پرستار مراقبتهای ویژه ( آی سی یو )

پرستار مراقبتهای ویژه ( آی سی یو ) در منزل تیم پرستاری طبیب اول


پرستار مراقبتهای ویژه ( آی سی یو )  چه کسی میباشد؟

پرستاران ICU یا پرستاران مراقبت های ویژه پرسنل مراقبت های بهداشتی بسیار متخصص و آموزش دیده ای هستند. این پرستاران مراقبت های پرستاری را برای بیماران با بیماری ها یا شرایط تهدید کننده زندگی ارائه می دهند. آنها تجربه، دانش و مهارت های تخصصی را فراهم می کنند که بیماران برای زنده ماندن و بهبودی به آنها نیاز دارند. پرستار مراقبتهای ویژه ( آی سی یو ) آموزش می بینند تا در زمان تغییر وضعیت بیمار، تصمیمات لحظه ای بگیرند و سریع عمل کنند. محیط کار اولیه آنها در بیمارستان در واحدهای مراقبت ویژه است. به طور معمول، بیماران ICU به سطح بالایی از مراقبت احتیاج دارند.
پرستاران ICU در زمینه های پرچالش و پیچیده در حرفه پرستاری خود کار می کنند. آنها وظیفه اصلی مراقبت از نجات بیماران را که برای زندگی خود می جنگند، دارند. پرستار مراقبتهای ویژه ( آی سی یو ) بسیار آموزش دیده اند تا مراقبت های استثنایی را برای بیمارانی که به مراقبت های پرستاری ۲۴/۷ وابسته اند، فراهم کنند. یک بیمار در ICU اغلب مجهز شده به دستگاه تهویه، لوله گذاری شده و متصل به چندین دستگاه احیای زندگی و تجهیزات دارویی میباشد. پرستار مراقبتهای ویژه ( آی سی یو ) تبحر کامل با در نظر گرفتن تمام جوانب برای بازگرداندن بیماران خود دارند.

برخی از مسئولیت های خاص پرستاران ICU عبارتند از:

ارزیابی و نظارت بر پیشرفت بیمار و شناسایی هرگونه تغییر ناگهانی در وضعیت پزشکی بیمار.
تجویز داروها به صورت وریدی از طریق تزریق یا از طریق لوله های معده.
ارائه به روزرسانی های منظم از پیشرفت بیماران به پزشکان، بیماران و خانواده های آنها.
با توجه به وضعیت بالینی بیمار، روشهای تشخیصی یا درمانی تایید شده را انجام دادن.
در صورت تماس با فوریت های بهداشتی، اطلاع رسانی به پزشکان مربوطه.
برای تعیین نیازهای مداخلات اضطراری، ارزیابی داده های آزمایشگاهی و علائم حیاتی بیماران.
مراقبت از نیازهای بیمار در طول بهبودی در ICU.
پرستاران ICU اغلب از بیماران و خانواده هایشان حمایت عاطفی می کنند.
تنظیم و نظارت بر تجهیزات و دستگاه های پزشکی مانند هواکش های پزشکی، دستگاه های رساندن اکسیژن، مبدل ها و خطوط  فشار.
ارزیابی سطح درد و نیازهای آرام بخشی بیماران.
نگهداری گزارشات و سوابق بیمار.
پرستار مراقبتهای ویژه ( آی سی یو )
پرستاران ICU در زمینه های پرچالش و پیچیده در حرفه پرستاری خود کار می کنند.

پرستاران ICU کجا کار می کنند؟

همانطور که از نام آن مشخص است، پرستاران مراقبت های ویژه در درجه اول در بخش های مراقبت های بهداشتی ICU کار می کنند. ICU ها با رعایت دقیق بهداشت و ایمنی از مراکز درمانی کاملاً سالم شده و دارای نور مناسب هستند. پرستاران ICU معمولاً بین بخش مراقبت های ویژه، بخش اورژانس، سالن عمل و سایر بخشهای ویژه بیمارستان جابجا می شوند. پرستاران ICU معمولاً یک برنامه استاندارد جابجایی را دنبال می کنند که دارای جدول زمانی صبح، بعدازظهر و شب میباشد.
همچنین بسته به بیمارستان و منطقه، برنامه های جابجایی دیگری نیز وجود دارد. پرستارانی که علاقه زیادی به داده ها و مدیریت وضعیت و نتایج یک بیمار دارند ، معمولاً به عنوان پرستار ICU به خوبی عمل می کنند. ذهن کنجکاو و توجه به فرایندها به همان اندازه مهم است. پرستاران ICU کاملاً دلسوز هستند و نمی ترسند از طرف بیمار خود از اعضای خانواده ای که مضطرب هستند دفاع کنند.

راه اندازی ICU در خانه به طور عمده شامل موارد زیر است:

ممکن است مواردی پیش بیاید که بیمار به مدت طولانی به امکانات بخش مراقبت های ویژه نیاز داشته باشد. این می تواند هزینه داشته باشد، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر عاطفی، به ویژه برای اعضای نزدیک خانواده. این جایی است که  می تواند پرستار مراقبتهای ویژه ( آی سی یو ) وارد عمل شود و ICU را در خانه راه اندازی کند.
پرستار مراقبت های ویژه مهمترین عضو تیم ICU در خانه میباشد. او نیازهای پزشکی روزمره بیمار مانند دادن دارو، مشاوره با پزشک، تزریق، بررسی پیشرفت روزانه و کنترل کلیه تجهیزات پزشکی مراقبت خواهد کرد. یک پرستار با تجربه مراقبت های ویژه تفاوت عمده ای در بهبودی بیمار ایجاد می کند.
تجهیزات پزشکی: راه اندازی ICU در خانه به تجهیزات پزشکی پیشرفته از نظر فناوری نیاز دارد. این تجهیزات از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. برخی از تجهیزات پزشکی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد شامل استند IV، مانیتور پاراگراف، سیلندر اکسیژن، دستگاه مکش، تشک آلفا، نبولایزر، پمپ DVT و غیره میباشد.
مدیریت زخم بستر: اگر جزئیات مورد توجه قرار نگیرند، می توانند منجر به عفونت شدید برای بیمار شوند و روند بهبودی را با مشکل روبرو کنند. بنابراین ، مدیریت مناسب بستر شامل تغییر پانسمان ۲-۳ بار در روز و استفاده از تشک مناسب میباشد.
فیزیوتراپی: فیزیوتراپی به بهبود تحرک بدن کمک می کند. گروه پرستاری به عنوان بخشی از تنظیمات ICU در خانه، فیزیوتراپیست های خوبی را برای شما فراهم می کند.
پرستار مراقبتهای ویژه ( آی سی یو )
پرستار مراقبت های ویژه مهمترین عضو تیم ICU در خانه میباشد.

مزایای خدمات پرستار مراقبتهای ویژه ( آی سی یو ) در منزل

  • مقرون به صرفه: متوسط هزینه ICU در هر روز برای بیمارستان نسبت  منزل شخصی بالاتر میباشد، تفاوت در هزینه قابل توجه میباشد.
  • مراقبت شخصی: در بیمارستان، یک پرستار همزمان به ۳-۴ بیمار مراجعه می کند در حالی که اگر ICU در خانه باشد، شما یک پرستار مراقبت ویژه در خانه خواهید داشت، که فقط ۲۴/۷ به بیمار اختصاص داده می شود.
  • رضایت: در ICU بیمارستانی، شما فقط یک یا دو بار در روز با عزیزتان ملاقات می کنید، در حالی که در خانه می توانید تمام وقت در کنار آنها باشید تا شخصاً مراقبت از آنها را کنترل کنید.
  • محیط خانه: مشاهده شده است که بیماران تمایل دارند در راحتی خانه خود سریعتر بهبود یابند.
  • نظارت بر پزشکان: دقیقاً مانند ICU بیمارستان، پرستاران برای ارائه مراقبت با کیفیت از بیمار با پزشکان در تماس مداوم هستند.

خدمات گروه پرستاری مراقبتهای ویژه ( آی سی یو ) طبیب اول

راه اندازی مقرون به صرفه با تجهیزات مدرن پیشرفته از نظر فنی. تیمی از متخصصان آموزش دیده با سابقه اثبات شده در زمینه درمان بیماران بدحال در خانه. کلیه تجهیزات کاملاً از نظر کیفیت بررسی می شوند. موجودی کافی تجهیزات برای تهیه نسخه پشتیبان در دفتر. پرستاران مراقبت های ویژه با تجربه برای مراقبت از بیمار در همه زمان ها و اینکه پرستاران برای نظارت مداوم با پزشکان در مطب در تماس هستند.
مرکز خدمات پرستاری و پزشکی طبیب اول همواره به طور شبانه روزی و با پزشکانی متخصص و با تجربه آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز در هر نقطه از شهر تهران می باشد.
از این که در این مقاله همراه ما بودید نهایت تشکر را داریم و امیدواریم که این موضوع برایتان مفید بوده باشد.

اطلاعات تماس و آدرس مرکز طبیب اول

تهران ، خیابان مدنی بالاتر از مترو سبلان – روبروی بانک ملت – نبش خیابان نوری ، واحد۵
مشاوره پزشکی:  ۰۹۱۲۳۳۵۶۳۸۸
مشاوره پرستاری: ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸
چنانچه نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید منتظر صدای گرمتان هستیم
سلامتی روز افزون شما آرزوی همیشگی ماست
مرکز پرستاری در منزل طبیب اول در نقشه گوگل
۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =