خدمات فوری پزشک در منزل

خدمات فوری پزشک در منزل طبیب اول


خدمات فوری پزشک در منزل

برای اینکه بخواهیم در مورد موضوع ” خدمات فوری پزشک در منزل ” برای شما توضیح دهیم ابتدا اولین استفاده ی بشر از خدمات پزشکی رو خدمتتون عرض می کنیم.

بالا بودن طول عمر می توان گفت که همواره یکى از ارزوهاى بشرى بوده و همیشه هست. پیشرفتهاى حیرت آور پزشکان در زمینه کنترل کردن بیماریهاى واگیر دار وتشخیص و ساخت دارو های مورد نیاز برای مقابله با این بیماری ها.در دهه هاى گذشته امید به زندگى را در مردم بالا برده است.

طبق آمار گرفته شده در سال١٢١٠ در ایران امید به زندگى حدود۵٣سال بود. درآن زمان بسیارى ازکودکان قبل از اینکه به پنج سالگى برسند بدلیل فقر بهداشتى کمبود امکانات جان خود را از دست میدادند.

اما با پیشرفت علم امید به زندگى براى مردم کشور ما تا هفتاد سال بیشتر شد با این وجود بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانى ، کشور ما از میان ١٩۵ کشور مورد مطالعه در رتبه ١٠٩ می باشد.

طبق آمار گرفته شده می توان گفت که کشور هاىی نظیر هنگ کنگ. استرالیا. ژاپن. سوییس با ٨۴ سال طول عمر بهترین رتبه را در میان سایر کشور ها دارا می باشند.

مقدمه

حقیقت  این می باشد که ویزیت بیماران شما توسط پزشک در منزل از تماس تلفنی شما عزیزان با پزشک آغاز می شود .

تجربه سالیان گذشته در این حرفه به پزشکان مرکز خدمات پزشکی طبیب اول آموخته که لحن و طریقه ی صحبت کردن وابستگان بیمار با پزشکان ما مسائل بسیاری را قبل از ویزیت حضوری مشخص می کند.

در بیشتر مواقع از نحوه ی حرف زدن و سوالات درخواست کننده پزشک ، کادر درمانی در منزل میزان علاقه مندی به بیمار راروشن می کند.

طرز سخن گفتن تا حدود بسیار زیادی خستگی وابستگان از مریض داری را مشخص می کند. برعکس نفراتی که با حساسیت بالا درمورد بیمار خود وبا لحنی مهربانانه وضعیت بیمار خود را توضیح می دهند نشان دهنده ی  وابستگی ودلدادگی انها به بیمارشان می باشد.

اهمیت خدمات فوری پزشک در منزل تهران

خدمات فوری پزشک در منزل
اهمیت خدمات فوری پزشک در منزل

اگر در تهران حضور دارید و احتیاج به خدمات فوری پزشکی در منزل دارید نگران نباشید در هر ساعت از شبانه روز که اراده کنید به پزشک دسترسی خواهید داشت.

با ارائه خدمات پزشکی در منزل از معضلات ترافیکی آسوده خواهید بود و لازم نیست که جابه جا شوید و تنها در صورتی که پزشک تشخیص داد که برای اقدامات بعدی نیاز به این کار می باشد، اعزام می شود.

بعضی از بیماران سالخورده می باشند و رفت و آمد برایشان با مشکل همراه خواهد بود، از این رو از خدمات فوری پزشک در منزل طبیب اول در تهران می توانید بهره ببرید.

طریقه ی ویزیت پزشک در منزل

برای ویزیت پزشک در منزل ، در ابتدا پزشکان متخصص و یا عمومی با خانواده بیمار تماس می گیرند و شرح حالی را به طور کامل دریافت می کنند و در مرحله ی بعد خود را در زمانی کوتاه به بیمار می رسانند تا او را معاینه و ویزیت نمایند.

