست داده اند. پانسمان این زخم ها باید توسط افراد ماهر و آموزش دیده صورت گیرد. چرا که در صورت پانسمان نادرست زخم بستر، روند بهبود بیماری با کندی طی خواهد شد.

هزینه تزریقات و پانسمان در منزل

در بسیاری موارد امکان مراجعه حضوری بیمار به مراکز درمانی برای تزریقات و پانسمان وجود ندارد. به عنوان مثال جابجایی هر روزه بیمار دیابتی برای تعویض پانسمان، کار بسیار دشواری است.
یا بیماران مبتلا به بیماری های سخت و سالمندان نمی توانند برای انجام تزریقات به مراکز درمانی مراجعه کنند. از این رو مراکزی که اقدام به ارائه خدمات پرستاری در منزل می کنند، در حال افزایش است.

البته به دلیل تخصصی بودن انجام تزریقات و پانسمان، این خدمات باید توسط افراد مجرب مراکز تخصصی ارائه شود. هر کدام از این مراکز با توجه به کیفیت خدمات، هزینه تزریقات و پانسمان در منزل در تهران را تعیین می کنند. این تعرفه ها معمولاً طبق مصوبه وزارت بهداشت تعیین می گردند.
البته در این میان، عوامل دیگری موجب افزایش این هزینه برای بیمار و خانواده او می شود. مهم ترین این عوامل، هزینه ایاب و ذهاب پرستار برای مراجعه به منزل بیمار می باشد.
از این رو هزینه این خدمات در شهرهای بزرگتر به دلیل فاصله مکانی بیشتر، زیادتر از شهرهای کوچک تر است.
نوع و تعداد تجهیزات مورد استفاده برای تزریقات و پانسمان  نیز در تعیین قیمت این خدمات اثر دارد. نوع بیماری یا زخم و نوع تزریق یا پانسمان نیز از دیگر عوامل مهم در قیمت گذاری این خدمات است.

هزینه تزریقات و پانسمان در منزل در تهران | طبیب اول
هزینه تزریقات و پانسمان در منزل – طبیب اول

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

اگر نیازمند استفاده از خدمات تزریقات و پانسمان در منزل هستید می توانید با مرکز تخصصی طبیب اول تماس بگیرد. پرستاران و تکنسین های طبیب اول از دانش و مهارت کافی برای مراقبت از بیمار در منزل برخوردار هستند.
این افراد انواع تزریقات و پانسمان در منزل بیمار را با قیمت مصوب وزارت بهداشت انجام می دهند. بنابراین هزینه تزریقات و پانسمان در منزل در تهران در طبیب اول بسیار مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود.
شما می توانید در هر ساعت شبانه روز با این مرکز تخصصی تماس بگیرید. پرستاران با تجربه طبیب اول به سرعت در منزل بیماران حاضر شده و درمان و پانسمان انواع زخم در منزل را انجام می دهند.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه طبیب اول

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – میدان سبلان – سبلان شمالی – نبش خیابان نوری پلاک ۶۲۶ طبقه اول

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 11 =