پانسمان زخم در منزل با هزینه مناسب | طبیب اول

مرکز معتبر ارائه خدمات پرستاری در منزل


پانسمان زخم در منزل با هزینه مناسب توسط پرستار مجرب

پانسمان زخم در منزل با هزینه مناسب یکی از خدمات مهم ارائه شده توسط مرکز تخصصی طبیب اول است. از این رو برای پانسمان انواع زخم و تعویض پانسمان می توانید با مشاورین طبیب اول تماس بگیرید.
پرستاران و پرسنل مجرب این مرکز تخصصی اعزام کادر درمانی به منزل بیمار، درمان و پانسمان کلیه زخم ها را به خوبی انجام می دهند.
در ضمن هزینه انجام پانسمان و تعویض آن توسط پرسنل این مرکز، بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. در نتیجه، با استفاده از خدمات طبیب اول می توانید پانسمان زخم بیمار را با بالاترین کیفیت و با قیمت بسیار مناسب انجام دهید.
پانسمان یکی از مراحل مهم و اساسی در درمان بسیاری از بیماری ها می باشد و انجام صحیح و به موقع آن اهمیت ویژه ای دارد. لذا انجام پانسمان در منزل برای افرادی که قادر نیستند به مراکز درمانی مراجعه کنند، بهترین انتخاب خواهد بود.

لطفا دقایقی تا انتهای مطلب ذیل همراه ما باشید.

آشنایی با پانسمان زخم

پانسمان زخم نوعی محافظ است که بسته به نوع زخم، به روش های مختلفی انجام می شود. در ضمن پانسمان با هدف کنترل خونریزی زخم ها، پیشگیری از ورود هر گونه میکروب یا عفونت و تسریع درمان زخم ها صورت می گیرد.
پانسمان زخم در منزل با هزینه مناسب بر اساس نوع آسیب دیدگی و زخم، در دو دسته کلی پانسمان باز و پانسمان بسته قرار می گیرد.
معمولاً زخم های بسته تا زمانی که راهی برای خروج خون یا ترشحات نباشد به پانسمان نیاز نخواهند داشت. به عبارت دیگر، پانسمان زخم اغلب برای زخم های باز مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که در این زخم ها امکان گسترش خونریزی و عفونت وجود دارد.
از جمله زخم های باز که به رسیدگی و پانسمان نیاز دارند می توان به زخم ناشی از بریدگی، زخم پاره شدگی، زخم بستر، زخم دیابت، زخم سوراخ شدگی و غیره اشاره نمود.
لازم به ذکر است که در مورد زخم های باز، مشخص کردن مرطوب یا خشک بودن محل زخم نیز بسیار حائز اهمیت است. بنابراین پرستاری که برای پانسمان زخم به منزل بیمار مراجعه می کند باید کاملاً با این موضوع آشنا بوده و توانایی تشخیص نوع زخم را داشته باشد.
توجه داشته باشید که انجام پانسمان خشک معمولاً یک بار در روز کافی خواهد بود. اما در مورد زخم های مرطوب، لازم است با توجه به نوع زخم، پانسمان چندین بار در طول روز تکرار شود.
این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در بسیاری از مواقع، امکان مراجعه فرد به مراکز درمانی برای انجام پانسمان زخم وجود ندارد. در این زمان پانسمان زخم در منزل با هزینه مناسب بهترین و مناسب ترین راه کار پیش روی این عزیزان خواهد بود.

