درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل | طبیب اول

درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل توسط بهترین تیم پرستاری طبیب اول


درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل با طبیب اول

درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل نیازمند برخورداری از دانش و تجربه کافی در این زمینه است. امروزه آمار ابتلای افراد به سرطان، روز به روز در حال افزایش است.
افراد مبتلا باید به پزشک مراجعه کرده و روش های درمانی مناسب را انتخاب نمایند. در میان درمان های مختلف، شیمی درمانی به عنوان یکی از قطعی ترین روش های درمان سرطان شناخته شده است.

این روش درمانی در کنار بهبود بیمار، عوارضی را برای بیمار در پی دارد. زخم شیمی درمانی یکی از شایع ترین عوارضی است که بیمار پس از شیمی درمانی به آنها مبتلا می شود.
معمولاً این زخم ها در قسمتی از بدن دیده می شوند که اشعه از آن ناحیه به توده سرطانی می تابد. به دلیل استرس بیمار و عدم توانایی برخی از بیماران برای مراجعه حضوری، درمان در منزل یکی از بهترین روش ها برای رفع این عوارض هستند.

جهت بهره مندی از این مقاله ۵ دقیقه ای با ما همراه باشید

اهمیت درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل

به دلیل وضعیت جسمانی بیماران مبتلا به سرطان، اطرافیان سعی بر درمان زخم های بیمار در منزل دارند. درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل برای بیمار و اطرافیان وی مفید خواهد بود.

مهم ترین مزایای این نوع از درمان، صرفه جویی در زمان بیمار و خانواده او می باشد. معمولاً مراکز درمانی، خیلی شلوغ بوده و بیمار با صف های طولانی برای ویزیت روبرو می شود.
بنابراین بهترین راه کار در این زمان، پانسمان و درمان زخم ها در منزل است. پانسمان در منزل، در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد. از این رو لازم نیست تا بیمار یا خانواده او زمان زیادی را تلف کند.

از دیگر مزایای پانسمان و درمان زخم در منزل می توان به صرفه جویی در هزینه ها اشاره کرد. در این شیوه، دیگر لازم نیست از منزل خارج شده و هزینه ایاب و ذهاب پرداخت کنید.
در این حالت، اطرافیان بیمار می توانند بر نحوه عملکرد پرستار نیز نظارت داشته باشند. به این ترتیب خانواده بیمار می توانند از نحوه درمان این زخم ها آسوده خاطر باشند.

حضور بیمار در منزل و کنار اعضای خانواده، موجب افزایش آرامش و روحیه بیمار می شود. از این رو مراکز درمانی معتبر با اعزام تکنسین به منزل بیمار، به بهبود سریع تر او کمک می کنند.
البته برای برخورداری از بهترین خدمات درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل باید مرکز درمانی معتبر را انتخاب کنید. این مرکز تخصصی، از کادری مجرب و دانش آموخته برخوردار است. بنابراین خانواده بیمار می توانند با خیال راحت، کار درمان بیمار خود را به این افراد بسپارد.

درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل | طبیب اول
اهمیت درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل طبیب اول

عوامل تأثیر گذار بر هزینه درمان زخم های پس از شیمی درمانی

همه ما با شنیدن نام سرطان، وحشت می کنیم. البته زمانی این نگرانی ها بیشتر می شود که فرد با هزینه های بالای درمان بیماری مواجه می گردد. شیمی درمانی، از جمله درمان های مؤثر سرطان است. این درمان در کنار بهبودی بیمار، ممکن است زخم هایی را بر روی بدن او ایجاد نماید.
درمان این زخم ها نیاز به رسیدگی و مراقبت های خاصی دارد. در این میان بسیاری از بیماران ترجیح می دهند تا در منزل مورد مراقبت و پرستاری قرار گیرند. مراقبت از زخم های پس از شیمی درمانی در منزل نیز هزینه های خاص خود را دارد. از جمله عوامل مؤثر بر تعیین هزینه درمان زخم های شیمی درمانی در خانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه ایاب و ذهاب پرستار به منزل بیمار

مهم ترین عامل در تعیین قیمت درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل مسافت کلینیک تا منزل بیمار است. به بیان ساده تر، هر اندازه فاصله منزل بیمار تا کلینیک بیشتر باشد هزینه درمان نیز افزایش پیدا می کند. البته کلینیک ها و مراکز تخصصی معتبر، خدمات خود را با تعرفه های منصفانه به بیماران ارائه می کنند.

نوع زخم و نحوه درمان آن

عامل دیگری که در هزینه درمان زخم های شیمی درمانی تأثیر دارد، نوع زخم است. معمولاً زخم های ایجاد شده در اثر شیمی درمانی با یکدیگر تفاوت دارند. به این ترتیب که برخی از این زخم ها، شدیدتر و برخی دیگر سطحی تر هستند. بنابراین برای درمان زخم های عمیق تر، پرستار باید جلسات بیشتری را در بالین بیمار حاضر شود. این در حالی است که زخم های سطحی تر با سرعت بیشتری بهبود پیدا می کنند.

خدمات کلینیک منتخب برای درمان در منزل بیمار

در برآورد هزینه درمان زخم های شیمی درمانی در منزل، کیفیت خدمات کلینیک ارائه دهنده این خدمت نیز نقش دارد. معمولاً مراکز تخصصی معتبر، هزینه خدمات را بر اساس مصوبه وزارت بهداشت تعیین می کنند.
در مقابل برخی از کلینیک ها، هزینه های دیگری را نیز به تعرفه مصوبه اضافه می نمایند. از این رو برای دریافت خدمات درمانی با قیمت منصفانه، بهتر است به دنبال مراکز و کلینیک های معتبر باشید.

تخصص و دانش تکنسین های اعزام شده به منزل بیمار

دیگر عامل مؤثر در تعیین هزینه درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل تخصص پرستار مراجعه کننده است. پرستاران خبره و مجرب، هزینه بیشتری برای حضور بر بالین بیمار دریافت می کنند. البته لازم به ذکر است که این افراد بهترین راهکارها را برای تسریع درمان زخم های بیمار به کار می برند.

درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل | طبیب اول
تخصص و دانش تکنسین های اعزام شده به منزل بیمار – طبیب اول

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

خانواده بیماران سرطانی می توانند برای درمان زخم های پس از شیمی درمانی در منزل، با مرکز خدمات پزشکی و پرستاری طبیب اول تماس بگیرند. پرستاران حرفه ای طبیب اول، با تمام مراحل درمان زخم های بعد از شیمی درمانی به خوبی آشنا هستند. این افراد در هر ساعت شبانه روز به منزل بیمار اعزام شده و زخم های او را پانسمان کنند.
بنابراین کافی است تا با مرکز تخصصی طبیب اول تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید. با استفاده از خدمات طبیب اول، نگرانی بابت هزینه این درمان نیز معنی ندارد.
کلیه خدمات ارائه شده در مرکز خدمات پزشکی و پرستاری طبیب اول با مناسب ترین قیمت به بیماران عرضه می شود. با استفاده از خدمات طبیب اول از بابت اثربخشی مراقبت های بعد از شیمی درمانی و درمان زخم های بعد از شیمی درمانی در منزل آسوده خاطر باشید.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه طبیب اول

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران – میدان سبلان – سبلان شمالی – نبش خیابان نوری پلاک ۶۲۶ طبقه اول

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + نه =