در مرکز خدمات پزشکی طبیب اول پزشک علاوه بر شرح حالی که کارشناسان مرکز گرفته اند خود نیز با بیمار تماس حاصل می نماید تا برای بردن تجهیزات و امکانات لازم ، آگاهی کافی را داشته باشند.

بعد از اینکه پزشک فرد بیمار را معاینه کرد داروهای که برای بهبود او الزامی می باشد را تجویز می کند و نحوه ی مصرف آن را به بیمار آموزش می دهد و اگر بیمار نیاز به تزریق یا سرم داشت طی هماهنگی با پرستاران مجموعه، آن ها نیز به نزد بیمار می روند تا اقدامات تکمیلی را برای درمان سریع بیمار مورد نظر انجام دهند.

صرفه جویی در وقت و هزینه با خدمات فوری پزشک در منزل

در هنگام بروز بحران، مراجعه کردن به مطب پزشک متخصص و نزدیکترین بیمارستان از موارد اصلی است که به علی الخصوص در یک زمان بسیار ناخوشایند به فکر شما می رسد.

اما می توانید به آسانی از خانه با پزشک تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید. پزشک در مرحله ی اول شرح وضعیت را از بیمار یا خانواده خواهد پرسید و بعدا در اسرع وقت خود را به محل می رساند.

بنابراین به علت اینکه از مراجعه بیمار به بیمارستان یا مطب جلوگیری می شود هزینه ویزیت پزشک متخصص در منزل مقرون به صرفه تر خواهد بود.

در چه مواردی نیاز به خدمات فوری پزشک در منزل داریم ؟

ویزیت پزشک عمومی در منزل

با استفاده از این امکان ، پزشک پس از هماهنگ کردن به منزل شما مراجعه می‌کند. پزشکان عمومی دارو و تجهیزات ضروری را برای تشخیص و درمان  بیماری در اختیارخود دارند. ودر هر زمان ‌که  احتیاج به مواردی نظیر اندازه ‌گیری قند خون، تجویز دارو، تزریقات، سونداژ، بخیه یا پانسمان باشد نیز پزشک عمومی می‌تواند این خدمات را برای بیمار خود فراهم آورد.

مراقب ارتوپدی

بیماری که در سانحه ی یکی از اعضای او دچار شکستگی شده است. یا نمی تواند حرکت کند یا از آرتروز، درد مفاصل، و گرفتگی عضلات رنج می برد.

این گونه افراد به طور معمول برای رفت و آمد به بیمارستان و مراکز درمانی مشکل دارند. مراقب ارتوپدی یا پزشک متخصص شکستگی می تواند در منزل به بهبود شخص بیمار بسیار کمک کند و روند بهبودی او را تسریع بخشد.

مراقب بیماران دیابتی

کسی که مبتلا به بیماری دیابت می باشد نیاز به مراقبت ویژه دارد. چون باید در طول روز قند خون و فشار خون فرد نظارت شود. و همچنین باید به صورت دوره ایی و چند ماه یکبار از پزشک متخصص مشاوره بگیرد.

مراقب دیابتی یا پزشک در منزل به خوبی می تواند از طریق مشاوره و تجویز داروها به موقع ، رژِیم غذایی خوبی را برای بیماران پیشنهاد بدهند.

پزشک کودک

خدمات فوری پزشک در منزل
خدمات فوری پزشک در منزل

عده ای از کودکان از بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی ترس دارند. بهترین و تاثیر گذار ترین راه حل برای ارتباط  دادن کودک با دارو و پزشک می باشد.

یعنی به جای اینکه او به مراکز درمانی برود پزشک به منزل بیاید. و همچنین به همراه کمک به درمان او می توان ذکر کرد که کودک در خانه احساس آرامش خاطر بیشتری نسبت به مراکز درمانی دارد.

مراقبت بیماران قلبی

می توان گفت که اکثر بیماران قلبی باید تحت نظر پزشک باشند. این بیماران پس از بستری شدن در بیمارستان پس از مدتی به منزل خود انتقال داده می شوند.

پس می توان گفت که در هنگام رعایت نکردن منظم مصرف داروها و همچنین نظارت بر عملکرد قلب بیمار امکان دارد. خطراتی را به دنبال داشته باشد. پیشنهاد می شود بیماران قلبی در منزل خود با نظارت مستقیم پزشک روند درمان را طی کرده تا به شرایط نرمال خود برسند.

پزشک سالمندان

می توان گفت که پزشک سالمند در منزل خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل برای سالمندان را انجام می دهد.

سالمندان نیاز به محبت رسیدگی و مراقبت در حرکت یا مصرف دارو ها و مواد غذایی دارند. که با انتخاب پزشک در منزل احساس رضایت بیشتری در کنار خانواده ها می کنند. مرکز خدمات پرستاری وپزشکی طبیب اول همواره با داشتن کادر مجرب و کارآزموده در جهت ویزیت و در کنار آن مراقبت از سالمندان در خدمت هم شهریان عزیز در تهران می باشد.

ویزیت پزشک متخصص

با توجه به شرایط کرونا و وضعیت موجود در کشور، همواره نیاز مردم به استفاده از خدمات پزشکی در منزل در حال افزایش می باشد .

علاوه بر این بعضی از بیماران به خاطر شرایط جسمانی خود امکان خروج از خانه و دسترسی به پزشکان متخصص را ندارند، مرکز خدمات پرستاری و پزشکی طبیب اول برای این دسته از نفرات می‌تواند بسیارمفید باشد.

با مراجعه به مرکز خدمات طبیب اول شما عزیزان می‌توانید از ویزیت پزشکان متخصص در زمینه‌های مختلف مانند پزشکان متخصص عفونی و کرونا، داخلی، اعصاب، قلب و عروق، اورولوژی، جراح، اطفال، ارتوپدی، زنان و روانپزشک بهره مند شوید.

تزریق سرم

اگریک زمانی نیاز به وصل کردن سرم یا تزریقات دارید. می توانید آن را توسط پزشک یا پرستار در منزل انجام دهید. با این کار از رفت آمد به مراکز درمانی و صرف وقت و هزینه اضافی جلوگیری می کنید.

در کل می توان گفت که خدمات پزشک در منزل می‌تواند خدمات گسترده ای از جمله موارد زیر باشد:

 • گفتار درمانی توسط دکتر در منزل
 • مشاوره بهداشت و تغذیه
 • مراقبت تسکینی
 • مراقبت از زوال عقل
 • مشاوره دیابتی
 • مراقبت های اولیه
 • مشاوره تخصصی در رابطه با بیماری‌های مزمن
 • مراقبت‌های ماهر پرستاری
 • فیزیوتراپی
 • کار درمانی
 • مدیریت دارو
 • مراقبت از زخم توسط ویزیت در منزل

خدمات پزشک در منزل با توجه به نیاز بیمار ارائه داده می شود و امکان دارد شامل ترکیبی از خدمات ذکر شده در بالا باشد. با ارائه خدمات پزشکی در منزل،  ومی توان گفت که پزشکان قادر به مراقبت بهتر از بیماران هستند. یکی از نکات قابل توجه از خدمات پزشکی درمنزل این می باشد که شما از ابتلا به عفونت‌های بسیار خطرناک شایع بیمارستانی در امان خواهید ماند.

مرکز خدمات پرستاری و پزشکی طبیب اول همواره به طور شبانه روزی و با پزشکانی متخصص و باتجربه آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز در هر نقطه از شهر تهران می باشد.

در آخر از این که در این مقاله همراه ما بودید نهایت تشکر را داریم وامیدواریم که این موضوع برایتان مفید بوده باشد.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵

تلفن:  ۸۸۴۴۸۴۳۲-۰۲۱

تلفن:  ۸۸۳۹۸۳۲۹-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم

سلامتی روز افزون شما آرزوی همیشگی ماست

مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یک =