آشنایی با پانسمان زخم | طبیب اول
پانسمان اصولی زخم توسط تیم مجرب طبیب اول

مراحل پانسمان زخم در منزل

پروسه پانسمان زخم در منزل شامل کنترل خونریزی، کنترل درد بیمار و پانسمان محل آسیب دیده می باشد.
اما اولین اقدامی که برای پانسمان زخم باید صورت گیرد شستن و تمیز کردن محل زخم با استفاده از بتادین، سرم نمکی یا آب گرم و صابون است.
البته برای زخم های عمیق که خونریزی بالایی دارند شستشوی زخم به هیچ عنوان توصیه نمی شود و باید روی این زخم ها به وسیله پارچه استریل پوشانده شود و سپس بیمار تحت مداوا قرار گیرد. اما در شرایطی که خونریزی بیمار زیاد نباشد، پیش از انجام پانسمان باید محل مورد آسیب با استفاده از آب گرم و صابون تمیز شود.
شستشوی زخم قبل از پانسمان با هدف دور کردن هر گونه میکروب و عفونت انجام می شود.
اگر زخم به دلیل گزش و یا گاز گرفتن حیوانات ایجاد شده باشد، شستشو با آب و صابون باید بیش از ده دقیقه طول بکشد.
پس از اتمام شستشوی زخم، نوبت به کنترل خونریزی بیمار می رسد. برای قطع خونریزی می توانید لایه های باز پوست را به یکدیگر نزدیک کنید و یا محل زخم را فشار دهید.
لازم به ذکر است که پیش از هر اقدامی، حتماً دست های خود را با استفاده از مواد ضدعفونی کننده، استریل کنید.

مزایای پانسمان زخم در منزل

استفاده از خدمات پانسمان زخم در منزل با هزینه مناسب مزایای متعددی دارد که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1.  در پانسمان زخم در منزل لازم نیست بیمار جابجا شود و به مراکز درمانی انتقال یابد. این مسئله به خصوص در مورد بیمارانی که دارای زخم های عمیق هستند، اهمیت بیشتری دارد.
  2.  در پانسمان زخم در منزل، از معطلی و اتلاف وقت در ترافیک و بیمارستان ها خبری نیست.
  3.  با استفاده از پانسمان زخم در منزل، از ابتلای فرد به بیماری های عفونی بیمارستان ها و مراکز درمانی پیشگیری می شود.
  4.  پانسمان زخم در منزل، با کیفیت و تمرکز بالاتری انجام می شود.

عوامل مؤثر بر هزینه پانسمان زخم در منزل

هزینه پانسمان زخم در منزل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در نتیجه نمی توان قیمت ثابتی را به عنوان هزینه پانسمان تعیین کرد.
برخی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر هزینه پانسمان زخم در منزل عبارتند از:

نوع زخم

اولین و مهم ترین عاملی که در تعیین هزینه پانسمان زخم در منزل نقش دارد، نوع زخم است. به عنوان مثال قیمت پانسمان زخم باز با قیمت پانسمان زخم بسته متفاوت است.

نوع پانسمان

مورد دیگری که هزینه پانسمان زخم در منزل را تغییر می دهد، نوع پانسمان می باشد.
استفاده از گاز و باند و یا دیگر تجهیزات پانسمان، هزینه پانسمان و یا تعویض آن را دستخوش تغییر می کند.

تعداد دفعات نیاز به پانسمان و مراجعه پرستار به منزل

در مواقعی ممکن است زخم بیمار به تعویض روزانه یا حتی چندین بار در روز نیاز داشته باشد. در این موارد، هزینه پانسمان با توجه به تعداد دفعات مراجعه پرستار به منزل بیمار محاسبه می شود.
البته برای اطلاع از آخرین تعرفه پانسمان زخم در منزل کافی است با مشاورین باتجربه مراکز اعزام پرستار به منزل تماس بگیرید.

تعداد دفعات نیاز به پانسمان و مراجعه پرستار به منزل | طبیب اول
پانسمان زخم در منزل با هزینه مناسب

پیشنهاد ما به شما عزیزان

پانسمان زخم در منزل با هزینه مناسب یکی از خدماتی است که توسط مجموعه طبیب اول به بیماران و خانواده های آنها ارائه می شود. با کمک این خدمت طبیب اول، لازم نیست بیمار برای انجام پانسمان زخم از منزل خارج و زمان و هزینه بیشتری را صرف کند.
برای استفاده از خدمات پانسمان زخم در منزل و همچنین برای اطلاع از هزینه پرستاری از بیمار بد حال در منزل چقدر است؟ می توانید از طریق پل های ارتباطی، با مشاورین طبیب اول تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید. پرستاران مجرب طبیب اول به همراه تجهیزات لازم، سریعاً در منزل بیمار حاضر شده و پانسمان انواع زخم را با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب انجام می دهند.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۴-۰۲۱

تلفن:  ۷۷۰۳۳۰۲۶-۰۲۱

مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸

مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸

چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم

سلامتی روز افزون شما آرزوی ماست

مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =